Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 29 sie, 2011

Uwaga! Należy najpierw przeczytać instrukcję!
Na stronie konkursu Wieniawskiego dostępne są filmy z niektórych preselekcji. Polecam szczególnie dwa filmy z Brukseli dostępne na stronie: http://www.wieniawski.pl/preselekcje-bruksela.html .
Co najmniej jeden z uczestników konkursu gra na skrzypcach bardzo dobrych, a mianowicie na instrumencie Guarneriego. Proponuję zabawę polegającą na próbie odgadnięca ze słuchu, który to z tych instrumentów, który z nich uchodzi za tak dobry, że buduje się wokół niego i jego twórcy wręcz mistyczną otoczkę. W dziale "uczestnicy" na stronie Wieniawskiego, można, po kliknięciu na nazwisko uczestnika, sprawdzić, na jakim instrumencie on gra i czy dobrze trafiliśmy.
Tylko UWAGA! Nie wszyscy, którzy biorą udział w tych preselekcjach, zakwalifikowali się do konkursu właściwego i są zapisani, także radzę nie włączać tej strony, zanim nie będziemy pewni, na kogo "oddajemy głos", bo może się okazać, że osoby, na którą chcielibyśmy zagłosować w ogóle nie ma. Życzę miłej zabawy i obalenia lub potwierdzenia legendy Guarneriego :-) .
PS Właściwie nie jestem pewna, czy ta osoba gra na TYM właśnie instrumencie w załączonym filmie, więc jeśli ktoś wie lepiej, to proszę obalić moją tezę. Wydaje mi się jednak, że to może być Guarneri.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Wróć do „Skrzypce”