Venus
Posty: 3
Rejestracja: pn 07 cze, 2010

pn 07 cze, 2010

Witajcie! :D
Widziałam mnóstwo inf. o konkursach ale skrzypcowych. Ten temat utworzyłam, aby pisać o konkursach np. altówkowych. Wiem, że jest we Wrocławiu ale aktualne inf będą gdzieś za 6 miesięcy. Znacie jeszcze jakieś(w kraju lub za granicami)? Albo -tak jak Bachowski- dla większej grupy instrumentów np. wszystkie smyczkowe? :mrgreen:

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

pn 07 cze, 2010

we wrześniu jest chyba taki w Dąbrowie Górniczej

altowiolistka
Posty: 92
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 07 cze, 2010

tak, jest w Dąbrowie Ogólnopolski Konkurs im. Spisaka, ale tam są kosmiczne wymagania, więc jak ktoś dopiero teraz znalazł informacje to nie polecam, chyba, że ktoś ma ochotę się trochę pomęczyć ;)
oprócz tego jest też konkurs dla instrumentów smyczkowych w Elblągu hmmm...tak, chyba w Elblągu. jak tam byłam w zeszłym roku, to dyrektor bodajże tego konkursu, powiedział, że w zamierzeniu jest organizowanie go co dwa lata, więc podejrzewam, że w przyszłym roku będzie kolejna edycja. We Wrocławiu jest Konkurs Młodych Altowiolistów. Oprócz tego są przesłuchania CEA organizowane dla uczniów szkół muzycznych I i II st. (klasy 4-5). W Londynie jest sporo konkursów dla smyczkowców, polecam Bachowski, wpisowe nie jest wysokie z tego co pamiętam, a i wymagania przyzwoite, bo tylko sam Bach, nie tak jak na naszym. W tej chwili tyle mi przychodzi do głowy :)
www.archetti.pl

Awatar użytkownika
Tokyonobiora
Posty: 93
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 07 cze, 2010

A jednak istnieją! :D Myślałam, że można liczyć tylko na ew. występ na w ramach skrzypcowego czy cuś... ;p ale kto wie? Może jak mojej p.profesor pomysł podsunę...
Liście
Padają na kamień
Koło wody.

marion
Posty: 1
Rejestracja: sob 28 maja, 2011

sob 28 maja, 2011

W Elblągu w tym roku był II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych i z altówek nagrodzeni to
I m-ce Malwina Wyborska i Sebastian Goliński
II m-ce Alicja Pyrdoł
III m-ce Magdalena Micke i Magdalena Zera
;)

Awatar użytkownika
miy
Posty: 119
Rejestracja: ndz 11 lip, 2010

ndz 29 maja, 2011

OSM Bytom rlz :D (Nasza Malwina ;3)
" (...) Prędkość wibracji jest sprawą osobistą i bardzo intymną "
-doc.R.Grainer

Bądźmy wyrozumiali !:x


http://www.youtube.com/watch?v=KL6qKA0pyLU&feature=related

Nodame Cantabile
Megumi-chan - Schubert, Sonata a-moll *.*

altowiolistka
Posty: 92
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 29 maja, 2011

miy to Ty z Bytomia? w której jesteś klasie? :)
do konkursów altówkowych z tych bliższych i z w miarę luźnym programem dorzucę jeszcze Brahmsowski w Portschach w Austrii (najcięższy z tych trzech) , Festival Bled na Słowenii i konkurs w czeskim Hradec.
www.archetti.pl

Awatar użytkownika
miy
Posty: 119
Rejestracja: ndz 11 lip, 2010

ndz 29 maja, 2011

IV ;)
A co ty też tam? O.o
" (...) Prędkość wibracji jest sprawą osobistą i bardzo intymną "
-doc.R.Grainer

Bądźmy wyrozumiali !:x


http://www.youtube.com/watch?v=KL6qKA0pyLU&feature=related

Nodame Cantabile
Megumi-chan - Schubert, Sonata a-moll *.*

altowiolistka
Posty: 92
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 29 maja, 2011

nienie, ja z katowickiej AM, tylko właśnie zastanawiałam się czy Cię kojarzę czy nie, ale no niestety. Pozdrawiam! ;)
www.archetti.pl

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 23 sty, 2012

Wie ktoś coś może na temat konkursu pod jakże tajemniczą nazwą "II Skierniewickie Spotkania Młodych Altowiolistów"? Bo dziś trafiłam na to w SM, na wykazie konkursów (jedyny konkurs dla altowiolistów jaki był na liście), próbowałam poszukać w necie więcej info, ale na stronie, na której miało być 'więcej szczegółów', nie znalazłam nic na ten temat.
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

czekmilk
Posty: 4
Rejestracja: pn 20 lut, 2012

pn 20 lut, 2012

II Skierniewickie Spotkania Młodych Altowiolistów to druga edycja konkursu altówkowego dla szkół muzycznych II stopnia. W zeszłym roku konkurs odbywał się w czerwcu, w tym roku pewnie też coś koło tego, jak mówiła moja nauczycielka pierwsza połowa. Jeżeli chodzi o repertuar to w zeszłym roku wymagane było:
- etiuda lub kaprys
- koncert I cz. lub II i III
- utwór dowolny.

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 20 lut, 2012

Oo, dzięki :)
Jest do tego może jakiś podział na grupy wiekowe, albo klasowe? I jakieś ograniczenia wiekowe?
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Wróć do „Kursy, konkursy”