naxxramas1
Posty: 7
Rejestracja: pn 10 sie, 2015

pt 16 paź, 2015

Cześć.

Chodzi mi głównie o jakieś małe utwory/etiudy do ćwiczeń. Nie mówcie że wszystko bo pewnie znacie jakieś utwory które są zrobione po to żeby poprawiać technikę gry :D

Gram na skrzypach od około 3 miesięcy i idzie mi całkiem dobrze :) umiem grać Kreutzera no.2.
Proszę o podobne rzeczy, nie trudniejsze niż ta etiuda Kreutzera bo nie dam rady :D

Chciałbym popracować nad płynnością prowadzenia smyczka bo zdarza mi się że jak prowadzę smyczek to czasami zaczyna podskakiwać i nie wiem co robię źle, ale domyślam się że czasami zbyt mocno napinam rękę trzymającą smyczek i to dlatego, bo jak rozluźnię to jest okej, ale chciałbym żeby to się działo bez zawracania sobie tym głowy stądteż proszę o jakieś utworki które mi pomogą to opanować :D

Awatar użytkownika
IHS
Posty: 19
Rejestracja: wt 16 cze, 2015

sob 17 paź, 2015

Polecam poszukać: Giuseppe Tartini, The Art Of Bowing.

Temi
Posty: 23
Rejestracja: czw 19 wrz, 2013

sob 17 paź, 2015

W zbiorku etiud Wolfharta (op.45) jest sporo krótkich , prostych dla lewej ręki ediud z rozpisanymi sposobami smyczkowania do ćwiczenia na prawą rękę , na początek nauki są super :)

naxxramas1
Posty: 7
Rejestracja: pn 10 sie, 2015

śr 21 paź, 2015

dziękuję za propozycję :) zabieram się za ćwiczenia :)

kuska
Posty: 4
Rejestracja: czw 08 paź, 2015

pt 23 paź, 2015

dla mnie najgorsza jest póki co właśnie prawa ręka, ale ja dopiero co zaczęłam, więc jeszcze trochę czeka mnie ćwiczenia najprostszych rzeczy pewnie. A też późno zaczynam i ciekawi mnie co będzie dalej :-D Była tu kiedyś kobieta kilka lat starsza ode mnie, ale napisała kilka postów i zniknęła. Ciekawe, czy dalej gra.

Wróć do „Edukacja”