cpart
Posty: 5
Rejestracja: pn 21 lut, 2011

pn 21 lut, 2011

Wiosna z New Violin
Promocja płyty z utworami na skrzypce i kwartet smyczkowy
Anna & Paweł Wójtowicz, Cracovie Ensemble
21 marca o godz. 18.30 w pierwszy dzień wiosny zapraszamy na koncert Wiosna z New Violin. Podczas koncertu promującego płytę „New violin – Works for violin and string quartet” usłyszymy kompozycje najwybitniejszych twórców literatury skrzypcowej. Prezentowane utwory mogliśmy usłyszeć do tej pory głównie w ich pierwotnych wersjach: na skrzypce solo, z towarzyszeniem fortepianu bądź orkiestry. Współczesnemu spojrzeniu krakowskich artystów zawdzięczamy ponowne ich odkrycie. Dzięki nowatorskiemu pomysłowi, aby solistom towarzyszył kwartet smyczkowy, uzyskano zupełnie nowe brzmienie. Czeka nas więc miła niespodzianka. Błyskotliwość Bazziniego przeplata się z kantyleną Wieniawskiego, ognistym temperamentem Sarasatego czy mało znaną kompozycją Kirmana. Na płycie New Violin znajdziemy również nastrojowo brzmiącego Paderewskiego, ludowe motywy Bartoka i żywiołowego Kreislera.

„… interesująco przedstawia się wnętrze albumu z oryginalnymi zdjęciami zespołu w postindustrialnym entourage'u. Płyta zwraca uwagę już samą okładką - elegancką, o wysmakowanych barwach.
Partie solowe wykonują na zmianę Anna i Paweł Wójtowiczowie. Oboje artyści bardzo dobrze łączą element wirtuozowski z poczuciem kameralnego muzykowania. Poziom wykonawstwa prezentowany na płycie daje dobre świadectwo o artystycznej wartości... To muzyka w pełni relaksacyjna, niosąca radość, a tego nigdy za dużo.”

fragment recenzji Anna Woźniakowska Dziennik Polski 27.01.2011

Podczas koncertu prezentowane będą zdjęcia i filmy promujące płytę. Zaplanowane jest losowanie płyt i symboliczne powitanie wiosny. Dla publiczności przygotowano miejsca przy stolikach, świece i obsługę bowiem podczas całego koncertu będzie można skorzystać z oferty Restauracji Operowej.
Ten wyjątkowy koncert pozwoli Państwu rozkoszować się muzyką w swobodnej atmosferze.

„Słuchaczowi, który nie znał wcześniej tych kompozycji, trudno będzie uwierzyć, że mogły one kiedyś brzmieć inaczej. Porusza zarówno pełna namiętności „Romanza Andaluza” Sarasatego, jak i spokojna „Legenda” Wieniawskiego. Zachwycają wirtuozerskie kaprysy Paganiniego. A wszystko za sprawą wybitnego wykonania, zarówno solistów z niemałym dorobkiem, jak i kwartetu smyczkowego Cracovie Ensemble. Płyty New Violin trzeba koniecznie posłuchać.”
fragment recenzji Szymon Babuchowski Gość Niedzielny nr 3/2011

Wykonawcy:
Anna Wójtowicz – skrzypce solo
Paweł Wójtowicz – skrzypce solo

Cracovie Ensemble
Anna Wójtowicz / Paweł Wójtowicz – skrzypce I
Michał Sternicki – skrzypce II
Piotr Augustyn – altówka
Krzysztof Wójtowicz – wiolonczela

Gościnnie - Irena Czubek - Davidson - harfa
Zapraszamy na strony:
http://www.newviolin.pl
http://www.facebook.com/pages/NewViolin/157721424260578

New Violin do kupienia w sklepie internetowym http://www.amadeusrecords.pl

Wróć do „Imprezy, ogłoszenia”