Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

Czyje wykonania cenisz najbardziej? Kto co gra wybitnie? Kto wzbudza w Tobie najgorętsze emocje?

Osobiście uwielbiam Gila Shahama. Pierwszy raz usłyszałam go grającego sonaty skrzypcowe Mozarta i wpadłam w radość. Gra je tak pozytywnie, hmm brak tu właściwie słów. Gdy zagłębiłam się w jego nagrania mocniej utwierdziłam się w swoim przekonaniu, że jest bardzo dobrym muzykiem. Poza tym, to niezwykle sympatyczny człowiek :)

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

Umarłabym gdyby przyjechał do Polski!!!!! Podobno był kiedyś w Krakowie!:(
Też go uwielbiam, uwielbiam patrzeć jak gra, Carmen Fantasy........ hmmmmmmmm pycha!:)
Mój prof. mówi że więcej robi glissand niż macha smyczkiem;/ wiem że Gil nie jest aż tak lubiany przez ELITĘ:P

Jeśli chodzi o Bacha, świetne wykonania sonat i partit Kuijkena! Zaraziła mnie nim nasza forumowa koleżanka;)
Jest to bardzo dobry skrzypek BAROKOWY!:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

.
Ostatnio zmieniony ndz 23 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

Gilles Apap i po trosze panowie z grupy MoCarta-wydaje mi się że trzeba mieć sporo talentu żeby umieć tak beztrosko bawić się muzyką.
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 11 kwie, 2010

APAP?? O MATKO, genialny!:) Jego świetna kadencja do Koncertu Mozarta........ ojej, super:)

Kurcze! JAk mogłam zapomnieć i nie wspomnieć o Wadimie BRODSKIM!:/

To jest genialny wirtuoz, uwielbiam jego Koncert Saint-Seansa, Koncert Wieniawskiego fis-moll i wszystko co miałam możliwość posłuchać w jego wykonaniu....... jest niewątpliwie u mnie na pierwszym miejscu z tych żyjących skrzypków.
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Kyszka
Posty: 37
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

Perlman, za jego rondo-cappricioso... Kiedy słucham, lecą mi łzy. :-(
Anne Akiko Meyers za jej słodki dźwięk, przepiękne interpretacje i boski wygląd.
Reszty legendarnych skrzypków nie brałam tutaj pod uwagę!
.

Jadamusek
Posty: 54
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

mówcie co chcecie... Heifetz był, jest i będzie najlepszy! :)
"Jak ćwiczysz - tak grasz" :)

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

A to też prawda!
Wiecie jak umieram na jego Czajkowskim, Brahmsie iitd itp.........
A co sądzicie o KREMERZE?
Ostatnio w empiku widziałam jego kolekcję, fajne rzeczy, mało znane ponagrywane np. Szczedrina W podobieńsrwie do Albeniza, co niestety jest mało znane ale lubię to ;)
nie wiem czy nie kupić tego swojemu prof. jako podziękowanie za prace.......:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Kyszka
Posty: 37
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

Ostatnio w empiku widziałam jego kolekcję, fajne rzeczy, mało znane ponagrywane np. Szczedrina W podobieńsrwie do Albeniza, co niestety jest mało znane ale lubię to ;)


"In style of Albeniz" -GENIALNE! Tzn. sam Albeniz uważam jest genialny, ale ten utwór jest niesamowity. Pierwszy raz usłyszałam go na konkursie. Dziewczyna grała go znakomicie, tak charakternie, wręcz aktorsko:-) Mogłabyś dokładniej napisać co to za płyta?
.

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

chodzi o tą kolekcję ---> http://pinkysmusic.toypark.in/cdartist/ ... remer5.php

nie mogę tego teraz znaleźć w empiku, kurcze kosztuje to trochę, tylko nie wiem czy warto,
lubicie jego wykonania? Mam tylko jego wykonania sonat Beethovena..
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

Ostatnio u mnie panuje niepodzielnie Itzhak Perlman. :)
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

A co do Kremera: cud, miód i orzeszki! Człowiek, który mi ukazał uroki koncertu D-dur Beethovena (zaraz obok Grumiaux'a ;-) ). Kupować wszystko jak leci. ;-) A sam zestaw jest znakomity .

