Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 19 paź, 2012

Ello!
Tak sobie siedzę ostatnio i myślę, że może by tak zrobić sobie jakiś certyfikat, bo żadnego nie mam, a skoro chcę iść na studia, to nie warto się kisić na dodatkowych nudnych zajęciach na akademii. Tylko szkołę jakiś czas temu skończyłam i tak kminię, jak się do tego zabrać? To się trzeba na jakiś kurs zapisać, czy coś? Do jakiejś szkoły językowej na cały rok? Czy można za egzamin sam w sobie zapłacić? Macie doświadczenia w związku z tym? Myślałam o CAE (do CPE musiałabym się trochę więcej pouczyć, bo właśnie w trakcie nauki do tego egzaminu zakończyłam szkołę, do CAE to w większości będzie przypomnienie).
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

sob 20 paź, 2012

Możesz zdać sam egzamin, z tego co pamiętam.

Biegas
Posty: 0
Rejestracja: śr 27 lut, 2013

śr 27 lut, 2013

Nie musisz kończyć żadnej szkoły wystarczy zapisać się na sam egzamin, sam tak zrobiłem.
wirtualne biuro

ElPatron
Posty: 0
Rejestracja: czw 23 lis, 2017

pt 01 gru, 2017

Jeśli ktoś jest na tyle ambitny i zdolny, by samemu nauczyć się jakiegoś  języka, to przecież nie ma problemu, by certyfikat zrobić na własną rękę. Ja tak zrobiłem i pozwoliło mi to rozłożyć skrzydła i ułatwić prowadzenie własnej firmy. Na chwilę obecną mam wirtualne biuro (za sprawą https://www.cubecentre.com/wirtualne-biuro/) i nieźle mi się wiedzie. Cały czas trzeba się uczyć i szkolić, jeśli tylko chce ktoś osiągnąć sukces. ;)

MydelkoFa
Posty: 0
Rejestracja: pt 01 gru, 2017

pt 01 gru, 2017

Najważniejsze to faktycznie dobrze język znać, certyfikaty to rzecz całkowicie drugorzędna

asiamalinowska
Posty: 0
Rejestracja: pn 12 lut, 2018

pn 12 lut, 2018

Zdecydowanie warto robić certyfikaty języka angielskiego - jeśli planujesz wyjazd do pracy za granicę w przyszłości, to certyfikat może znacząco zwiększyć zwiększyć szanse na zdobycie zatrudnienia :) Niektóre szkoły językowe mają w ofercie kursy przygotowujące do poszczególnych certyfikatów, np. ta https://ace.edu.pl/o-szkole Myślę, że warto zapisać się na takie zajęcia :)

ekstraMisia
Posty: 0
Rejestracja: śr 14 gru, 2016

czw 22 lut, 2018

Liczy się jak w efekcie faktycznie znasz język i czy umiesz się nim w rzeczywistości posługiwać. Sam certyfikat wartom mieć, ale mało firm w ostateczności go sprawdza. Raczej częściej robią przepytanie ze znajomości jerzyka niż sugerują się certyfikatem. Osobiście jednak sama też skusiłabym się na takie rozwiązanie, ale z braku czasu póki co muszę to odłożyć na później.

kamil120
Posty: 0
Rejestracja: pn 09 kwie, 2018

pn 09 kwie, 2018

Gorzej jak ma się certyfikat , a w ogóle się nie potrafi mówić w języku obcym

___________________________________________________________
tabletki na szybki porost włosów

Wróć do „Hyde Park”