Mr_Skrzyp
Posty: 24
Rejestracja: śr 20 lut, 2013

pt 22 lut, 2013

haha spoko :mrgreen:
"Potykając się można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się." - Johann Wolfgang von Goethe

Raf110
Posty: 0
Rejestracja: sob 18 maja, 2013

sob 18 maja, 2013

Witam serdecznie!

Nazywam się Sylwia! W październiku kończę 16 lat. Od dziewięciu lat gram na moich ukochanych skrzypcach, a od pięciu na fortepianie. Chodzę do szkoły muzycznej II st. w Słupsku. Jestem w klasie drugiej, gdyż rok uczęszczałam prywatnie na lekcje skrzypiec. W tym roku kończę Euroklasę, a co za tym idzie piszę Certyfikat Deutsch B1. Uwielbiam udzielać się artystycznie gdzie tylko mogę, od śpiewania aż po występy na deskach młodzieżowego teatru. Piszę również swoje opowiadania. Aktualnie walczę z brakiem czasu i lenistwem ^^

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 19 maja, 2013

Witamy serdecznie!
Można się tylko cieszyć, że dołącza do nas tak zaawansowana w grze osoba. Liczymy na Twoją pomoc i sami oferujemy się w miarę możliwości z radami oraz wsparciem. ;-)
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Ewa Pola i skrzypce
Posty: 2
Rejestracja: pt 28 cze, 2013

pt 28 cze, 2013

Witamy ja i Pola... :)
Ja-15-letnia absolwentka szkoły muzycznej I st. cyklu 6-letniego.Dyplom miałam 2 tyg. temu i go zagrałam na ocenę bdb.Bardzo się cieszę,że wreszcie przezwyciężyłam,choć raz swój nienormalny stres...
Niestety(już teraz żałuję..) nie poszłam do szkoły muz. II st. aczkolwiek nie zakończę swojej edukacji muzycznej na tym :) Będę chodzić na orkiestrę i chór,na szczęście mam swój instrument,i właśnie zastanawiam się nad strunami Pirastro(ale to już inny wątek :) )
Oprócz skrzypiec oczywiście jako instr. dod. gram na fortepianie-i tutaj coś czuję,że się minęłam z powołaniem.Na skrzypcach gram "wyjątkowo,z uczuciami"cytując nauczycieli,ale mnie bardziej sprawia przyjemność gra na fortepianie(który mam w domu,więc tutaj też nie będzie tak źle) :)
Oprócz muzyką interesują się właśnie sprawami behawioralnymi(oczywiście psowymi :D),szkoleniem psów,fotografią,weterynarią...
A kto to Pola?Pola to mój największy przyjaciel-moje kochane słoneczko.Czyli....Sunia rasy Golden Retriever.Jest moim pierwszym i jedynym szczęściem.Pola również jakoś rzutowała na moją decyzję czy iść,czy nie iść do II st.(Trzeba się zająć Polą,nie mówię o krótkich spacerkach.Treningi,psi sport-ona do tego się nadaje,tego potrzebuje,a ja,która bym grała i nie wychodziła z muzycznej nie mogłabym jej tego dać...)

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 28 cze, 2013

Witamy! I Ewę i Polę :)
Osobiście wolę koty, ale Retrivery są całkiem słodziutkie. Wg mnie to czy uczymy się grac w SM czy sami nie ma znaczenia o ile nie marzymy o karierze najsławniejszego na świecie skrzypka. Grunt żeby rozwijając swoje pasje na tyle na ile ma się możliwości. Poza tym, w końcu nie zrezygnowałaś z SM dla jakiegoś błahego powodu, ale dla swojej przyjaciółki :)
Nie mogę się oprzec pytaniu, co grałaś na dyplomie? ;D
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Ewa Pola i skrzypce
Posty: 2
Rejestracja: pt 28 cze, 2013

pt 28 cze, 2013

Czyli jesteś kociara,a ja psiara... :lol: :lol: :lol:
Szkoda mi,że nie będę miała "papierka" bo to otwiera jakieś możliwości..:) Ale grać,nadal będę grała :D I to jest ważne
Grałam na dyplomie Cavatine Raffa,ediude Fiorillo 10 tą ( https://www.youtube.com/watch?v=AMd3wdFp0yM ) i koncert Haydna G-dur I :) I co powiesz? :lol: :lol: łatwizna :-? ?

