filar
Posty: 5
Rejestracja: pt 22 kwie, 2016

pt 22 kwie, 2016

Witam
Znajomy poprosił mnie żebym dowiedział się czy te skrzypce są coś warte. W środku jest napisane Giovan Paolo Maggini brescia 1930
Dwie ostatnie cyfry są dopisane a nie wydrukowane jak reszta. Skrzypce są , że tak powiem całe ale brakuje podstrunnicy i osprzętu (stun, kluczy).
Czy takie skrzypce są coś warte i warto jechać gdzieś do wyceny czy lepiej dać sobie spokój? Jaka cena minimalna za takie skrzypce mogłaby być do osiągnięcia bo tak na moje oko to trzebaby się nimi zająć i uzupełnić braki?

Awatar użytkownika
IHS
Posty: 19
Rejestracja: wt 16 cze, 2015

sob 23 kwie, 2016

Jestem przekonany (po dokładnym zapoznaniu się z opisem), że wspomniane skrzypce mogłyby na wolnym rynku osiągnąć cenę nawet około 35 jenów japońskich.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
violinerpl
Lutnik
Posty: 132
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

czw 28 kwie, 2016

filar pisze:Witam
Znajomy poprosił mnie żebym dowiedział się czy te skrzypce są coś warte. W środku jest napisane Giovan Paolo Maggini brescia 1930
Dwie ostatnie cyfry są dopisane a nie wydrukowane jak reszta. Skrzypce są , że tak powiem całe ale brakuje podstrunnicy i osprzętu (stun, kluczy).
Czy takie skrzypce są coś warte i warto jechać gdzieś do wyceny czy lepiej dać sobie spokój? Jaka cena minimalna za takie skrzypce mogłaby być do osiągnięcia bo tak na moje oko to trzebaby się nimi zająć i uzupełnić braki?


Daj zdjęcia. Warte są coś na pewno. Kwestia "Ile".
Nadmienię, że klucze są do zamka, w skrzypcach są KOŁKI.
Ostateczna cena zależy od uzyskanego dźwięku w największym stopniu, nieznacznie (w przypadku manufaktur) od wyglądu, Nieznacznie.

Czekamy na fotki, wtedy będziemy mogli powiedzieć co jest do zrobienia i jakie to koszty.
PS. Skąd jesteś?
www.lutnikdydo.pl
https://www.facebook.com/pracownialutniczamaciejadydo?ref=hl

Lutnik Warszawa-naprawa instrumentów smyczkowych

filar
Posty: 5
Rejestracja: pt 22 kwie, 2016

ndz 01 maja, 2016

Witam
Dzięki za zainteresowanie. Chciałem dodać wcześniej zdjęcie ale przez forum nie mogłem. Próbuję dalej...

filar
Posty: 5
Rejestracja: pt 22 kwie, 2016

ndz 01 maja, 2016

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
violinerpl
Lutnik
Posty: 132
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pn 02 maja, 2016

No instrument na wzór Magginiego. Nienajgorszy stan. Akurat jeden klient zlecił mi naprawę bardzo podobnego. Jaka jest długość całkowita tego instrumentu?
www.lutnikdydo.pl
https://www.facebook.com/pracownialutniczamaciejadydo?ref=hl

Lutnik Warszawa-naprawa instrumentów smyczkowych

filar
Posty: 5
Rejestracja: pt 22 kwie, 2016

pn 02 maja, 2016

Jeśli dobrze pamiętam to 67,5cm

filar
Posty: 5
Rejestracja: pt 22 kwie, 2016

pn 02 maja, 2016

Poprawka 67cm, smyczek ma 73,5cm

Awatar użytkownika
violinerpl
Lutnik
Posty: 132
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

sob 06 sie, 2016

Czyli jest to oczywiście altówka, altówki bardzo często można poznać po budowie główki(gdy widzisz na zdjęciach a nie masz podanych wymiarów).

Warto zainwestować, ciekawe jak zabrzmi :-)

Oczywiście konieczne jest gruntowne czyszczenie, ponowne wpuszczenie boczków bo wyłażą przy guziku, nowy prożek dolny, nowe kołki, nowy prożek górny, nowa podstrunnica-bo rozumiem, że jej nie masz też, nowy podstawek no i oczywiście struny DOBREJ JAKOŚCI, a nie jakieś tam Presto czy D`addario Prelude.
Pytanie jeszcze jedno: czy wewnątrz tej aktówki jest dusza? Jeśli nie no to oczywiście trzeba coś dobrać, a mówię dobrać bo ja zawsze staram się dawać duszę starą , dobrze wysezonowaną.

Smyczek, który posiadasz jest raczej skrzypcowy. Do wypolerowania, wyważenia i nabicia. Żabka w nim wygląda na mocno sfatygowaną, być może do wymiany. Ale pamiętaj, że żabka nie świadczy o całym smyczku, ona może być zepsuta i nie do odratowania, ale pręt smyczka może mieć świetną elastyczność i stanowi on wartość samą w sobie. Można do takiego dopasować żabkę i mieć smyczek jak nowy.
www.lutnikdydo.pl
https://www.facebook.com/pracownialutniczamaciejadydo?ref=hl

Lutnik Warszawa-naprawa instrumentów smyczkowych

Wróć do „Kącik lutniczy”