happyfraise
Posty: 2
Rejestracja: czw 17 mar, 2016

czw 17 mar, 2016

Witam!
Niedługo skończę 15 lat, na skrzypcach uczę się grać prywatnie. Od pewnego czasu zastanawiam się nad pójściem do PSM II stopnia, problem tkwi w tym, że nie wiem czy bez I stopnia mam jakiekolwiek szanse na przyjęcie. Czy ktoś może orientuje się jakie są podstawowe wymagania i po prywatnych lekcjach będę musiała zdawać również egzamin z kształcenia słuchu ?

happyfraise
Posty: 2
Rejestracja: czw 17 mar, 2016

czw 17 mar, 2016

Witam!
Niedługo skończę 15 lat, na skrzypcach uczę się grać prywatnie. Od pewnego czasu zastanawiam się nad pójściem do PSM II stopnia, problem tkwi w tym, że nie wiem czy bez I stopnia mam jakiekolwiek szanse na przyjęcie. Czy ktoś może orientuje się jakie są podstawowe wymagania i po prywatnych lekcjach będę musiała zdawać również egzamin z kształcenia słuchu ?

Nelisiek
Posty: 1
Rejestracja: pn 28 mar, 2016

pn 28 mar, 2016

Witam! :D,

Mam na imię Kornel mieszkam w Bydgoszczy i od zawsze chciałem nauczyć się grać na skrzypcach (nie tyle co na skrzypcach, ale od małego czułem pociąg do kierunków artystycznych jak plastyka, a szczególnie muzyka!), ale mam 12 lat i podobno jest na mnie "za późno". Jednak czytając wypowiedzi na forum i ogólnie w internecie widzę jakieś "światełko w tunelu". Akurat nadarzyła się okazja, ponieważ jest rekrutacja do Szkoły Muzycznej Artura Rubinsteina, i zaliczam się do 4 letniego cyklu nauki. Jeśli nawet dostałbym się to czy mogę później zdawać na II stopień i ogólnie wiązać jakąś przyszłość z tym instrumentem ? Z resztą boję się egzaminu wstępnego, a skrzypiec własnych nie mam i obiło mi się o uszy, że trzeba wyklaskać rytm z nut czego kompletnie nie umiem ;/
Dodam, że jedyny instrument na jakim potrafię grać i z jakim miałem do czynienia to dzwonki chromatyczne na których umiem zagrać np. Kozaka czy Odę do radości (zgaduję, że jakąś ułatwioną wersję)

Tyle z mojej strony i mam nadzieję, że niedługo doczekam się jakiejś odpowiedzi :)

Christophoros
Posty: 3
Rejestracja: czw 23 cze, 2016

pt 24 cze, 2016

Witaj Kornel,
nie ma co czekać tylko idź do szkoły muzycznej na egzamin. Podpytaj jak wygląda przesłuchanie i zdawaj.
Powodzenia ;)

tomasz55
Posty: 3
Rejestracja: sob 18 lut, 2017

sob 18 lut, 2017

według mnie na pewno jeszcze możesz zostać

Dariana1
Posty: 5
Rejestracja: wt 16 maja, 2017

wt 16 maja, 2017

Mnie nie przyjeli ju z na skrzypce w wieku 11 lat więc zmuszona byłam wybrać klarnet :-)

michqq
Posty: 41
Rejestracja: ndz 05 mar, 2017

wt 14 lis, 2017

Skoro to miejsce na comingouty

Mam 42 lata, zapisełem dzieci na skrzypce.
Chodzą na lekcje, do nauczyciela, zawoże je i siedzę sobie w kąciku jak one są uczone.
Dzieci chodza chętnie, ale nie chce im się ćwiczyć w domu.

No więc kupiłem sobie skrzypce, bo jak TATA "przepiłuje" w domu te lekcje to i dzieci muszą, i wtedy już nie marudzą.
I tak się zaczęło. Od motywowania dzieci.

Moja ambicja to grać proste melodie typu szlagierów z zakresu ogniskowo-turystycznego, oraz kolędy i szanty.
Zbliżam sie do swojego celu, choć powoli.

Sprawia mi to frajdę. I co więcej chcieć.
:-)
Że niby jak?
Na pudełko drzewniane, puste i dziurawe,
naczepiają kiszki baranie,
i przecierają w poprzek końskim ogonem?

luci007
Posty: 3
Rejestracja: śr 15 lis, 2017

śr 15 lis, 2017

mam 23 lata i niestety to już za późno nadrobię z własnymi dziećmi :)

marecki41
Posty: 3
Rejestracja: czw 15 lut, 2018

czw 15 lut, 2018

niestety do szkoly muzycznej w wieku 11 lat córki już nie przyjeli
Witam, jestem tu nowy, lubie podróże i wspinaczki polecam tabletki na odchudzanie

monikakwiecien
Posty: 3
Rejestracja: wt 13 mar, 2018

wt 13 mar, 2018

łatwa jest nauka na skrzypcach?
Witam, polecam produkty bezglutenowe

Magda111
Posty: 1
Rejestracja: śr 21 mar, 2018

śr 21 mar, 2018

Wszystko zależy od determinacji ! Jeżeli będziesz chciał to wszystko jest możliwe ! :)

paulinapaula
Posty: 3
Rejestracja: pn 14 maja, 2018

pn 14 maja, 2018

no pewnie, wiek coś do tego wg ma?

4be
Posty: 1
Rejestracja: pt 15 cze, 2018

pt 15 cze, 2018

luci007 pisze:mam 23 lata i niestety to już za późno nadrobię z własnymi dziećmi :)


i tak i nie :) Znam osobę która świetnie gra a zaczęła przed 20tką - tyle, że to mega talent ze słuchem absolutnym.

mirelka8
Posty: 6
Rejestracja: czw 24 maja, 2018

pn 02 lip, 2018

Z tego co wiem, są różne szkoły, które uczą gry na wszelkich różnorodnych instrumentach. Zerknij sobie na http://muzyczna.pl/ , tutaj oferta na tyle mi się spodobała, że pomyślałam o tym, by moja córka na takie zajęcia poszła. Podobno mają świetne podejście dydaktyczne do dzieci, dla mnie to niezwykle ważne. Sprawdźcie czy i u was taka szkoła się znajduję :)

wirtuoz
Posty: 6
Rejestracja: czw 08 paź, 2015

wt 10 gru, 2019

Lepiej późno niż poźniej. Moim zdaniem nie ma sensu tutaj nikogo zniechęcać. Jeśli ktoś chce się nauczyc grać to niech się uczy. Na początku jest trudno, jednak potem z każdą kolejną lekcja coraz więcej się łapie. Wiadomo, ze najlepiej uczyć się gry w wieku 5 -6 lat, jednak jeśli ktoś ukończył te 20 czy 30 lat nie znaczy, ze nie nauczy się wcale. Wirtuozem nie zostanie, ale będzie w stanie grać rekreacyjnie....

Sam ostatnio ucze się praktycznie od zera gry na perkusji. Na początku nie wychodziło ale obecnie wychodzi mi coraz lepiej. Polecam zajrzeć sobie tutaj
werbel

Jest to dobry sklep muzyczny, w któym mozna kupic perkusje i akcesoria do nich.

Wróć do „Edukacja”