Awatar użytkownika
Henryk Wieniawski
Posty: 1
Rejestracja: pn 20 maja, 2013

pn 20 maja, 2013

Miło mi poinformować, iż Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, organizator Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych i Lutniczych im. H. Wieniawskiego, a także ogólnopolskich konkursów na instrumenty smyczkowe, już po raz drugi podjęło się organizacji warsztatów skrzypcowych przeznaczonych dla młodych, utalentowanych skrzypków.

Wspieranie rozwoju artystycznego młodzieży jest zadaniem, które zawsze warto podjąć. Nierzadko niecodzienne formy edukacji, czy spotkanie z tzw. wielką osobowością i człowiekiem, który odniósł sukces w swojej dziedzinie, mogą mieć znaczący wpływ na dalszy rozwój artystyczny i osobowy młodego człowieka.

“Warsztaty z Laureatem” to cykl spotkań uznanych skrzypków, laureatów Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. H. Wieniawskiego z młodymi muzykami, którzy chcą rozwijać swoje talenty w zakresie gry na skrzypcach i wybranych zagadnień interpretacji muzyki.

Zajęcia odbywać się będą w dniach 14-18 września 2013 r., w siedzibie Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego, przy ul. Świętosławskiej 7 w Poznaniu. Warsztaty będą otwarte oraz bezpłatne, konieczne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie udziału. Liczba miejsc jest ograniczona (przewidujemy udział 10 osób), a weryfikacji zgłoszeń dokona osobiście p. Piotr Pławner (w porozumieniu z organizatorem warsztatów).

Całość zakończy wręczenie dyplomów oraz prezentacja wyróżniających się uczestników (szczegółowy harmonogram zostanie przekazany w terminie późniejszym). Mile widziani będą również obserwatorzy – pedagodzy, rodzice i uczniowie klasy skrzypiec, którzy nie będą brali czynnego udziału w zajęciach.

W trakcie warsztatów, w dniu 15 września br., odbędzie się recital w wykonaniu zaproszonego do ich poprowadzenia zwycięzcy X Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego z 1991 r. – Piotra Pławnera, któremu przy fortepianie towarzyszyć będzie pianista, p. Piotr Sałajczyk.

Organizując “Warsztaty z Laureatem” chcieliśmy położyć szczególny nacisk na popularyzację polskiej muzyki współczesnej, a także twórczości Henryka Wieniawskiego, dlatego prosimy o uwzględnianie repertuaru mieszczącego się w ww. kategoriach. “Warsztaty z Laureatem” to również projekt, który ma na celu spotkanie dwóch grup: laureatów Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. Henryka Wieniawskiego oraz potencjalnych uczestników kolejnych konkursów skrzypcowych, w tym kolejnych edycji Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. H. Wieniawskiego.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Warsztatów dostępne są na stronie internetowej: http://www.wieniawski.pl/warsztaty_z_la ... _2013.html

Termin składania zgłoszeń upływa 1 lipca 2013 r.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę kontaktować się z p. Magdaleną Wiśniewską
(violin@wieniawski.pl, 61 852 26 42, wewn. 20).

Wróć do „Kursy, konkursy”