pro_cello
Posty: 3
Rejestracja: pt 13 maja, 2011

pt 13 maja, 2011

II Międzynarodowy Festiwal im. F. i K. Scharwenków
SZAMOTUŁY 25.06. – 3.07. 2011
MUZEUM - ZAMEK GÓRKÓW


W 2010 roku dzięki współpracy nawiązanej między Fundacją Pro Cello, a Muzeum Zamku Górków oraz Urzędem Województwa Wielkopolskiego i Powiatem Szamotulskim zorganizowano I Międzynarodowy Festiwal im. F. i K. Scharwenków. W tym roku odbędzie się kolejna, druga edycja.
Podczas Festiwalu wystąpią muzycy światowego formatu:
Evelinde Trenkner, międzynarodowej sławy pianistka, profesor Akademii
Muzycznej w Lubece, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej odbywającego się w Lubece, przewodnicząca Towarzystwa Xawerego i Philippa Scharwenków, które promuje dzieła tych kompozytorów i epoki przełomu XIX i XX wieku, wspierając przy tym młodych utalentowanych artystów.
Alexander Markovich, okrzyknięty przez pismo „The Strad” „absolutnie wybitnym muzykiem”. Koncertował w najbardziej prestiżowych salach na świecie (Carnegie
Hall w Nowym Jorku, Wigmore Hall w Londynie), z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Filharmonii Londyńskiej, czy Orkiestra Filharmonii Stuttgardzkiej.
Trio Ars di Roma, w składzie : Laura Pietrocini (fortepian), Marco Fiorentini (skrzypce) oraz Valeriano Taddeo (wiolonczela). Zespół ten koncertuje regularnie na całym świecie, biorą udział w wielu międzynarodowych konkursach (I miejsce na międzynarodowym konkursie „Citta di Pinerolo”).

Ponadto udział w Festiwalu wezmą: występujący (jako solista i kameralista)
zarówno w kraju, jak i w Niemczech, Rosji, Szwecji, i na Węgrzech - Krzysztof Sowiński oraz koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, skrzypek, członek zespołu muzyki barokowej i pierwszy skrzypek zespołu „An Arche” - Marcin Suszycki.
Uznanym już muzykom będą towarzyszyć stypendyści Fundacji Pro Cello oraz uczestnicy
VII Mistrzowskiego Kursu Wiolonczelowego.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w festiwalu - będzię mu towarzyszył VII Mistrzowski Kurs Wiolonczelowy oraz ! Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy fundacji Pro Cello - więcej informacji na naszej stronie www.procello.pl, szukajcie nas również na fb!

Wróć do „Imprezy, ogłoszenia”