Erissa
Posty: 2
Rejestracja: ndz 30 sie, 2015

ndz 30 sie, 2015

Witam uprzejmie.
Mam 24 lata i postanowiłam zrealizować swoje marzenie - czyli nauczyć się gry na skrzypcach. Mam zatem kilka pytań:
1) Jestem w stanie znaleźć sobie nauczyciela, jednak nie wiem na ile i jak długo pozwoli mi na to budżet. Jest zatem sens posiłkować się podręcznikami do nauki gdy lub filmikami z yt by nauczyć się grać na skrzypcach, czy lepiej jednak zacząć od nauki z nauczycielem?
2) Nie mieszkam sama i nie mogę za bardzo robić hałasu czy zakłócać spokój innych rzępoleniem. Zastanawiałam się nad tym czy lepiej kupić skrzypce elektryczne do których mogę podłączyć słuchawki, czy może klasyczne z tłumikiem? Mój budżet nie pozwala na zbyt wiele wydatków (powyżej 500 zł a i to jest maksymalnie górną granicą) i póki co wolałabym jednak kupić tanie skrzypce, sprawdzić czy dam radę sie nauczyć i utrzymać w tej nauce niż wydawać fortunę na dobre i drogie.
Jak bardzo ów tłumik wycisza dźwięk? Na tyle że w sąsiednim pokoju byłoby słychać skrzypce? Tudzież za drzwiami? :D

Sprawdzałam forum, ale odpowiedzi nieszczególnie mnie satysfakcjonują w różnych tematach, być może dlatego że nie udało mi się niczyjej sytuacji idealnie podpasować pod moją.
A zatem potrzebuję tanich skrzypiec, albo ze słuchawkami albo z tłumikiem który ewidentnie mocno stłumi, całość do 500 zł. Da się coś z tym zrobić? :D

:)

Temi
Posty: 23
Rejestracja: czw 19 wrz, 2013

ndz 30 sie, 2015

Tutaj było w kilku(nastu) ostatnich postach poruszone większość z Twoich zapytań :) skrzypce-elektryczne-t17760-50.html
Ale to ogółem to:
a) moim zdaniem, i chyba prawie każdy kto już trochę gra zgodzi się ze mną, nauczyciel na sam początek nauki jest niezbędny żeby ustawić tak zwany aparat gry czyli generalnie operowanie ciałem tak żeby wydobyć odpowiedni dźwięk w odpowiedni sposób, co nie jest niestety takie proste jeśli chodzi o skrzypce. Myślę że im dłużej byłaby możliwość pracy z nauczycielem tym lepiej oczywiście
b) skrzypce akustyczne + tłumik hotelowy pozwalają grać na tyle cicho że w pokoju obok jest to powiedzmy słyszalne ale powiedzmy na poziomie normalnych codzinnych odgłosów , natomiast za drzwiami mieszkania/piętro wyżej czy niżej nie słychać wcale

500zł powinno wystarczyć na tłumik i jakieś najtańsze skrzypce do nauki gry , ale trzeba liczyć się że chcąc grać dalej za jakiś rok czy dwa instrument trzeba będzie zmienić

Erissa
Posty: 2
Rejestracja: ndz 30 sie, 2015

pn 31 sie, 2015

O! Dziękuję za odpowiedź. Wiem że było kilka tematów podobnych, ale mam durną zdolność wiecznego gubienia się na każdym forum. No i mam jeszcze kilka pytań, wolę ich nie pogubić :) Także przepraszam.
A zatem. Upatrzyłam sobie skrzypce które mają duży "arsenał" w komplecie i które z tłumikiem nie będą kosztować mnie więcej niż 400 zł. Wizualnie zakochałam się w nich. Prawdopodobnie są firmy Jago, ale w internetach niewiele o tej firmie jest napisane.
Chodzi mi konkretnie o te:
http://lagis.pl/p/28/137/skrzypce-klasy ... kazje.info

Warto takie kupić? Ocena sklepu jest wysoka, same skrzypce też nie wyglądają jakoś źle, jednak przyznam że mam też inne:
http://muzycznymetro.pl/pl/p/SKRZYPCE-E ... 18-116/592
http://skrzypce.pl/products/r301.html
http://www.gamuz.com.pl/skrzypce/7497-r ... ce-44.html

Które polecacie? Nie stac mnie na za drogie, jestem osobą dbającą o swoje rzeczy i sprzęt, kiedyś pewnie kupię sobie porządne skrzypce porządnej firmy. Chodzi mi jednak o to by te się nie rozleciały, nie wymagały częstych napraw, składania reklamacji i by długo mi służyły :)

Jestem świadoma tego, że za cenę 200-400 zł nie dostanę takich naprawdę porządnych skrzypiec, ale z drugiej strony szkoda mi wydawać pieniądze na badziewie które sypnie się w miesiąc i na którym nie da rady nawet grać.


Co do tego tłumika hotelowego. Czy w domu jednorodzinnym parterowym będzie się dźwięk mocno roznosił? Głośny telewizor słychać z salonu w pokojach, jednak rozmów z pokoju do pokoju już nie. I to samo się tyczy pokoi. Przez ścianę będzie słychać jeśli pokoje które są obok siebie, mają wspólną ścianę ponoć "grubą"? Drzwi ze sobą nie sąsiadują.

Co sądzicie o markach Stagg, Sandner i Everplay?

Temi
Posty: 23
Rejestracja: czw 19 wrz, 2013

śr 02 wrz, 2015

Nie jestem co prawda lutnikiem, ale z własnego doświadczenia wynisionego z szukania swoich skrzypiec te pierwsze odrzuciłabym bezwzględnie , NIC nie jest o nich zapisane, z czego są wykonane dane elementy, co to za firma itd za taką cenę można w ciemno po takim ogłoszeniu powiedzieć że to jest atrapa na której nie będziesz w stanie w ogóle grać.
Patrząc na pozostałe linki to mogę ci tylko doradzić iż każde skrzypce z tak niskiej półki cenowej będą wymagały poprawek u lutnika żeby w ogóle dało się na nich grać co też kosztuje i trzeba się z tym liczyć. Z tego co wiem w sklepie skrzypce.pl każde skrzypce które sprzedają mają w cenę już wliczone te poprawki więc ta jedna kwestia by ci odpadła , ale nie chce robić reklamy ani niż z tym stylu , po prostu tylko ten sklep znam z powyższych.
Co do tłumika hotelowego to ciężko to do końca stwierdzić jak bardzo będzie słychać. Powiedziałabym że najprościej że w sąsiednim pokoju po za zamkniętymi drzwiami prostu będzie to słyszalne, nie jako głośny hałas ale jako powiedzmy że każdy rozpozna że to skrzypce :) O ile sąsiadów/rodziny nie irytuje sam w sobie dźwięk skrzypiec to dadzą sobie rady.

Wróć do „Skrzypce”