konraddmo
Posty: 6
Rejestracja: pn 16 lip, 2018

pn 16 lip, 2018

Witam
Marzy mi się szkoła muzyczna. Problem w tym że mam już 18 lat i 2 lata temu wybrałem technikum. Czy jest możliwość dostania się do szkoły muzycznej II stopnia, w wieku jaki mam teraz lub po ukończeniu technikum i jeśli jest taka szansa to czym mógłbym tam się doształcić w kierunku skrzypiec? Na jakimś forum przeczytałem że jeśli ktoś idzie do szkoły II st, bez dyplomu z I st, nie ma możliwość uczenia się na instrumencie lecz tylko wokal.

brian
Moderator
Posty: 275
Rejestracja: czw 04 cze, 2015

śr 18 lip, 2018

Jeśli chodzi o dokształcanie się, to możesz to zrobić nawet jako samouk. Wystarczy poszukać poradników. Tu masz trochę
https://muzyczny.pl/poradniki.html
A co do szkoły to najlepszym pomysłem jest znaleźć kilka szkół, na przykład trzy i zapytać w nich. Wyślij im maila, zadzwoń i popytaj.

konraddmo
Posty: 6
Rejestracja: pn 16 lip, 2018

czw 19 lip, 2018

Czyli mam taką możliwość? Bardzo chciałbym mieć wykształcenie muzyczne ( jeśli można to tak nazwać ). Od dłuższego czasu o tym myślę i bardzo mi na tym zależy aby do takiej szkoły pójść

LaMerleNoir
Posty: 6
Rejestracja: sob 23 cze, 2018

ndz 05 sie, 2018

konraddmo pisze:Czy jest możliwość dostania się do szkoły muzycznej II stopnia, w wieku jaki mam teraz lub po ukończeniu technikum i jeśli jest taka szansa to czym mógłbym tam się doształcić w kierunku skrzypiec? Na jakimś forum przeczytałem że jeśli ktoś idzie do szkoły II st, bez dyplomu z I st, nie ma możliwość uczenia się na instrumencie lecz tylko wokal.


Możliwość dostania się jest, trzeba jednak zdać egzamin z kształcenia słuchu i ze skrzypiec. W szkole popołudniowej nie powinni robić za bardzo uwag z powodu wieku (jak ja zdawałam miałam lat siedemnaście i byłam w I klasie technikum, a ze mną zdawała dziewczyna z II liceum i 18 na karku ;-) , a teoretycznie do II stopnia można zdawać nawet w wieku lat 20 czy niekiedy nawet 23, lecz to zależy od szkoły). I w sporej ilości szkół można iść do II stopnia bez dyplomu z I, ale trzeba umieć grać wystarczająco dobrze i tak, jakby się ów I stopień ukończyło. I żaden "tylko wokal" :-> !

Życzę powodzenia i wytrwałości w realizacji marzeń :-)
Nic nie mam
Tylko z daszkiem nieba zamyślony kaszkiet
Nie zważam
Na mody byle jakie
Piszę wyłącznie, piszę wyłącznie
Uczuć starym drapakiem
Rzeczywiście tak jak księżyc
Ludzie znają mnie tylko z jednej
Jesiennej strony.

J. Harasymowicz

konraddmo
Posty: 6
Rejestracja: pn 16 lip, 2018

czw 29 lis, 2018

A co na takim egzaminie muszę zrobić? Jest to teoria i praktyka? Z czego ewentualnie muszę zacząć się uczyć, chodzi o najczęstsze zagadnienia występujące podczas egzaminu, aby nie zostać zaskoczonym podczas pytania.

Pozdrawiam


Ostatnio przesunięty w górę czw 29 lis, 2018 przez: konraddmo.

Wróć do „Edukacja”