Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 31 lip, 2011

Nami, to koniecznie podziel się tymi problemami, bo bardzo prawdopodobne, że i nieobecni na nie cierpią. Każda merytoryczna krytyka się przyda!
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 31 lip, 2011

To mi dałaś trudne zadanie.Postaram się to opisać ale wybaczcie jeśli będzie to trochę zamotane :)
1.Ręka lewa
*ułożenie dłoni-najlepiej równolegle do gryfu,palce nad strunami a nie gdzieś w kosmosie.Palce rozluźnione ale świadome tego gdzie są i jak dotrzeć najprostszą drogą w kolejne miejsce.
*Rozluźniony nadgarstek-ułatwi to zmianę pozycji
*Kciuk nie przyklejony na mur beton to gryfu.Ma się opierać o niego a nie trzymać
*polecane ćwiczenie-ślimak oparty o ścianę,granie np gam bez udziału kciuka,palce same dociskają struny.Pomaga to w pozbyciu się nawyku ściskania szyjki.
2.Ręka prawa
*rozluźnienie ramienia-tu ciężko wyjaśnić mi o co chodzi.Nie należy nic w sobie ściskać,spięcie mięśni wszystko psuje.
*cały czas pilnować ułożenia łokcia,nie ciągnąć go w dół ani nadmiernie w górę.Dobrze jest to ćwiczyć na pustych strunach.W ten sposób uczymy się płaszczyzn na których się poruszamy na konkretnej strunie.
*dłoń oczywiście luźna,nie robić daszku z palców,warto palec wskazujący wysunąć trochę bardziej do przodu
*konieczne granie przy żabce! pamiętać o ćwiczeniu,lepiej trochę unieść łokieć dochodząc do żabki na strunie G niż wyginać dziwnie rękę.Wyginanie nadgarstka przy dochodzeniu do żabki=brzydki dźwięk+spięcie
*podczas gry wykonywać ruch podobny do tego jaki jest przy pływaniu,tu chyba chodzi o to by nie opuszczać łokcia
3.Ogólne wskazówki
*Nie grajmy jakbyśmy kij połknęli.Poczujmy się jakby gra była jak taniec.Jeżeli to pomaga to można się lekko kołysać,ale na boki.Żadnego gibania w przód-tył,góra-dół.Poczujmy muzykę całym ciałem :)
*Dbajmy o każdą frazę utworu,warto go od początku na nie podzielić.Przerwa na oddech czy też lekkie odprężenie między nimi wyjdzie na dobre
*nie pozwalajmy sobie na fałsze już na etapie rozczytywanie.Złe nawyki zapamiętujemy szybciej niż te dobre
*Płynność gry-nie grajmy nuta po nucie,to ma być muzyka a nie granie dźwięków.
*starajmy się ograniczyć "dziwne"nawyki-nerwowe zmiany pozycji,podskakiwanie ramionami przy żabce
*myślenie do przodu i st ranne rozplanowanie nut na smyczku-wtedy nigdy nie zabraknie nam smyczka lub nie zagramy tą częścią która jest niewłaściwa

Wskazówki te są moim subiektywnym podsumowaniem kursu.Sporo z tego czego się nauczyliśmy ciężko jest opisać słowami,ale mam nadzieję że niektóre frag nie brzmią dziwnie :)



Co do zdjęć:wrzuciłam je na picasa web ale chyba żeby wam je udostępnić muszę meile z zaproszeniami do obejrzenia.Kto chce zobaczyć niech mi podeśle swój adres na pw.
No chyba że to też inaczej się robi,nie znam się ;p
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
miy
Posty: 119
Rejestracja: ndz 11 lip, 2010

śr 03 sie, 2011

Jak już się mi udało dorwać do lapka, a następna taka szansa pewnie dopiero za 2tyg to też dorzucę swoje narazie mocno okrojone trzy grosze.
Było cuuuudooownieee *.* ach jesteście wszyscy tacy kochani! :>
Pogoda mogła być lepsza ale tam...
Ja też miałam strasznego lenia i to od początku, ale trochę mi to w pewnym momencie na dobre wyszlo.. ^^

Co wyniosłam z kursów?
NIŻEJ!!!! xD

Zdjęcia, filmiki, jakieś nagrania, oraz kilka może podsumowujących cały kurs zdań podrzucę jak tylko wrócę w końcu do domu.