Afra
Posty: 4
Rejestracja: śr 14 sie, 2013

śr 14 sie, 2013

Hej!
Jestem Dorota, mam 16 lat. We wrześniu zaczynam II klasę II st. Przyszłości nie wiążę ze skrzypcami, jednak lubię grać i nie wyobrażam sobie, abym mogła tak nagle przestać. Oprócz tego zamiłowanie do nauk ścisłych.
W wolnym czasie czytam książki, a w życiu chciałabym dużo podróżować.

chupakabra
Posty: 7
Rejestracja: pt 23 sie, 2013

sob 24 sie, 2013

Cześć, jestem Marta :) Co prawda jeszcze nie złapałam w ręce mojej wymarzonej altówki, ale za parę dni tak się stanie. W moim 15 letnim życiu miałam okazję być "aktorką w teatrze", oboistką, rysowniczką, "architektem", nawet i w ZOO próbowałam być wolontariuszem. Jedak w szkole muzycznej jest coś magicznego, przyciągającego.
Naprawdę się cieszę, że znalazłam to forum :)

Awatar użytkownika
Ovation
Lutnik
Posty: 141
Rejestracja: śr 14 kwie, 2010

sob 24 sie, 2013

Witamy Martę w naszym niewielkim ale chyba elitarnym forumowym gronie ;D

AkinimodWho
Posty: 0
Rejestracja: ndz 25 sie, 2013

ndz 25 sie, 2013

Hi. Mam na imię Dominika. Mam 19 i kocham instrumenty smyczkowe.
Niestety na żadnym nie gram, ale mam zamiar się nauczyć.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 26 sie, 2013

Witamy Cię, Dominiko! Jak na normy naszego forum jesteś jeszcze obiecująco młoda, także w żadnym wypadku nie rezygnuj i pisz z każdym problemem. :lol:
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

AkinimodWho
Posty: 0
Rejestracja: ndz 25 sie, 2013

pn 26 sie, 2013

Cieszę się, że to słyszę. Póki co w tym roku poduczę się teorii. Więc jakby ktoś mógłby podesłać tu, lub na pw podesłał linki, lub tytuły książek gdzie są podstawy podstaw o grze na skrzypcach - byłabym wdzięczna :D

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

wt 27 sie, 2013

Umiesz czytać nuty? Nie - to się naucz. Tak - bierz instrument do ręki. Nie ma co czekać! ;-)

Imidar
Posty: 0
Rejestracja: pn 14 paź, 2013

pn 11 lis, 2013

Nazywam się Mikołaj, mam 23 lata i dopiero będę zaczynał swoją przygodę ze skrzypcami.
W sumie nie wiem co mógłbym tu więcej o sobie napisać (gdybym zaczął, zapewne wyszedłby dość długi post ;p) więc bez zbędnego gadania/ pisania/ męczenia klawiatury:

Witam wszystkich serdecznie!

Awatar użytkownika
bellgee
Posty: 15
Rejestracja: sob 16 kwie, 2011

wt 12 lis, 2013

AkinimodWho pisze:Cieszę się, że to słyszę. Póki co w tym roku poduczę się teorii. Więc jakby ktoś mógłby podesłać tu, lub na pw podesłał linki, lub tytuły książek gdzie są podstawy podstaw o grze na skrzypcach - byłabym wdzięczna :D


Cześć, jeśli chodzi o teorię- polecam gorąco tę pozycję:
http://www.twojamuza.pl/sklep/html/?pag ... uct_id=739
(wzbogaca, działa na wyobraźnię i jest pięknie napisana. Teoretycznie przeznaczona dla nauczycieli, w rzeczywistości pomoże każdemu lepiej grać)

Dla początkujących również może być przydatna ta(sama nie sprawdziłam):
http://szkolymuzyczne.pl/artykul/nauka- ... 6-lat-7174

KS i teoria:
http://dur-moll.pl/
(świetna stronka, polecam!)

