grzegosz
Posty: 4
Rejestracja: pt 20 kwie, 2012

pt 20 kwie, 2012

Witam wszystkich!
Nie znalazłem takiego tematu, więc zakładam nowy.
Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej i potrzebuję materiałów dotyczących historii altówki.
Nie koniecznie obszernych materiałów, tak trochę na temat powstania i jej rozwoju na przestrzeni wieków.
Nie jest to dokładnie mój temat, ale potrzebuję kontekstu historycznego.
Jeśli by ktoś coś miał, proszę o podesłanie tu w temacie albo na maila: gorrezz@gmail.com

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Awatar użytkownika
burzuj
Posty: 29
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

ndz 22 kwie, 2012

polecam się posłużyć artykułem encyklopedycznym z New Grove Dictionary, na chomiku ją znajdziesz ;-) jedyny minus, choć niekoniecznie, że jest po angielsku
"(...) a oni szli w tych łunach wolno, że aż się w oczach mieniło od tych wstążek, piór pawich, kwiatów, czerwonych portek, pomarańczowych wełniaków, chustek, kapot białych - jakoby ten zagon, rozkwitłymi kwiatami pokryty (...)"
/W. Reymont, "Chłopi"/

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 22 kwie, 2012

Polecam książkę "Instrumentoznawstwo i akustyka" pana Mieczysława Drobnera oraz przede wszystkim "Historię instrumentów muzycznych" Curta Sachsa. Obie dostępne w internecie.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

grzegosz
Posty: 4
Rejestracja: pt 20 kwie, 2012

pn 30 kwie, 2012

Dziękuję ślicznie, na pewno tam zajrzę. A przy okazji spytam, może macie również jakieś materiały o Lionelu Tertisie? Mam już trochę, ale wiadomo, nigdy za mało ;)

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pt 20 wrz, 2013

Odświeżam. Poszukuję jednolitej książki o historii altówki. Może być w języku angielskim. Ewentualnie o jakimś wirtuozie. Myślałem o Mozarcie, który ponoć dość często chwytał za altówkę, ale w książkach są tylko wzmianki o tym. Potrzebuję taki wolumin do napisania recenzji.

:!: :!: :!:

Wróć do „Altówka”