Tęsknim! ;*
Ach i liczę na jakiś zlocik sierpień/wrzesień!

Ps. Śledziku, Izo i wszystkim innym którzy mieli się pojawić (lub powitać nas ponownie) a tego nie zrobili - a pf! :PP

Babciu, prześlij mi zdj. agik_10@tlen.pl ;))
" (...) Prędkość wibracji jest sprawą osobistą i bardzo intymną "
-doc.R.Grainer

Bądźmy wyrozumiali !:x


http://www.youtube.com/watch?v=KL6qKA0pyLU&feature=related

Nodame Cantabile
Megumi-chan - Schubert, Sonata a-moll *.*

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 04 sie, 2011

Dziecinko moja,jak tylko internet zacznie mi śmigać w domku to Ci wyślę (teraz piszę z pracy,oby szef mnie nie zdybał ;p )

A zlocik może w Warszawie? ;>
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
smyczek24
Posty: 43
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

wt 09 sie, 2011

Heh, a ja od siebie dodam żeby podczas gry stać prosto tzn: nogi w lekkim rozkroku, równolegle do podłogi.W żadnym wypadku nie wyginamy bioder w dziwnych kierunkach i nie krzyżujemy nóg bo spięcie mięśni przechodzi na górne partie ciała i usztywnia cały aparat:) Nie należy także wypinać brzucha zbytnio do przodu ;-)
Co do reszty Nami napisała wszystko wyżej.
http://www.4shared.com/file/8c4ImTFi/Koobrzeg_2011.html - zdjęcia

Awatar użytkownika
miy
Posty: 119
Rejestracja: ndz 11 lip, 2010

czw 11 sie, 2011

http://www.4shared.com/account/home.jsp?startPage=1

Zdjęcia z Kołobrzegu ;)
Coś się schrzaniło i niektóe zdj są razy 2

Widzę że pojawiło się żądanie meila i hasła do obejrzenia zdjęć podaje zatem
//usuwam dane logowania, bo nie są już potrzebne. Dzięki Derry za czujność. Kafar
Miłego oglądania! ^^
" (...) Prędkość wibracji jest sprawą osobistą i bardzo intymną "
-doc.R.Grainer

Bądźmy wyrozumiali !:x


http://www.youtube.com/watch?v=KL6qKA0pyLU&feature=related

Nodame Cantabile
Megumi-chan - Schubert, Sonata a-moll *.*

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 12 sie, 2011

.
Ostatnio zmieniony ndz 23 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 12 sie, 2011

Wydaje mi się, że zły link wkleiłaś.
Przykładowy link do obrazu na serwisie 4shared: http://www.4shared.com/photo/g7zcXG9i/P1000966.htm
Ty podajesz link na stronę swojego profilu, do którego musisz się zalogować.

//edit:

Poszperałem trochę, oto poprawny link: http://www.4shared.com/folder/-STvPP9y/_online.html

Awatar użytkownika
miy
Posty: 119
Rejestracja: ndz 11 lip, 2010

pt 12 sie, 2011

Ach... wybacznie, w ogóle nie jestem w tym obeznana.
Dzięki kafar za sprostowanie i poprawny link ;)
" (...) Prędkość wibracji jest sprawą osobistą i bardzo intymną "
-doc.R.Grainer

Bądźmy wyrozumiali !:x


http://www.youtube.com/watch?v=KL6qKA0pyLU&feature=related

Nodame Cantabile
Megumi-chan - Schubert, Sonata a-moll *.*

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pt 12 sie, 2011

Wykasuj z posta powyżej dane do swojego konta na 4shared :P I zmień hasło... Bo ktoś ci psikusa zrobi :-P

