tomek2323
Posty: 6
Rejestracja: czw 21 lip, 2011

czw 21 lip, 2011

Witam.
Ostatnio postanowiłem kupić skrzypce, i tu pojawił się problem, nie wiem jakie wybrać. Znalazłem na stronie skrzypce.pl taką ofertę http://skrzypce.pl/products/Stagg-SVN-EF.html
Czy jest ona rozsądna? Polecacie coś innego?

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 21 lip, 2011

Wszystko zależy od Twojego wieku, wzrostu, stażu gry, poziomu wykształcenia muzycznego, słuchu i jeszcze kilku czynników. Powiedz coś więcej o sobie. I to pytanie miało być zadane w już istniejącym dziale, ale zostawmy to na razie tak, jak jest. Potem przeniosę.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

tomek2323
Posty: 6
Rejestracja: czw 21 lip, 2011

pt 22 lip, 2011

Mam 1 metr 65 cm wzrostu, 11 lat, chciałbym zacząć grę na skrzypcach a więc staż gry jest zerowy a wykształcenia muzycznego nie mam.
Tyle wystarczy?

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 22 lip, 2011

Jak najbardziej. Skrzypce, które zaproponowałeś, są jednak bardzo słabej jakości i koncertów się na nich grać nie da. Sama na takich gram, jestem teraz w szkole muzycznej drugiego stopnia i ich jakość, a właściwie jej brak, bardzo mi przeszkadza. To wszystko zależy od tego, jak bardzo profesjonalnie chcesz grać, jaki masz budżet i wymagania odnośnie barwy dźwięku, ale myślę, że na początek jest jak najbardziej ok. Inaczej - za tę cenę lepiej nie będzie, a na początek lepiej się nie rozpędzać, bo jeszcze Ci się znudzi i co wtedy? Upewnij się tylko, że rozmiar to 4/4 i do roboty :).
A z innej strony - nie zdziw się, jeśli ten temat niedługo zniknie - połączę go z już istniejącym "Skrzypce dla początkującego".
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

tomek2323
Posty: 6
Rejestracja: czw 21 lip, 2011

pt 22 lip, 2011

Dzięki wielkie, bardzo mi pomogłeś, co do ostatniego twojego zdania, nie ma sprawy i jeszcze raz dzięki za pomoc.

EDIT: Jeszcze proszę o nie przenoszenie, mam pytanie, jakie skrzypce będą najlepsze do 650zł, mój budżet się powiększył i kupie coś lepszego.
Czy to są dobre skrzypce? http://skrzypce.pl/products/corelli.html
Aha i dodam że chodzi mi i o skrzypce i o aukcje.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 24 lip, 2011

tomku2323! Nie piszemy dwóch postów pod sobą. Jeśli chcesz dodać coś do już napisanego postu używaj opcji "edytuj", którą masz w menu nad wiadomością.
Odnośnie Twojego pytania - niestety, ale jeśli dysponujesz kwotą mniejszą niż 1,5 tys, to dość obojętne, które skrzypce wybierzesz, bo ich jakoś jest bardzo zbliżona do siebie. Poza tym PRZECZYTAJ wątek w tym dziale: "Skrzypce dla początkującego", bo TAM SĄ interesujące Cię informacje.
Tematu nie zamierzam usuwać, tylko połączyć go z już istniejącym. No i warto zaznaczyć, że jestem płci żeńskiej. Życzę miłego użytkowania forum.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

tomek2323
Posty: 6
Rejestracja: czw 21 lip, 2011

ndz 24 lip, 2011

Ok, czyli podsumując, skrzypce z linku pierwszego są takiej samej jakości jak z linku drugiego tylko w linku drugim napchali dodatków i dlatego jest drożej?

PS: Sorry co do tej płci ale jakoś nie miałem informacji żeby uznać jakiej płci jesteś, nick wskazywał dla mnie na to że płeć męska :) ( bez urazy to pewnie ja tylko tak myśle )

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 24 lip, 2011

Nie da się nic na 100% powiedzieć, jeśli nie ma się bezpośredniego kontaktu z intrumentem. Ponieważ Ty też nie będziesz go miał bierz tańsze albo przejdź się do jakiegoś pobliskiego lutnika, może on Ci coś zaproponuje - np. dopieszczone skrzypce fabryczne i to, chyba, będzie najlepsze z możliwych rozwiązań. Mój nick, natomiast, kończy się na "a", co sugeruje kobietę, nie rozumiem skąd, więc, Twoje wątpliwości.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

tomek2323
Posty: 6
Rejestracja: czw 21 lip, 2011

ndz 24 lip, 2011

Szkoda że akurat w okolicy mojej miejscowości nie ma dobrego lutnika, nawet zwykłego nie ma :(
Chyba wezmę ten pierwszy link który podałem za 399 zł

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 24 lip, 2011

http://www.fan.com.pl/pl/p/Skrzypce-Stagg-VN-44/96 - może to wyjdzie taniej. Sama kupowałam w fanie, ale w salonie, a nie przez Internet, natomiast obsługa była bardzo fajna. Gdzie mieszkasz?
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

tomek2323
Posty: 6
Rejestracja: czw 21 lip, 2011

pn 25 lip, 2011

Fajne jak jakość dobra bo tanie, co do tego gdzie mieszkam, okolice Białej Podlaskiej woj. Lubelskie

Wróć do „Skrzypce”