Konik
Posty: 1
Rejestracja: ndz 09 maja, 2010

ndz 09 maja, 2010

Od niedawna jestem posiadaczką skrzypiec. :-D Cóż... jako, że jestem początkująca i mam nie za duże pojęcie o grze, mój instrument też nie jest profesjonalny. Był kupiony naprawdę tanio(nie mogę sobie pozwolić na zakup dobrych, czyli drogich skrzypiec) i już za to pokutuję. :-| Na początku się rozkleiły, ale pomógł mi znajomy stolarz(mieszkam na wsi i nie mam w pobliżu żadnego dużego miasta, czyli żadnego lutnika, a do tego profesjonalna naprawa byłaby droższa od wartości instrumentu), lecz niestety wypadła mi dusza. Teraz gram na słabo naciągniętych strunach, bo boję się, że jeszcze pękną;/ Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy szłoby jakoś duszę wstawić bez rozklejania skrzypiec? i ile wyniósłby taki zabieg? Będę bardzo wdzięczna za wszelaką pomoc. ;-)

Awatar użytkownika
Lan Hikari
Moderator
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

ndz 09 maja, 2010

Tanie skrzypce są prawie zawsze ze sklejki, więc szanse mniejsze na to, że pękną. Słabo naciągnięte struny są jednocześnie nastrojone niżej. Granie na takich jest troche bez sensu ;-) Dusza przenosi drgania, bez niej też można grać na normalnie naciągniętych, choć w przypadku Twojego "instrumentu" nie można być niczego pewny. Duszę wstawia się bez rozklejania... Sądzę, że wstawienie duszy to nie duże pieniądze, ale tutaj powinni się wypowiedzieć lutnicy ;-)

Awatar użytkownika
Ovation
Lutnik
Posty: 141
Rejestracja: śr 14 kwie, 2010

ndz 09 maja, 2010

Bardzo nieduże jeśli stara dusza się nadaje to myślę ze za darmo Ci ja wstawią :) jeśli trzeba zrobić nową to za paręnaście zł. Myślę ze u innych lutników jest tak samo :) wstawienie duszy 1 min zrobienie nowej i wstawienie to 20 min wiec dużo pracy lutnik nie wkłada:)

Awatar użytkownika
violinerpl
Lutnik
Posty: 132
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

śr 12 maja, 2010

Lan Hikari pisze:Tanie skrzypce są prawie zawsze ze sklejki,

ciekawa teoria-niby które elementy są ze sklejki? Ja osobiście nie zauważyłem, takiego czegoś
www.lutnikdydo.pl
https://www.facebook.com/pracownialutniczamaciejadydo?ref=hl

Lutnik Warszawa-naprawa instrumentów smyczkowych

violinka
Posty: 3
Rejestracja: pn 24 maja, 2010

pn 24 maja, 2010

. hmm , mnie też wypadła niegdyś .

` wkłada się ją specjalnymi szczypcami , kilka minut i po sprawie , a zapłaciłam chyba z 20 zł ; ))

wymaga precyzji i tyle ...
i <3 music

ondrasza
Posty: 7
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010

śr 02 cze, 2010

Witam, jakie skrzypce kupiłaś? Tzn, gdzie i mniej więcej za ile? Jestem właśnie w trakcie zakupu i też mam prblem z tym, jakie wybrać. W Poznaniu najtańsze kosztuję 600 (w slepie), a dopiero zaczynam i nie bardzo mnie stać. Znalazłam w internecie drewniane z hebanową podstunnica, kołkami i podbródkiem, NIBY gotowe do gry (jedne nawet mają próbkę dżwięku) ale to koszty rzędu 400 zł. I na takie już mnie stać. Ale nie chcę, żeby były na pół roku, a potem ...w pył się rozsypią. Porady choćby na priv, bardzo prosze:)

Awatar użytkownika
violinerpl
Lutnik
Posty: 132
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

śr 02 cze, 2010

ondrasza pisze: Znalazłam w internecie drewniane z hebanową podstunnica,


Chciałbym zauważyć, że skrzypce zazwyczaj są drewniane, hm...
www.lutnikdydo.pl
https://www.facebook.com/pracownialutniczamaciejadydo?ref=hl

Lutnik Warszawa-naprawa instrumentów smyczkowych

ondrasza
Posty: 7
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010

śr 02 cze, 2010

Nie wiem, czy zawsze. Niektóre zrobione są ze sklejki. A ja znalazłam Z DREWNA i w dodatku z hebanowym osprzętem. Jestem laikiem jeśli chodzi o skrzypce, ale trochę życia jest już za mną, pytam więc tych, co niejedne skrzypce już widzieli - czy możliwe jest, aby kosztowały one 400 zł. Przez internet to zawsze ryzyko, ale czasami okazje rzeczywiście się zdarzają.

pk_grajek
Posty: 9
Rejestracja: czw 27 maja, 2010

śr 02 cze, 2010

Możliwe jeżeli chodzi o skrzypce do nauki gry bo wiadomo ze profesjonalne to znacznie więcej będą kosztować.
Mam pytanie jakiej firmy widziałeś za te 400 zł ??
No i dla kogo (dla dziecka, czy osoby dorosłej )?? , bo są różne rozmiary skrzypiec

ondrasza
Posty: 7
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010

czw 03 cze, 2010

Skrzypce 4/4, Universe of Music za 366, Jack & Danny Brothers model 501 za 499 (te są najładniejsze, ale podstrunnica niestety na hebanową nie wygląda...) i Start niemieckie za 420. Nic innego ciekawego nie znalazłam. Proszę o poradę,ewentualne odradzenie lub doradzenie któregoś z modeli.

pk_grajek
Posty: 9
Rejestracja: czw 27 maja, 2010

pt 04 cze, 2010

Ja osobiście polecił bym skrzypce firmy Start bardzo ładnie wykonane one na pewno mają hebanową podstrunnicę, kołeczki i podbródek. Są to skrzypce uczniowskie ale naprawdę ładnie wykonane.

ondrasza wysłałęm ci PW

Wróć do „Skrzypce”