Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

śr 07 lis, 2012

Teraz Was moi mili po prostu rozwalę. Gdzie dostać violkę elektryczną? Coś takiego robią w ogóle? Bo od biedy można sobie zakupić 5ciostrunowe skrzypce. No ale jednak mimo wszystko menzura by się przydała ta sama. Chyba, że dla zabawy po prostu kupię skrzypce? A nie wiem. Pewnie ktoś na zamówienie by mi taką altówkę wykonał. Ciekaw jestem też jak z cenami. Interesował się ktoś tym?

Bracze
Posty: 8
Rejestracja: czw 25 paź, 2012

śr 07 lis, 2012

Interesował, interesował :)

A właściwie interesuje się teraz i to bardzo intensywnie, bo planuje nabyć i też miał problem z wyborem.

Z pomysłu "kupię Stagga, bo tanio" wyszło "kupię Yamahę, bo mają raty 0% na 60 miesięcy - więc też wyjdzie tanio.

http://www.henglewscy.com.pl/mod_catalog3/show/6316.html
http://www.adamusic.pl/altowka_elektryczna_yamaha_svv-200-br_brown,p67013.html
http://www.fxmusic.pl/oferta/pro1088.html

To tak na szybko. Jest trudniej, niż ze skrzypcami, ale jednak jest kilka modeli.
Mój chłopak jest trębaczem, gra też na skrzydłówce i instrumenty Yamahy bardzo sobie chwali. Dlatego wybił mi z głowy pomysł ze Staggami. Chociaż na pewno i Staggi nie są złe.

Mnie osobiście zastanawia głośność takiego instrumentu bez podłączenia do wzmacniacza. Osobiście mam wyrzuty sumienia i krępuję się grać głośno (nie gram dobrze, jestem samoukiem z ambicjami i miłością do altówki), dlatego gram wyłącznie z tłumikiem (hotelowym). Mimo wszystko mam wrażenie, że jest za głośno.
Elektryczna potrzebna mi jest do ćwiczenia: słuchawki i jadę! Z kolei mój facet po cichu planuje reaktywację swojego zespołu i widzi altówkę jako dodatkowe urozmaicenie, dlatego upiera się przy porządnym instrumencie.

Nad pięciostrunowymi skrzypcami też się zastanawiałam, ale właśnie menzura mi nie odpowiada. Osobiście uważam, że altówka jest wygodniejsza, ale to może być wina skrzypiec, na których bezskutecznie próbowałam swych sił. Nie widzę natomiast sensu ćwiczenia na skrzypcach, jeśli głównym (albo jedynym) instrumentem ma być właśnie viola.

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 07 lis, 2012

Miałam okazję grać na elektrycznych skrzypcach Fender (ciężkie bardzo były), ale co do głośności, to są ciche, dużo cichsze niż instrument z tłumikiem, chociaż hotelowego tłumika nie używam, więc nie wiem jak bardzo on wycisza.
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Bracze
Posty: 8
Rejestracja: czw 25 paź, 2012

sob 22 gru, 2012

Yamaha zamówiona, ale dostawa potrwa dość długo. Coś między lutym a kwietniem dopiero... :(

adam proszynski
Posty: 31
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010

sob 05 sty, 2013

Witaj
Szkoda,że znalazłem twój post teraz. Może uda ci się jeszcze odkręcić zamówienie. Zajrzyj na www.urbgan.pl. Sławek robił mój instrument. Są genialne i niedrogie. Obecnie normalna cena coś koło 2tys, chyba, że chcesz z pickupem Barbery. Dla mnie Yamaha to zabawka za duże pieniądze. Ale to moja opinia...

Bracze
Posty: 8
Rejestracja: czw 25 paź, 2012

sob 05 sty, 2013

Nie chcę odkręcać :)
Nastawiłam się na Yamahę, również finansowo. Ma przyjemny dźwięk bez efektów, ma dość tradycjonalną budowę. Czekam niecierpliwie na dostawę (według najnowszych informacji przyjdzie pod koniec marca...).

21.03
Altówka w drodze. Jutro powinna zostać dostarczona! :)

Wróć do „Altówka”