Nym
Posty: 3
Rejestracja: śr 09 lis, 2011

czw 10 lis, 2011

Sekcja continuo szuka muzyków zainteresowanych wykonawstwem muzyki dawnej w celu wspólnego muzykowania dla przyjemności (Warszawa). Preferowane instrumenty: vn, vla, vc, fl, ob, wokal. Jacyś chętni? :>
Ostatnio zmieniony śr 14 gru, 2011 przez Nym, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 10 lis, 2011

A że tak spytam,szukacie kogoś bardziej obytego (jeśli chodzi o umiejętność gry) czy taki "przeciętniaczek" :D też mógłby się załapać?
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Nym
Posty: 3
Rejestracja: śr 09 lis, 2011

pt 11 lis, 2011

Cóż, akademia muzyczna nie wymagana ani ukończony drugi stopień. Najbardziej pożądana poprawna intonacja, umiejętność w miarę dobrego czytania nut. No i zapał do pracy, możliwość regularnych spotkań, wiecie, rozumiecie... :)

Każdy przypadek będziemy pewnie rozpatrywać indywidualnie. ;)

viola
Posty: 5
Rejestracja: czw 17 lut, 2011

sob 10 gru, 2011

jesli wolno zapytam o repertuar /obsadę?

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 gru, 2011

Pozwolę się wtrącić bo grywałam z Nym. Do tej pory było nas dwoje.On na wiolonczeli,a ja na skrzypcach.Ze względu na małą obsadę graliśmy sobie inwencje 2głosowe Bacha. Jednak ja musiałam sobie zrobić sobie małą przerwę do końca grudnia (natłok innych obowiązków). W zapasie z tego co wiem jest też jego kolega-gitarzysta.
Czyżbyś miał/a ochotę dołączyć? :)
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Nym
Posty: 3
Rejestracja: śr 09 lis, 2011

śr 14 gru, 2011

Ostateczny skład zespołu nie jest ustalony; nadal chętnie przyjmiemy nowe osoby. Gramy przeważnie utwory o strukturze głosowej, dlatego instrumentarium nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia. Jesteśmy nastawieni głównie na muzykę Bacha (w planach m.in. inwencje dwu- i trzygłosowe, fugi organowe i z Das Wolthemperierte Klavier, Musikalisches Opfer, Kunst der Fuge, wybrane fragmenty kantat...). :) Zapraszam.

Wróć do „Potrzebny muzyk/ zagram w zespole”