Kubex
Posty: 6
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011

śr 12 wrz, 2012

Witam, chciałbym się dowiedzieć ile cm na wiolonczela 3/4 i 4/4, czy różnica między nimi jest duża. Zamierzam kupić sobie wiolonczele z allegro i nawet jest fajna tyle, że 3/4 a to dla mnie chyba trochę za mała. Mam 18 lat, mógłbym grać na 3/4? Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem co mam robić :-/

Sellisti
Posty: 2
Rejestracja: wt 19 cze, 2012

pn 17 wrz, 2012

Różnica jest w brzmieniu instrumentu mniejszy ma nieco przytłumiony dźwięk a cała lepiej rezonuje i ma większe odległości między palcami. Lepiej brzmi.

Na wysokości się nie znam
Ostatnio zmieniony pn 17 wrz, 2012 przez Derry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post pod postem [nabijanie postów]

Bracze
Posty: 8
Rejestracja: czw 25 paź, 2012

śr 28 lis, 2012

Odgrzeję.
Kupiłam rok temu wiolonczelę. Nic specjalnego, gram i tak tylko hobbystycznie, a że smyczkowe kocham, postanowiłam zmierzyć się właśnie z wiolonczelą. Przyznam, że nie grałam zbyt długo, bo cała jest dla mnie po prostu za duża. Jestem dość niska (160 cm) i mam małe, drobne dłonie. Plan jest teraz taki, żeby posiadaną wiolonczelę sprzedać i kupić 3/4. Brzmienie nie musi być pełne, bo i tak gram jedynie w domu (i to z tłumikiem), Po prostu ma być wygodnie. Myślałam o 7/8, ale w niższym przedziale cenowym kompletnie nic nie ma. Zatem zaryzykuję i myślę, że będzie dobrze.

draq
Posty: 7
Rejestracja: pt 17 wrz, 2010

ndz 09 gru, 2012

Plan jest teraz taki, żeby posiadaną wiolonczelę sprzedać i kupić 3/4

Za ile sprzedasz?

Bracze
Posty: 8
Rejestracja: czw 25 paź, 2012

ndz 09 gru, 2012

Za tyle, żeby na 3/4 starczyło. To fabryka. Kupiłam za 330 €, sprzedam za 250 lub więcej jak się uda. Nowa 3/4, którą sobie wypatrzyłam, kosztuje około 250 €. Nie potrzebuję lepszej. Gram i tak tylko w domu, dla siebie :)

Wróć do „Wiolonczela”