Powodzonka:)
Co masz zrobić dziś- zrób dziś.

Awatar użytkownika
Violiner
Posty: 8
Rejestracja: czw 13 lut, 2014

ndz 16 lut, 2014

Witam najserdeczniej!
Mam na imię Adrian, liczę sobie 21 wiosen i od niedawna mieszkam w Krakowie, więc kłaniam się także moim bliższym, bądź dalszym sąsiadom. Postanowiłem założyć konto, ponieważ powinienem zacząć grać na skrzypcach 15 lat temu, a dlatego, że nastąpiło to w zeszłym tygodniu... pomińmy.
Na codzień szermuję kilogramami makulatury, w ramach przyswajania wiedzy o finansach i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym. Muzyką interesuję się od dość dawna, natomiast z czasem coraz szerzej, jestem entuzjastą sztuki operowej i to ona zdominowała moje życie muzyczne przez ostatnie lata, natomiast muzyka instrumentalna jest dla mnie nieco bardziej... świeża.
Bardzo się cieszę, że jestem na forum i mam najszczerszą nadzieję, że to co łączy wszystkich, tutaj oto zgromadzonych - muzyka, okaże się najlepszym wspólnym zaintresowaniem.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 16 lut, 2014

Witaj w naszym szacownym gronie. ;-) Niestety ostatnio bardzo obniżył się ruch na forum, ale w razie problemów - pytaj. Jest też specjalna forumowa grupa na fejsbuku i tam też polecam się zapisać.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Violiner
Posty: 8
Rejestracja: czw 13 lut, 2014

wt 18 lut, 2014

Dziękuję, Rzępoło. Obiecuję, że przyjdę na forum z każdym ambarasem natury skrzypcowej. Do tej pory znajdowałem rozwiązania wszelkich moich problemów w istniejących wątkach, wychodzi na to, że moje problemy są pospolite albo forum jest prowadzone pierwszorzędnie. ;-)
Póki co, dopijam kawę i zaczynam ćwiczyć.

Pozdrawiam!

PS Nie jestem w najlepszej komitywie z facebookiem, natomiast zapiszę się i będę zaglądał.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 19 lut, 2014

Tam też mało się dzieje niestety. Właściwie teraz wygląda to przede wszystkim tak, że starzy użytkownicy utrzymują ze sobą kontakt, a nowi już się nie wdrażają. :-( To jest oczywiście wynik tego, że wszystkie najpopularniejsze problemy są już na forum umówione, a nie jest to forum jakiegoś zespołu rockowego, który jeździ na nowe trasy i jest zawsze o czym pisać. ;-)
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

tooyoungfortooold
Posty: 4
Rejestracja: sob 17 sie, 2013

sob 01 mar, 2014

Cześć wszystkim!
Na forum jestem od kilku miesięcy, ale do tej pory się nie przedstawiłam, więc postanowiłam w końcu to zmienić. ;-) Mam na imię Daria, za 3 miesiące skończę 17 lat. Uczę się grać na skrzypcach od października ubiegłego roku, obecnie jestem na etapie usprawniania wibracji oraz pracuję nad większą biegłością palców.
Z dziedziny nie związanej ze skrzypcami mogę dodać, że kocham skoki narciarskie, uwielbiam szkołę ( :shock: ) i nie mam pojęcia czym chciałabym zająć się/studiować w przyszłości, więc jeśli jest ktoś kto
interesuje się wieloma rzeczami, a nie może się zdecydować na jedną konkretną to zapraszam do napisania, znajdowanie celu będzie bardziej interesujące w grupie. :mrgreen:
Kilka razy na forum została mi udzielona pomoc za co chciałabym podziękować. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę i ja mogła służyć dobrą radą.
Koniec żalenia się na dziś. :-)
"Najlepszym się nie rodzisz - najlepszym się stajesz."