(Przepraszam za pisanie pod sobą, ale... nie mogłem odnaleźć przycisku 'edytuj'.)
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

Awatar użytkownika
Lan Hikari
Moderator
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

Nigel Kennedy - podoba mi się wykonanie 4 pór roku i kawałki jazz-rockowe ;-)

Awatar użytkownika
zoom
Posty: 85
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

Kurcze, to się u mnie zmienia. I może nie powinienem się wypowiadać w tym temacie, bo co smyczkowców obchodzą gitarzyści. Ale Muszę tu wymienić kilku, żeby Wasz świat muzyczny nie kończył się na Waszym instrumencie;p

I tak. Na początek John Williams - ktoś nazwał go "tytanem gitary", trudno się nie zgodzić.
A tutaj w jego wykonaniu Asturias (Leyenda) - Isaac Albeniz utwór na fortepian w transkrypcji na gitarę autorstwa genialnego kompozytora i mistrza gitary Francisca Tarregi.

No jak tu nie wspomnieć o Anie Vidovic? Piękna Chorwatka, perfekcyjna instrumentalistka. I wykonanie, które mówi o niej wszystko. Perfekcyjna do bólu, szybka i precyzyjna.
I znów Asturias, ale chwycone i pokazane przez nią z nieco innej strony.

No i może jakieś tango damy, żeby odbić się od powagi Asturias.
Roland Dyens - po prostu zobaczcie jak przeżywa to co gra ;P
Tango en Skai

Ah... pokazałbym jeszcze więcej, ale nie można zanudzać;p
SP2GIT, zapraszam do łączności! ;)

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

śr 14 kwie, 2010

Gitarzyści... oczywiście Bream! W sprawie lutnistów może miałbym więcej do powiedzenia - Rolf Lislevand, Paul O'Dette, Hopkinson Smith, Nigel North i Jakob Lindberg - moja ulubiona piątka. ;-)
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 17 kwie, 2010

izahe pisze:A co sądzicie o KREMERZE?

Jejku... To mój ulubiony skrzypek. Jest rewelacyjny! Polecam jego wykonanie sonat i partit Bacha oraz koncertu Brahmsa na youtube. Paganiniana też jest warta zachodu.
Tak w ogóle to witam wszystkich bardzo serdecznie na nowym forum :)
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 21 kwie, 2010

Kupiłam te płyty i w ogóle prof. wzruszył się całym tym prezentem który przygotowałam z koleżankami;)
a recenzję z tych płyt mam nadzieję usłyszeć za kilka dni może ;)
Kurcze, sama bym sobie je kupiła, taka świetna składanka i Kremer gra;)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

FiddlerJoe
Posty: 1
Rejestracja: sob 08 maja, 2010

sob 08 maja, 2010

Ja mam kilku ulubionych artystów.
Najbardziej lubię oglądać na starych nagraniach i słuchać Dawida Ojstracha. Taki "ciepły wujek" jak go z nauczycielem nazywamy :D Niesamowity dla mnie.
Milstein. Zdecydowanie.
Mischa Elman - czarodziej. Polecam, tak dla ciekawości, "eksperymentu" posłuchać Melodii Cygańskich w jego wykonaniu, szczególnie szybszą część. http://www.youtube.com/watch?v=W4eg3K1d-JI
A w II Koncercie Prokofiewa Isaac Stern pod Ormandym i Philadelphią, na ytb jest pierwsza część, chyba sprawię sobie płytkę :)
No i Apap rulez! :D

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 14 maja, 2010

Tutaj mała próbka Kremera: http://www.youtube.com/watch?v=dOr5mofvjsA . Absolutnie najlepsze wykonanie jakie słyszałam. Przepraszam, jeśli pomyliłam temat :-/ .
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

pn 14 cze, 2010

Kennedy, Perlman i Heifetz - skrzypkowie niesawmowici. Z polskich uwielbiam Mariusza Patyrę, Wawrowskiego no i świetnego wiolonczelistę Marcina Zdunika :))

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 14 cze, 2010

Zdunik nie jest zły ;-) chociaż koleżanka która chodziła z nim do szkoły nie zachwycała się nim jako osobą...
Ja ostatnio odpływam z lekka słuchając Perlmana,a konkretnie jego wykonania melodii z Listy Shindlera
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pn 14 cze, 2010

Zdunik... :lol: :lol: :lol:
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

mycha_violin
Posty: 35
Rejestracja: sob 26 cze, 2010

pt 02 lip, 2010

Heifetz- za wszystko, Sarah Chang- za 3 część Brucha, Akiko Suwanai- za Scherzo i Tarantelle :lol:

