Kyszka
Posty: 37
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

śr 19 maja, 2010

Jestem zainteresowana WSZELKIMI informacjami na temat tego utworu. :)
Dotyczy to oczywiście tych z Was, którzy są bardziej zaawansowani w grze. Mam więc na myśli Wasze spostrzeżenia, różne nagrania, opracowania, opinie... Słowem wszystko, co z tym utworem jest związane.
Uważam, że warto się zainteresować takim pięknym kawałkiem muzyki... Może ktoś z Was też go tak ubóstwia jak ja ?:-)
Pozdr.
.

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 20 maja, 2010

Ojjj tak... ale moim zdaniem nie tylko ten utwór, zdecydowana większość jego utworów jest po prostu genialna.Np. Havanaise, na początku nie lubilam tego ale po czasie stwierdzilam że to bardzo fajny utwór;)
Introdukcja i rondo capriccioso jest to po prostu genialny utwóe, uwielbiam wykonanie Brodskiego, chociaż szczerze mówiąc nie mialam zbytnio porównania z innymi wybitnymi skrzypkami...
wiem tylko że to bardzo popularny utwór i wiele osób się na niego rzuca, niestety często z marnym skutkiem.
Bardzo mnie zastanawia co się dzieje z jego koncertami skrzypcowymi, III gralam, ale I i II nigdzie nie można znaleźć, nikt ich nie gra, niekt ich nie nagrywa... Szkoda...
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Kyszka
Posty: 37
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

czw 20 maja, 2010

A jak myślisz, jak na dyplomie byłby postrzegany ten utwór? Mam na myśli np. to czy można go "podpiąć" pod KONCERT czy raczej UTWÓR? .

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 20 maja, 2010

Raczej jako utwór, jedynie Symfonia koncertująca Mozarta, Symfonia Hiszpańska Lalo, Carmen Sarasatego można uznać jako koncert, i gra się to zazwyczaj zamiast koncertu, tak zazwyczaj u nas bylo.
Chociaż nie wiem, np. taka Fantazja apasionata (czy jak to się tam nazywa) Viuxtempsa moim zdaniem powinna być jako koncert... i te różne inne większe utwory...
ale np. Faust Wieniawskiego jest dość dlugi a i tak nie zastępuje koncertu...
zależy jak na to spojrzeć, dużo zależy od kadry w Waszej szkole...
(mam nadzieje że nic nie mieszam, bo to bardzo możliwe, nie myślę zbytnio ostanio:P)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Kyszka
Posty: 37
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

sob 22 maja, 2010

Wszystko rozumiem :) Straaasznie chciałabym,żeby rondo capriccioso było brane pod uwagę jako koncert :roll:

Violinistka
Posty: 38
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

ndz 20 cze, 2010

U nas też brali to pod uwagę jako utwór... podobnie jak wyżej wymienionego Fausta :)

Kyszka
Posty: 37
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pn 28 cze, 2010

Zgadza się, już teraz wiem, że jest to brane pod uwagę jako utwór. Dzięki!! pozdrawiam
.

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

pn 28 cze, 2010

Ja akurat jestem w temacie. Bo moja koleżanka grałautwór ten na swoim dyplomie a później jako solistka z naszą orkiestrą. Mam nagrania Perlmana i Heifetza i uważam (zresztą nie tylko ja, ale wielu moich znajomych) że wykonanie drugiego skrzypka jest najlepsze, mistrzowskie .

lisa-san
Posty: 2
Rejestracja: czw 06 maja, 2010

pn 28 cze, 2010

maryvno pisze:Ja akurat jestem w temacie. Bo moja koleżanka grałautwór ten na swoim dyplomie a później jako solistka z naszą orkiestrą. Mam nagrania Perlmana i Heifetza i uważam (zresztą nie tylko ja, ale wielu moich znajomych) że wykonanie drugiego skrzypka jest najlepsze, mistrzowskie .


Podałabyś link do nagrania, czy raczej jest to prywatne? ;-)

Kyszka
Posty: 37
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

wt 29 cze, 2010

Dla mnie Perlman jets mistrzem, a już w ogóle w tym utworze pokazał co potrafi robić z dźwiękiem :) Dzięki temu nagraniu Perlman stał się moim ulubionym skrzypkiem!! pozdrawiam

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 29 cze, 2010

Jak dla mnie genialnym wykonaniem może się pochwalić również V. Brodski;) cudo:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Veronica
Posty: 18
Rejestracja: ndz 30 paź, 2011

ndz 22 sty, 2012

Kocham ten utwór w wykonaniu Valeriya Sokolova, gra go z niesamowitym uczuciem
http://www.youtube.com/watch?v=VDeqc34osGk

Awatar użytkownika
Primavera
Posty: 16
Rejestracja: sob 30 cze, 2012

ndz 09 gru, 2012

Uwielbiam ten utwór! Od niego zaczęła się moja miłość do skrzypiec :)
Najpierw było wykonanie Heifetza, ale później trafiłam na te, które najbardziej lubię:

Anne Akiko Meyers Performs the Saint-Saens 'Rondo Capriccioso'
http://www.youtube.com/watch?v=gnL7tRK6Yw8
Anne Akiko Meyers Performs the Saint-Saens 'Rondo Capriccioso' http://www.youtube.com/watch?v=gnL7tRK6Yw8

Wróć do „Repertuar”