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 02 mar, 2014

Witaj w naszych skromnych progach! Mamy trochę zastój, ale powoli się odradzamy. Miło nam będzie, jeśli nas wesprzesz.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Marcel98
Posty: 1
Rejestracja: śr 02 kwie, 2014

śr 02 kwie, 2014

Cześć wszystkim!

Mam na imię Marcel, mam 16 lat. Gram na skrzypcach już 10 lat ;-). Obecnie jestem w III/II st. w szkole muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Prawdopodobnie jest to mój ostatni rok w szkole muzycznej, ponieważ chcę iść do szkoły średniej do Poznania, a nie wiem czy dostałbym się tam do szkoły muzycznej. Lubię grać na skrzypcach i fortepianie. W przyszłości chciałbym się udać na akademię muzyczną ale musiałbym się dokładniej zastanowić na jaki wydział.

Pozdrawiam. :-)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 03 kwie, 2014

Witaj, Marcelu! Nie poddawaj się już na samym początku i ćwicz dzielnie, żeby się dostać do którejś ze szkół. Powodzenia! ;-) :mrgreen:
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

julijulii
Posty: 0
Rejestracja: śr 14 maja, 2014

śr 14 maja, 2014

Witajcie !!!

Dzisiaj trafiłam na to świetne forum i od razu postanowiłam się tutaj zarejestrować.

Nazywam się Julia, mam niemalże 20 lat. Moją przygodę ze skrzypeczkami zaczęłam w wieku 7 lat za namową mojej mamy - również skrzypaczki. Uczyłam się w szkole muzycznej I oraz II st. w Lesznie. Aktualnie studiuję instrumentalistykę na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wcześniej spędziłam też nieco czasu ucząc się gry na altówce i fortepianie.
Mimo, że miałam już chwilę, gdzie chciałam rzucić instrument w kąt, to mimo wszystko udało mi sie dotrwać do niemalże spełnienia moich muzycznych marzeń.

Jeszcze raz serdecznie witam i gorąco pozdrawiam wszystkich Smyczkowiczów !
"O, dajcie mi te małe skrzypce,
niechaj na skrzypcach wygram,
wiatr i potężną muzykę,
i noc, co taka niezwykła."

K. I. Gałczyński

Awatar użytkownika
Ovation
Lutnik
Posty: 141
Rejestracja: śr 14 kwie, 2010

śr 14 maja, 2014

Witamy serdecznie i życzymy aktywności na forum :)

Awatar użytkownika
altoviolistka
Posty: 3
Rejestracja: ndz 20 kwie, 2014

śr 14 maja, 2014

Witam wszystkich :)
Gram na altówce.
Jestem w III kl. I st.
Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia :)
Moja przygoda z tym pięknym instrumentem trwa dość krótko- 2 lata (ostatnio zaliczałam 2 lata w ciągu roku), lecz mam wielką nadzieję, że potrwa dłużej.
Oczywiście zamierzam iść na II stopień.
Być może nie mam zbyt dużego doświadczenia, lecz mam nadzieję, że to forum jest również dla takich ludzi jak ja :)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 18 maja, 2014

Witamy serdecznie obie panie! Jesteście równie mile widziane bez względu na doświadczenie! :mrgreen:
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Joannita
Posty: 0
Rejestracja: ndz 18 maja, 2014

ndz 18 maja, 2014

Witam wszystkich!
Na forum natknęłam się w trakcie researchu na temat skrzypiec. W życiu nie grałam na żadnym instrumencie, ale właśnie zamierzam zacząć w ramach hobby i znalezienie tylu ludzi, którzy nie zaczynali grać na skrzypcach w dzieciństwie nieco podniosło mnie na duchu :-)

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pn 19 maja, 2014

Witaj altoviolistko :))

Cześć Joannita, gorąco zachęcam do spróbowania ;-)