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 02 lip, 2010

jfk, z czego się śmiejesz?:P Ponoć o Zduniku mówią że ladnie gra, tylko ponoć jego wyraz twarzy nie oddaje tego że czerpie przyjemność z muzyki:P
powiem tak, bylam dość niedawno na światowym wydarzeniu:P wykonaniu 24 kaprysów Paganiniego na skrzypce i wiolonczele (oczywiście w opracowaniu Zdunika) wykonaniu tych kaprysów na jednym koncercie.
Gral naturalnie Wawrowski, hmm powiem że jedyne co moglam powiedzieć po koncercie to "ja nie mogę, ja nie mogę, ja nie mogę............." niesamowite emocje, niesamowite brzmienie, niesamowita technika, niesamowite obrazy "malowane" w trakcie.... Zdunik, nieźle się popisal, może dlatego że gral SWOJĄ muzykę to dlatego czul się w niej tak dobrze i na prawdę bardzo się wczuwal. Nigdy wcześniej nie sluchalam go, poza nagraniem tych wlaśnie kaprysów na stronie Wawrowskiego, ale powiem że wtedy aż tak mnie nie zachwycil, nie podobalo mi się aż tak jak na koncercie. To byl najlepszy koncert na którym w życiu bylam. I zdecydowanie mogę powiedzieć że jest dobrym muzykiem, (chociażby jak na tamten koncert;))
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pt 02 lip, 2010

Cóż. Mamy odmienną opinię.

;-)
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 02 lip, 2010

hmm, pewnie muszę jeszcze posluchać. Jednak ciekawi mnie co Ci się w nim nie podoba;) ja po JEDNYM koncercie mogę powiedzieć że się popisal:P technika bardzo dobra, muzycznie też dobrze;)
Ty po ilu koncertach twierdzisz że nie jest to aż tak dobry wiolonczelista? :-P
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pt 02 lip, 2010

Dwóch koncertach na żywca, płycie i niezliczonej ilości różnej maści sampli czy inszych nagrań. ;-)
To znaczy, wiesz... żebyśmy się zrozumieli :mrgreen: - to na pewno jest dobry wiolonczelista. Dobry technik, etc. Ale nie jest to, moim skromnym zdaniem, materiał na solistę. A już na pewno nie na najpierwszą "nową nadzieję polskiej solowej wiolonczeli", na co jest usilnie i notorycznie lansowany.
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 02 lip, 2010

hmmm no to rozumiem teraz o co chodzi!:P
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pt 02 lip, 2010

Bardzo mnie to cieszy. ;-)
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

ndz 04 lip, 2010

Ja byłam na koncercie, gdy grał z K.Jakowiczem mój ukochany koncert podwójny Brahmsa. Zdunik naprawdę przyćmił skrzypka. Byłam pod wielkim wrażeniem.

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

ndz 04 lip, 2010

:-/ ;-)
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 19 lip, 2010

Nie chodzi w tym wypadku o mojego ulubionego instrumentalistę, ale czy moglibyście mi wytłumaczyć, dlaczego oni wszyscy TAK BARDZO się śmieją? Tzn. domyślam się, że chodzi o to, że fałszuje i w ogóle, ale czy jest w tym coś jeszcze?;>
http://www.youtube.com/watch?v=tGT5-MNg ... grec_index
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

wt 20 lip, 2010

Heifetz imituje studenta, którego podobno słyszał na przesłuchaniu ("to będzie przesadzone, ale nie za bardzo!"), a reszta się śmieje, bo sądzą, że Heifetz tego od nich wymaga. :mrgreen: ;-)
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

czw 06 sty, 2011

Ja ostatnio jestem zafascynowana Nigelem Kennedy. :)

riderwaite
Posty: 7
Rejestracja: ndz 10 paź, 2010

czw 13 sty, 2011

Z polskich skrzypków mi najbardziej odpowiada Katarzyna Duda. Znakomicie opanowany warsztat, indywidualność. Wnosi to coś do utworów, które gra, ożywia je nie wypaczając ich wartości, przekazu. Można powiedzieć, że charyzmatyczna skrzypaczka. Gra całą sobą i widać, że w pełni się temu oddaje. Poza tym cenię Krzysztofa Jakowicza i Konstantego Andrzeja Kulkę, choć do sposobu bycia tego ostatniego można mieć szereg zarzutów.
Z zagranicznych Midori, za warsztat i nieskazitelność. Anne Akiko Meyers, może być i Sarah Chang.

