Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 02 kwie, 2012

Dziś będąc w kiosku zostałam pozytywnie zaskoczona.Pośród kolorowych pisemek natrafiłam na nowy kwartalnik o muzyce klasycznej "Presto".
To ich strona internetowa: http://prostoomuzyce.pl/

Jak na razie tylko je przekartkowałam,na czytanie przyjdzie czas w drodze na lekcje,ale na pierwszy rzut oka widzę że jest napisane w o wiele przystępniejszy sposób niż inne pisma na ten temat.

Zapewne nie znają się w nim fachowe artykuły,ale moim zdaniem właśnie taki lekki ton wypowiedzi może o wiele bardziej zachęcić nie jednego laika do zwrócenia uwagi na muzykę klasyczną niż artykuł z którego nie wiele rozumie.

Cena:12zł
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 05 kwie, 2012

Kupiłam w środę to czasopismo i popieram entuzjazm Nami. Uważam, że to była brakująca pozycja na rynku. Rzeczywiście język jest bardzo przystępny, ale najistotniejsza jest forma. Magazyn przypomina jego odpowiedniki dla trochę starszej młodzieży o nieco bardziej luźnej tematyce; są bardzo ładne zdjęcia, kilka dowcipnych uwag bądź dialogów nie mówiących o jakichś wydarzeniach czy osobach, luźne notki od redakcji. To jest przedstawienie świata naszej muzyki trochę w formie celebryckiej (ale wciąż z wartościowymi i bogatymi w tekst artykułami (może coś jak Newsweek, tylko lepsze :-P ), co, moim zdaniem, jest korzystne dla przedstawienia tego środowiska w atrakcyjnej formie i zmiana mentalności społeczeństwa. Teraz tylko trzeba to rozpropagować...
Oprócz tego, jak zwykle, polecam:
1) Ruch muzyczny - dwutygodnik, raczej dla zawodowych muzyków, 7zł, bardzo dobre recenzje z wszelkich wydarzeń w Polsce, portrety osób, artykuły o historii muzyki, dużo o muzyce współczesnej, itp.
2) Muzyka21 - miesięcznik dla melomanów, 9zł, kilkanaście stron samych recenzji płyt, relacje z MET, trochę ze scen polskich, wywiady z artystami; siłą wydawnictwa wychodzą płyty w wytwórni Acte Prealable
3) Twoja Muza - dwumiesięcznik przede wszystkim dla nauczycieli i młodzieży szkolnej, porady metodyczne, relacje z występów, konkursów festiwali. Rozmowy z ciekawymi osobami, bardzo rzetelne artykuły powołujące się na największe autorytety, czego przykład poniżej:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 05 kwie, 2012

.
Ostatnio zmieniony ndz 12 sie, 2012 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 05 kwie, 2012

Nie :-P , ja go właśnie od nich ściągnęłam. To fragment dłuższego artykułu. Ale myślałam, że padnę, jak tak czytam, czytam, a tu nagle takie coś xD.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
smyczek24
Posty: 43
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

sob 07 kwie, 2012

a ja szukam jak głupia i nie ma tego nigdzie :-( też chcę poczytać
http://www.4shared.com/file/8c4ImTFi/Koobrzeg_2011.html - zdjęcia

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 07 kwie, 2012

To poprzedni numer: luty/marzec 2012 ;-)
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
mich12
Posty: 65
Rejestracja: czw 14 lip, 2011

ndz 08 kwie, 2012

No Rzepola, sława puka do drzwi :-P
"Aby być dobrym opowiadaczem, trzeba być najpierw dobrym słuchaczem"

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pn 16 kwie, 2012

Dzisiaj zakupiłem sobie "Presto", bo zaświeciło mi okładką... Doszedłem mniej więcej do połowy. Wrażenia? Artykuły dosyć zróżnicowane, kilka person z krótką biografią w pigułce oraz lekka krytyka znanych nam osób... Takie łopatologiczne przedstawienie klasyki bez zbędnej terminologii, ale da się z tego wynieść również coś nam, uczniom.

Przedstawione płyty, które ich zdaniem są ciekawe oraz konstruktywne opinie niektórych osób. Ba! Bardzo nowoczesne podejście (filharmonia jako muzyczne getta - problem z popularnością muzyki klasycznej, tj. zamykanie jej i odgradzanie od tych tzw. "nieedukowanych" - laików) co do zwiększenia popularności klasyki w dzisiejszych czasach.

Bardzo ładna oprawa graficzna i dużo treści (nie lubię cieniutkich pisemek, po których nie mam nawet czym w kominku palić [którego nie mam]). Kilka literówek i błędów w składni ("firharmonia" - str. 7, czy też teksty mistrza Yody, których akurat teraz znaleźć nie mogę).

No, to pisemko fajne. Prenumeruję w 2013, o ile się nie pogorszy... Teraz w empiku jeszcze pokupuję :p

arek565
Posty: 28
Rejestracja: pt 24 lis, 2017

czw 05 lis, 2020

Może kto z was zastanawiał się nad prowadzeniem bloga w tym temacie? zajrzyjcie na stronę hosting wordpress tutaj znajdziecie pomocne i ciekawe artykuły oraz niezłą ofertę na szybki hosting. Sprawdźcie koniecznie. Polecam bo moim zdaniem to super sprawa.

Wróć do „Hyde Park”