Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 19 paź, 2012

Ello!
Tak sobie siedzę ostatnio i myślę, że może by tak zrobić sobie jakiś certyfikat, bo żadnego nie mam, a skoro chcę iść na studia, to nie warto się kisić na dodatkowych nudnych zajęciach na akademii. Tylko szkołę jakiś czas temu skończyłam i tak kminię, jak się do tego zabrać? To się trzeba na jakiś kurs zapisać, czy coś? Do jakiejś szkoły językowej na cały rok? Czy można za egzamin sam w sobie zapłacić? Macie doświadczenia w związku z tym? Myślałam o CAE (do CPE musiałabym się trochę więcej pouczyć, bo właśnie w trakcie nauki do tego egzaminu zakończyłam szkołę, do CAE to w większości będzie przypomnienie).
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

sob 20 paź, 2012

Możesz zdać sam egzamin, z tego co pamiętam.

Biegas
Posty: 0
Rejestracja: śr 27 lut, 2013

śr 27 lut, 2013

Nie musisz kończyć żadnej szkoły wystarczy zapisać się na sam egzamin, sam tak zrobiłem.
wirtualne biuro

ElPatron
Posty: 5
Rejestracja: czw 23 lis, 2017

pt 01 gru, 2017

Jeśli ktoś jest na tyle ambitny i zdolny, by samemu nauczyć się jakiegoś  języka, to przecież nie ma problemu, by certyfikat zrobić na własną rękę. Ja tak zrobiłem i pozwoliło mi to rozłożyć skrzydła i ułatwić prowadzenie własnej firmy. Na chwilę obecną mam wirtualne biuro (za sprawą https://www.cubecentre.com/wirtualne-biuro/) i nieźle mi się wiedzie. Cały czas trzeba się uczyć i szkolić, jeśli tylko chce ktoś osiągnąć sukces. ;)
https://www.domix.info.pl/

MydelkoFa
Posty: 0
Rejestracja: pt 01 gru, 2017

pt 01 gru, 2017

Najważniejsze to faktycznie dobrze język znać, certyfikaty to rzecz całkowicie drugorzędna

asiamalinowska
Posty: 0
Rejestracja: pn 12 lut, 2018

pn 12 lut, 2018

Zdecydowanie warto robić certyfikaty języka angielskiego - jeśli planujesz wyjazd do pracy za granicę w przyszłości, to certyfikat może znacząco zwiększyć zwiększyć szanse na zdobycie zatrudnienia :) Niektóre szkoły językowe mają w ofercie kursy przygotowujące do poszczególnych certyfikatów, np. ta https://ace.edu.pl/o-szkole Myślę, że warto zapisać się na takie zajęcia :)

ekstraMisia
Posty: 0
Rejestracja: śr 14 gru, 2016

czw 22 lut, 2018

Liczy się jak w efekcie faktycznie znasz język i czy umiesz się nim w rzeczywistości posługiwać. Sam certyfikat wartom mieć, ale mało firm w ostateczności go sprawdza. Raczej częściej robią przepytanie ze znajomości jerzyka niż sugerują się certyfikatem. Osobiście jednak sama też skusiłabym się na takie rozwiązanie, ale z braku czasu póki co muszę to odłożyć na później.

kamil120
Posty: 0
Rejestracja: pn 09 kwie, 2018

pn 09 kwie, 2018

Gorzej jak ma się certyfikat , a w ogóle się nie potrafi mówić w języku obcym

___________________________________________________________
tabletki na szybki porost włosów

arek565
Posty: 28
Rejestracja: pt 24 lis, 2017

śr 07 sie, 2019

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla dziecka to polecam angielski Babice jest to niebanalne rozwiązanie. Oferują oni na sowich szkoleniach podręczniki, platformę do nauki słówek ora aplikacje. Na pewno taki kurs przyda się twojemu dziecku. Polecam

kojak
Posty: 1
Rejestracja: sob 17 lis, 2018

wt 24 maja, 2022

Fajna opcja jest juz angielski dla dzieci indywidualnie łódź zeby wprowadzic maluszki w swiat jezyka obcego i przyzwyczajac je do uzywania go na codzien :)

Wróć do „Hyde Park”