szarareneta
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 lis, 2018

pn 19 lis, 2018

Witam Wszystkich!

Czytam to forum dość często i uważam wasze uwagi za bardzo przydatne. Dowiedziałam się tutaj wielu ciekawych rzeczy. Dotychczas nie pisałam i nie miałam takiego zamiaru, ale skłoniła mnie do tego dyskryminacja ze względu na wiek, jakiej jesteście poddawani. Nie mieszkam w Polsce, więc te problemy mnie nie dotyczą, ale nóż mi się otwiera w kieszeni gdy o nich czytam. Tak bezczelna i jawna dyskryminacja jest niespotykana w innych krajach.

Przede wszystkim, dyskryminacja ze względu na wiek jest zabroniona w polskim prawie. Dlaczego więc nie pozywacie Ministerstwa Kultury, które tę dyskryminację ustanowiło?

Ustawa z dnia 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania:

Art. 8. 1. Zakazuje się nierównego traktowania osób fizycznych ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd,
niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną w zakresie:

1) podejmowania kształcenia zawodowego, w tym dokształcania, doskonalenia, przekwalifikowania zawodowego oraz praktyk zawodowych;


Niech was nie zmyli słowo "zawodowego", chodzi nie tylko o szkoły zasadnicze zawodowe, ale wszelkie szkolnictwo, w tym szkoły muzyczne dające zawód muzyka. Nie jest przy tym ważne, że niektórzy z was nie mają zamiaru zostać zawodowym estradowym skrzypkiem, chodzi o samo prawo do kształcenia, nawet jeżeli później gra się na skrzypcach wyłącznie dla przyjemności.

Koniecznie walczcie o swoje prawa! Nie ma w innych krajach rozwiniętych takiej dyskryminacji i w Polsce też jej być nie powinno. Widzę, że jest was wielu. Pozwijcie Ministerstwo Kultury, pozywajcie szkoły muzyczne, macie święte prawo się kształcić!

Starygrzyb
Posty: 9
Rejestracja: ndz 01 lip, 2018

wt 25 gru, 2018

Piszesz:
" dyskryminacja ze względu na wiek jest zabroniona w polskim prawie"

I Ty wierzysz w takie bajki?
W Polsce jest kilka milionów obywateli, którzy tu się urodzili, nie popełnili żadnego przestępstwa, nie są chorzy psychicznie - a nie mogą brać udziału w wyborach. Bo są dyskryminowani z powodu wieku. Najmądrzejszy i najuczciwszy 17-latek nie może głosować, a może głosować o rok starszy morderca, półgłówek, socjopata, degenerat i narkoman. I tłum wynajętych załganych kauzyperdów z rozmaitych trybunałów pokrętnie Ci "udowodni", że to niby żadna dyskryminacja z powodu wieku nie jest.
Przepisy nie są po to by było "sprawiedliwie", lecz by trzymać stado głupich baranów za twarz. Skoro sami się tego domagają...

Wróć do „Edukacja”