Mirek
Posty: 0
Rejestracja: ndz 08 cze, 2014

czw 12 cze, 2014

Hej :-)
Mam na imię Mirek i mam 20 lat, gram już trochę na gitarze, ale od dawna chciałem nauczyć się grać na jakimś ,,klasycznym" instrumencie. Mój wybór padł właśnie na altówkę, od zawsze podobało mi się jej brzmienie, więc pomyślałem ,,Czemu by nie?" ;-)
W piątek, lub wtorek idę na pierwszą lekcje, trzymajcie kciuki :-)

Stone11
Posty: 4
Rejestracja: pt 13 cze, 2014

pt 13 cze, 2014

Hej, jestem Stone i chodzę do I klasy II stopnia. Gram na skrzypeczkach, w wolnych chwilach czytam książki. Dziwię się, że wcześniej nie trafiłam na to forum :)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 13 cze, 2014

Witajcie oboje! Chętnie gościmy tutaj zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Wielu z nas udało się z jednej grupy przejść do drugiej i oby ta liczba się zwiększyła! :mrgreen:
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

czekoladowa23
Posty: 6
Rejestracja: pn 29 gru, 2014

śr 14 sty, 2015

Jest tutaj ktos z Sosnowca? *-*

ArachnoideA
Posty: 1
Rejestracja: pn 29 gru, 2014

czw 15 sty, 2015

Witam serdecznie:)

Mam na imię Sylwia :) mam już od kilku dni 25 lat (czas jedna szybko płynie :P). Moim największym marzeniem była gra na skrzypcach, czego nigdy nie ukrywałam, jednakże moi rodzice nie mogli pozwolić sobie na zapisanie mnie do szkoły muzycznej i zakup tegoż cudnego instrumetów w tamtym okresie mojego życia. Czas płynął ale moje marzenia o grze nie zniknęły. Teraz kiedy się już całkwicie usamodzielniłam, postanowiłam w końcu przestać rezygnować z marzeń i kilka dni temu podjęłam walkę nauki na skrzypcach. Znalałam nauczycielkę, która mnie poporwadzi na początkowym etapie mojej edukacji :) i zakupiłam instrument, co prawda nie jest to piękny lutniczy sprzęt (choć w przyszłość zapewne taki zakupie) ale tańsze skrzypce ze sklepu muzycznego, fabryczne, wybrane razem z moją nauczycielką. Pierwszą taką poważną lekcję już na własnym sprzęcie będę miała w sobote i jestem strasznie podekscytowana, wręcz nie mogę się doczekać. Zdaję sobie sprawę, że będzie to baaardzo ciężka praca, jednakże chyba mam tyle samozaparcia, żeby spełnić soje marzenie i grać pięknie na tym zacnym, aczkowliek trudnym instrumencie. Współczuje tylko sąsiadom, bo mieszkam w akademiku :D

Trzymajcie za mnie mocno kciuki:)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 18 sty, 2015

Trzymamy kciuki za Ciebie i sąsiadów. :mrgreen:
Powiedz, jak poszła lekcja?
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

ArachnoideA
Posty: 1
Rejestracja: pn 29 gru, 2014

czw 29 sty, 2015

Wybacz, że tak późno odpisuje :) Ale już piszę, lekcja była świetna zamiast godziny ćwiczyłam półtorej... Ogólnie bardzo fascynuje mnie ten instrument i nawet nie przeszkadza mi to, że dźwięki wydobywające się z moich skrzypiec to w większości jeden rzęp haha :). Jedyne co mi dokucza to ból kręgosłupa i odcinka lędźwiowego od wyprostowanej sylwetki (garbie się więc dla moich pleców to nowość). Cały czas chce więcej choć niestety mogę pozwolić sobie narazie na 2h grania dziennie. Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia i waha to mogę śmiało napisać, żeby nie ZWLEKAĆ :)

Co do sąsiadów to sprawę rozwiązałam gumowym tłumikiem (metalowego hotelowego nie kupiłam, żeby za dobrze nie mieli :))

