Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 23 sie, 2011

Czy znacie jakiś darmowy program, w którym można wpisać nuty, a następnie zapisać to w pliku midi? Kupiliśmy właśnie keyboard, gdzie midi można odtwarzać. Fajnie byłoby zapisać tak melodię etiudy, przenieść na klawisz i potem niech sobie dziecko gra razem z nim, coby czysto było.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
nik-t
Posty: 22
Rejestracja: czw 30 cze, 2011

śr 24 sie, 2011

żeby był darmowy i mógł eksportować do midi to ciężko. albo jedno albo drugie:
darmowy: note worthy composer
komercyjny: finale, sibelius

Awatar użytkownika
Krakowiaczek
Posty: 3
Rejestracja: śr 24 sie, 2011

śr 24 sie, 2011

Chyba ten program będzie odpowiedni: musescore.org

(no i jest darmowy:)

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 29 sie, 2011

Na innym forum znalazłam informację o bardzo sympatycznym polskim edytorze, eksportuje także do midi, sprawdziłam i działa:
http://www.cdefgahc.com.pl/pobierzPL.html

Polecam :)
Dzięki też za wasze odpowiedzi. Myślę, że je też wypróbuję, bo midi wyeksportowane w tamtym działa tylko na komputerze, na keyboardzie coś wychodzi nie tak.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

adamar
Posty: 94
Rejestracja: czw 29 wrz, 2011

sob 10 gru, 2011

Dori pisze:Polecam :)
Dzięki też za wasze odpowiedzi. Myślę, że je też wypróbuję, bo midi wyeksportowane w tamtym działa tylko na komputerze, na keyboardzie coś wychodzi nie tak.

Zwykle źródłem problemów nieodtwarzania pliku na keybordzie jest jego niewlaściwy typ. Chodzi o typ 1 lub 0. Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć lub masz jakiś konkretny problem dot. edytora albo midi pisz na pw.

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

sob 14 kwie, 2012

Odświeżę. Szukam programu bardziej do struktury chóralnej... Z tym, że mam tutaj normalnie sopran/alt/tenor/bas, po czym chcę zmienić układ partytury tak, by dodać pojedynczą pięciolinię, na której umieszczę dalszy fragment z wyłącznie sopranem i altem (czyli 'refren' zapisany na 4 głosy, a 'zwrotka' na 2). Sprawdźcie może, czy w tych programach, z których korzystacie jest taka opcja ;-)

Edit:
W Finale 2011 pogrzebałem i dałem radę ;-)

Teraz bym tylko chciał wiedzieć, jak mogę belki (nie wszystkie - potrafię wyłączyć pokazywanie) łączące nuty usunąć bądź dodać - w całym utworze nie ma być, ale jest kilka miejsc, gdzie np. sopran ma 2 szesnastki, które by wypadało taką belką połączyć, a alt jedną ósemkę na nie przypadającą.

Czekam niecierpliwe, bo irytuje mnie obecny zapis :-)

MrNobody
Posty: 15
Rejestracja: wt 24 kwie, 2012

wt 24 kwie, 2012

MuseScore. Sam korzystam :)

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

wt 24 kwie, 2012

To mi powiedz, jak mogę tam wrzucić 2 warstwy i do tego samemu ustawić, gdzie mają być połączone belki nut, miast chorągiewek, a będę szczęśliwy.

Wróć do „Edukacja”