altowiolistka
Posty: 92
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 03 mar, 2011

Sarah Chang to absolutna bogini skrzypiec! Nie wiem, czy z jej pokolenia mam drugiego takiego idola... chyba nie. Poza tym ona jest taka cudownie normalna jak się wypowiada w tych wszystkich wywiadach, jej gra jest tak naturalna, niewymuszona - no po prostu ją uwielbiam :) i poza względami muzycznymi: jest piękna i bardzo lubię na nią patrzeć jak gra, a do tego tak jak ja uwielbia wysokie obcasy :D
www.archetti.pl

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 02 maja, 2011

http://www.youtube.com/watch?v=JCrHdMnHGu4 - kocham go. Nie mam pojęcia, jak to się stało, że przegrał Wieniawskiego z Baevą...
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

czw 07 lip, 2011

Z innej beczki... Aria Asia... Kocha to co lubi i robi to co lubi :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=Cn6P6b5MkhQ

Nigdy nie widziałem jej nie uśmiechniętej na scenie... I to jest świetne... Ta radość, która aż emanuje z jej utworów :)

Agugu99
Posty: 31
Rejestracja: sob 13 lis, 2010

czw 07 lip, 2011

Ja lubię słuchać Wiktora Kuzniecowa.
Byłam na wielu jego koncertach:)

Anzelma112
Posty: 6
Rejestracja: czw 23 cze, 2011

sob 09 lip, 2011

Bardzo lubię Jelonka i Emilie Autumn.
Vanessa-Mae i David Garrett są na drugim miejscu ;)

Awatar użytkownika
Sherlock
Posty: 5
Rejestracja: pn 24 sty, 2011

sob 20 sie, 2011

Jeśli chodzi o skrzypce to...
Uwielbiam Heifetza ^^
Absolutnie. Bezwarunkowo.

Ale instrumentalista to przecie nie tylko skrzypek ;-)
przeto oznajmiam:
Z pianistów to nie mogę się nasłuchać Blechacza. Jego genialna artykulacja mnie rozwala.
http://jerzynka.deviantart.com/

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 27 sie, 2011

Czytałam o nim kilka artykułów. Przekracza granice rozsądku: http://www.youtube.com/watch?v=cH0bydhbWPM .
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!


pegazus
Posty: 1
Rejestracja: śr 15 lip, 2015

sob 25 lip, 2015

Pewnie nikogo nie zaskoczę - David Garrett. Dopiero zaczynam swoją przygodę z muzyką i ten Pan przyciągnął mnie swoją grą jak magnes :-)

haifetz
Posty: 2
Rejestracja: czw 06 maja, 2010

wt 18 sie, 2015

J.Heifetz-Wspaniały arsenał kondycyjny, klasyczna technika i elegancja.
N. Milstein-Znakomite warunki artykulacyjne, oryginalne pomysły aplikaturyjne.
Ch. Ferras-Szlachetny dźwięk. Szeroka amplituda dynamiczna, kontrolowana przez wielopoziomową zmianę płaszczyzny łokcia w prawej ręce.
I.Gitlis-Opanowanie staccata w niebywałym tempie. Wielka swoboda w prawej ręce.
J.Szigeti-Swobodne operowanie barwą poprzez własną intonację i szczególny rodzaj wibracji.

Katarzyna72
Posty: 11
Rejestracja: pt 25 gru, 2015

pt 11 lis, 2016

To ja zostanę przy skrzypkach...
Pierwszą fascynacją był David Garrett. Ale potem zauroczyła mnie Hillary Hahn. Nieco powściągliwa, nie ma w niej tyle ognia co w D. Garretcie, ale genialnie dokładna, każdy dźwięk dopieszczony, wyrysowany, a zarazem pełen uczucia.

raffal449s
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 lis, 2016

śr 16 lis, 2016

No mnie interesuję bardzo Magnetic i jego muzyka.

Awatar użytkownika
zdzieszka18
Posty: 6
Rejestracja: wt 20 cze, 2017

wt 20 cze, 2017

Bardzo cenię muzykę Pani Ewy Borcz.

Allie92
Posty: 3
Rejestracja: wt 17 paź, 2017

wt 17 paź, 2017

David Garret jest cudowny, uwielbiam go :)

Wróć do „Muzycy, nurty muzyczne”