cpart
Posty: 5
Rejestracja: pn 21 lut, 2011

sob 09 mar, 2013

Już za miesiąc w dnia 10 - 13.04.2013 r. odbędzie się kolejna 4 edycja Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego "Vivaldi 335"! W zmaganiach o Grand Prix - Skrzypce wykonane przez lutnika Jana Pawlikowskiego walczyć będzie ponad 120 uczestników z Polski i Europy. Laureaci na zakończenie konkursu wykonają koncerty naszego patrona A.Vivaldiego z towarzyszeniem Orkiestry Fresco Sonare. Organizatorem konkursu jest Szkoła Muzyczna I st. w Wieliczce a pomysłodawcą i współorganizatorem Paweł Wójtowicz. Serdecznie zapraszamy na koncerty towarzyszące konkursowi.
Szczegóły na stronie http://smuzwieliczka.edu.pl/szkola-muzy ... ivaldi-335
Znajdź nas na Facebook: https://www.facebook.com/KonkursVivaldi

Vivaldi 335 jest już czwartą edycją konkursu przeznaczonego dla młodych adeptów sztuki gry na skrzypcach. Konkurs jak zawsze odbywa się w urokliwej Wieliczce. Za patrona konkursu przyjęliśmy wybitnego skrzypka i kompozytora Antonio Vivaldiego, którego koncerty chętnie wykonywane są przez uczniów. Nazwa konkursu nawiązuje do kolejnych rocznic urodzin włoskiego mistrza.

Zbliżający się konkurs stanowić będzie forum wymiany doświadczeń pedagogów z różnych zakątków naszej wspólnej Europy. Jego druga międzynarodowa edycja z pewnością pozwoli nawiązać ciekawe znajomości i przyjaźnie.

Cele konkursu to m.in. rozwijanie zdolności u uczniów klas skrzypiec od początku nauczania gry, rozbudzanie aktywności muzycznej dzieci i młodzieży, prezentacja osiągnięć artystycznych młodych muzyków, propagowanie twórczości Vivaldiego, upowszechnianie metody gry na skrzypcach, monitorowanie nauczania gry na skrzypcach oraz poznanie kultur różnych narodowości.

Poprzez konkurs chcielibyśmy także poszerzać repertuar wykonawczy i metodyczny zachęcając uczniów i pedagogów do zapoznawania się z nowymi materiałami nutowymi. W tym roku każdy uczestnik obowiązkowo wykona miniaturę napisaną przez kompozytora ze swojego kraju.

Konkurs organizowany jest przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Wieliczce. Pragniemy po raz kolejny przybliżyć młodym artystom to wspaniałe miejsce, jakim jest nasze piękne miasto, dać im możliwość zaprezentowania się w pięknej, zabytkowej Sali Zamku Żupnego i poznania kultury i dziedzictwa, jakie istnieje zaklęte w kamiennej soli wielickiej kopalni.

Niech te dni wzajemnej rywalizacji, dzięki muzyce Antonio Vivaldiego a przyprawione europejską muzyką, rozbłysną jak kryształki soli migocące w podziemnych korytarzach Wieliczki.

U nas, na Vivaldim 335, każdy będzie gwiazdą!

Wróć do „Kursy, konkursy”