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 21 lut, 2015

To super, że się tak cieszysz. :) Oby tak dalej.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

houslistka
Posty: 15
Rejestracja: wt 17 mar, 2015

śr 18 mar, 2015

Witajcie.
No to może teraz ja?
Mam na imię Linda. Na skrzypcach niestety grałam tylko 3 lata. Nauka w technikum masażu uniemożliwiała mi kontynuacje szkoły muzycznej. Jestem osobą całkowicie niewidomą. 6 lat temu przerwałam grę. Mam swój instrument, ale wiecie, ćwiczenie na nim nie jest tak systematyczne, jak w szkole muzycznej. Granie sprawia mi dużo radości. W Lipcu gram na weselu mojej koleżanki "ave maria".
Dużo radości przynoszą mi utwory ze zbiorku "suzuki", bo przecież zabierać się za jakieś trudne rzeczy to nie na moje możliwości.
Moim niedoścignionym marzeniem w grze na skrzypcach jest "kaprys 24" Paganiniego, utwory Sarasatego oraz koncert e-moll Mendelssohna.
Ulubioną skrzypaczką jest Sarah Chang, oraz Nigel Kennedy. To właśnie dzięki nim zaczęłam odkrywać piękno muzyki klasycznej. Oczywiście nie można tu pominąć Anne Sophie Mutter, bo ona też jest kimś bardzo wartościowym.
Przykro mi, że tak mało nut na skrzypce jest dostępnych właśnie dla osób niewidomych w brajlu. Przez ten brak dostępności ich zawsze potrzebowałam kogoś, aby mi je przeczytał, albo grałam dużo utworów ze słuchu.
Pozdrawiam was gorąco, a tym, którzy mogą się rozwijać dalej w grze na instrumencie, życzę wytrwałości i proszę was, nie zaprzepaśćcie swojej szansy i możliwości rozwoju. Doceńcie to, że możecie rozwijać się pod kierunkiem osób, które mogą zrobić z was wspaniałych skrzypków.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

wt 07 kwie, 2015

Witaj houslistka! W mojej szkole właśnie w tym roku grał dyplom niewidomy skrzypek i bardzo mi się podobało. Życzę powodzenia i dużo wytrwałości w graniu. Mogę popytać jego nauczyciela o jakieś nuty w brailu, może akurat?
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

ad8mek
Posty: 0
Rejestracja: pn 30 lis, 2015

śr 02 gru, 2015

Witam :)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 03 gru, 2015

Cześć!
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

ka5milo
Posty: 0
Rejestracja: czw 10 gru, 2015

czw 10 gru, 2015

Witam serdecznie :)

melly
Posty: 0
Rejestracja: śr 23 gru, 2015

śr 23 gru, 2015

Witam wszystkich użytkowników tego forum :)

adaMo7
Posty: 0
Rejestracja: pn 28 gru, 2015

śr 30 gru, 2015

Witam :)

Ar8ur
Posty: 0
Rejestracja: wt 26 sty, 2016

pn 01 lut, 2016

Witam serdecznie :P

andesprofile
Posty: 0
Rejestracja: czw 10 mar, 2016

czw 10 mar, 2016

to ja także się przywitam :) nazywam się Marek :) gra na instrumentach smyczkowych to moja pasja od paru lat :)
____________________
tanie zestawy kuchenne

sz8Mon
Posty: 0
Rejestracja: śr 09 mar, 2016

wt 15 mar, 2016

Witam wszystkich :)

Komi
Posty: 0
Rejestracja: czw 24 mar, 2016

czw 24 mar, 2016

Hej! Witam :) Miło mi do was dołączyć :)

Micky
Posty: 0
Rejestracja: czw 24 mar, 2016

czw 24 mar, 2016

Cześć! Michał z tej strony :)

s9awek
Posty: 0
Rejestracja: czw 24 mar, 2016

czw 31 mar, 2016

Witam :)

Wróć do „Hyde Park”