aeternum
Posty: 2
Rejestracja: czw 10 lut, 2011

czw 13 cze, 2013

Dostałem taką informację na newslettera kursu muzycznego w Opolu. Czy ktoś się wybiera? :-)

Szanowni Państwo!

Z wielką radością chcemy Państwu zakomunikować rozpoczęcie najintensywniejszej fazy przygotowań do XXIV Międzynarodowego Kursu Muzycznego, który odbędzie się w Opolu, w dniach 6-17 sierpnia 2013r.

Przekazujemy najważniejsze informacje i nowości, którymi chcemy Państwa zachęcić do skorzystania z naszej tegorocznej oferty.

Do współpracy podczas XXIV Międzynarodowego Kursu Muzycznego zaprosiliśmy aż 14 wykładowców. To kolejny rekord i dowód na to, że nasz Kurs się rozwija i otwiera swoje podwoje dla coraz większej rzeszy muzyków.

W tym roku chcemy otworzyć klasy skrzypiec, fortepianu, altówki, wiolonczeli, kontrabasu i gitary. Pełna lista wykładowców, którzy zaszczycą nas swoją obecnością dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Wysoki poziom zajęć to fakt, który nikogo nie powinien dziwić, i do którego nasi Uczestnicy zostali przez lata przyzwyczajeni. Jest jednak kilka rzeczy, które zasługują na miano nowości i które chcemy Państwu szczegółowo przedstawić:

- tegoroczny Kurs potrwa aż 11 dni, czyli jeden dzień dłużej, niż miało to miejsce dotychczas,

- każdy Uczestnik będzie miał zagwarantowane co najmniej 5 lekcji z profesorem prowadzącym! Tradycyjnie już - w przypadku mniejszych klas - ilość lekcji może być jeszcze większa - w miarę możliwości czasowych wykładowców!

- w tym roku czeka nas prawdziwa eksplozja koncertów! Samych wieczornych koncertów uczestników zaplanowaliśmy w tym roku aż osiem! Oprócz tego uruchamiamy w tym roku cykl "Otwarta estrada" - codziennych koncertów organizowanych w samo południe w sali koncertowej opolskiej szkoły muzycznej. Koncerty te mają mieć luźniejszą formę i odbędzie się ich siedem. Daje nam to łączną liczbę aż piętnastu koncertów Uczestników tegorocznego Kursu!

- udoskonalamy nasz projekt Kursowej Orkiestry Kameralnej. Chęć wzięcia udziału w projekcie orkiestrowym zgłosić można w karcie zgłoszeniowej. Odpowiednio wcześniej roześlemy chętnym uczestnikom nuty, tak by przygotowania do wspólnego koncertu mogły już od pierwszego dnia ruszyć pełną parą,

- czekamy na własną inicjatywę Uczestników dotyczącą wspólnej gry w zespołach kameralnych. Każdy, kto ma ochotę na wspólne muzykowanie z rówieśnikami, może to zadeklarować w zgłoszeniu. Czekamy także na Wasze propozycje programu - będziecie mieli okazję pracować nad nim pod okiem naszych wykładowców, na standardowych warunkach uczestnictwa w Kursie.

Wydłużenie Kursu, wymienione wyżej nowości i mordercze prawa ekonomii zmuszają nas jednak do podniesienia odpłatności za udział w Kursie. Nie chcemy jednak dokonywać tej zmiany "po cichu" i spieszymy wyjaśnić, że koszt udziału w Kursie, który wynosi w tym roku 1650zł wynika przede wszystkim z wydłużenia Kursu i zwiększenia ilości zajęć. Informujemy także, że ostatnia "podwyżka" miała miejsce w roku 2009.

Kurs tradycyjnie już odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola.

Patronat medialny nad naszym Kursem obejmą TVP Opole, Radio Opole oraz Nowa Trybuna Opolska.

Na naszej stronie http://www.tmkm.opole.pl znajduje się także wstępny Harmonogram koncertowy tegorocznego Kursu.

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, a w najbliższym czasie prześlemy garść kolejnych informacji.


Jeśli dobrze pamiętam, to już 3 rok jak kurs odbywa się w Opolu. Trzeba się zainteresować :-)

Wróć do „Kursy, konkursy”