Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 21 sty, 2011

Jak przygotowujecie się do egzaminu? Gram jutro o 9:30 i nie wiem, do czego się zabrać. Czy ćwiczyć jeszcze dzisiaj, czy już dać sobie spokój (jeszcze nie grałam)? A jutro? O której wstać, ile się rozgrywać? Jakie podejście przed wyjściem na salę jest najlepsze? Z góry dzięki. To mój pierwszy egzamin i raczej czarno to widzę. Ale stresu, jak na razie, brak ;)
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 21 sty, 2011

Ja bym pograła sobie jakieś gamy, tego typu sprawy, żeby nie przeciążać jakoś ręki, ale żeby też nie robić przerwy, a ile się rozgrywać, to sama powinnaś wiedzieć, ile czasu potrzebujesz.
A podejście? 'Będzie dobrze' :D ja jak wczoraj wyszłam na scenę, to mnie na wejście konisja wkurzyła, że nie tu stoję, i w ogóle, jak ja się nastroić chciałam i podeszłam trochę blizej fortepianu xD także nie daj się wyprowadzić z równowagi i powodzenia :)
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 21 sty, 2011

Dzięki :). Problem jest taki, że właśnie jutro mam egzamin techniczny, więc gamki tak czy tak. A ile przeciętny uczeń dostaje punktów na takim egzaminie? Chciałabym się zorientować, na jakim poziomie jestem, a niespecjalnie mam z kim się porównywać...
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 21 sty, 2011

Nie wiem, u mnie w szkole to ok 18, czyli na 4, ja juz 3 raz pod rząd miałam 17pkt (4-)
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Awatar użytkownika
Tokyonobiora
Posty: 93
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 21 sty, 2011

Różnie to bywa. Mi najlepiej się gra po takim porządnym rozegraniu się. Rano wstań sobie spokojnie, pograj trochę, ale nie za dużo ;) Ja lubię być sama przed wyjściem na egzamin- żeby się spokojnie skupić, nie uprzedzać w jakikolwiek sposób, nie stresować. W każdym razie- Powodzenia! I głowa do góry. Z pewnością będzie dobrze.
Liście
Padają na kamień
Koło wody.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 22 sty, 2011

Nie było dobrze. Wstałam o 5:30. Pomasowałam się specjalną poduszką. Zjadłam. Rozegrałam się. Umyłam się, ubrałam, wystroiłam. Poszłam. Tam znowu się rozgrywałam. Nie stresowałam się. Wchodzę na scenę i się nie stresuję. Stroję się i się nie stresuję. Gram i ... i coś mi palce nie chcą chodzić, tylko tkwią jak jakieś kołki w miejscu. Nie starczyło mi smyczka na zagranie gamy... Porażka. Etiuda się rozwala. Dostałam 4 z łaski. Nawet moja pani profesor powiedziała, że myślała, że będzie lepiej.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

sob 22 sty, 2011

Następny pójdzie lepiej. Wstałaś o 5:30! Podziwiam. Ja bym wstała chyba o 6:30 (mam jakieś 45 minut do szkoły). Jak ja mam egzamin, to zawsze muszę się wyspać, rozgrywam się niedużo i gram wszystko wolno, nigdy w tempach, bo się rozwali. Tak samo dzień wcześniej. Jeśli nie jesteś pewna tempa, w którym będziesz grała na egzaminie, to "przegraj sobie" w tempie w głowie. W dniu egzaminu wolno gama, trudne miejsca, jakieś wprawki. Pomyśl ile jeszcze egzaminów przed Tobą! :)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 22 sty, 2011

No jak mnie nie wywalili jak na razie, to chyba dużo ;p. Byłam pewna tempa, tylko ręka nie chodziła. Zdążyłam od poprzedniego postu zmienić nastawienie. Może nie było idealnie, ale w głowie miałam spokój i jasność myślenia. Nie jestem w stanie panować nad trzęsącymi się nogami. Grunt, to że nie straciłam nad sobą kontroli.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

sob 22 sty, 2011

Musisz po prostu więcej występować i przed egzaminem odpocząć i skoncentrować

Wróć do „Edukacja”