Awatar użytkownika
miy
Posty: 119
Rejestracja: ndz 11 lip, 2010

sob 13 sie, 2011

Wiesz, liczę na lojalność ludzi, ale dzięki za uwage ;)
" (...) Prędkość wibracji jest sprawą osobistą i bardzo intymną "
-doc.R.Grainer

Bądźmy wyrozumiali !:x


http://www.youtube.com/watch?v=KL6qKA0pyLU&feature=related

Nodame Cantabile
Megumi-chan - Schubert, Sonata a-moll *.*

petit_soleil
Posty: 2
Rejestracja: sob 14 maja, 2011

śr 17 sie, 2011

cześć ludziska! wróciłaaaam!
taaa, moje główne wrażenie po warsztatach podobne jest do miy
NIŻEJ!! a w drugim tygodniu WYŻEJ!
oj nauczyłam się pokory.
Bardzo wiele dały mi te warsztaty, mnóstwo cennych uwag, ale konkretnie do mnie skierowanych, nie spinać się, ćwiczyć powoli, cichutko i czysto. Tyle jeszcze pracy przede mną, że aż mi słabo...

Wiecie, że byłam we Francji? z moim Lubym. Na stopa. Było cuuudnie :) Spotkaliśmy tylu ciekawych ludzi, takie historie się działy, jedna wielka niewiadoma. Ale wyszło naprawdę nieźle. Graliśmy pod łukiem triumfalnym i katedrą notre-dame. No bajka! W 3 h zarobiliśmy 100euro. Tyle że policja nas ciągle pouczała i w końcu baliśmy się, że z tego pouczania może wyniknąć jakiś mandat. Zabrakło nam kasy przez to na disneyland, aleeee... to co przeżyliśmy, to nasze.
POLECAM wszystkim, podróżujcie na stopa. To były najlepsze wakacje w moim życiu :D

a jak Wasza końcówka wakacji? co robicie?

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

śr 17 sie, 2011

Super petit! Cieszę się, że było fajnie ;) Pozdrów swojego!

Ja jakoś tak w domu. Ostatnio było 18. kuzyna... W sobotę after party bez rodzinki :mrgreen: Hmm. Tak to raczej nic ciekawego, oprócz większej chęci do ćwiczenia :-)

Awatar użytkownika
smyczek24
Posty: 43
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

wt 31 lip, 2012

Hej. Już po Kołobrzegu i jak dla mnie 2 tygodnie to stanowczo za krótko. Dużo,dużo nowych i przydatnych informacji od pani prof. Wspaniali ludzie, zastrzyk nowej energii i zapału do pracy pomimo tego że mam grać przez rok tylko gamy i etiudy :) Co jeszcze? Uwielbiam kursowe kucharki ;-)
Szkoda tylko że Was tam nie było.
Nami nie wiem jak ale musimy się spotkać. Mam kilka gorących ploteczek na temat Sama Wiesz Kogo :)
http://www.4shared.com/file/8c4ImTFi/Koobrzeg_2011.html - zdjęcia

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 31 lip, 2012

Taak! ;D Hmmm ostatecznie dzielą nas 2 województwa a to nie tak długo interregio ;-)

To było w tym samym miejscu co rok temu? Nigdy nie zapomnę jak cudnie tam gotowały panie...

Muszę zacząć już ciułać kolejne pieniążki i za rok znów jadę.
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
smyczek24
Posty: 43
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

wt 31 lip, 2012

Hmm przyjadę pod koniec sierpnia do Wawy to się jakoś umówimy :) Tak, w tym samym miejscu. Świetna atmosfera i pełna integracja. Zupełnie inaczej niż w tamtym roku ,bo trzeba przyznać że trochę się odalienowaliśmy tą naszą forumową grupką ;-)
Zbieraj zbieraj, ja też kupuję skarbonkę i odkładam bo za rok chcę sobie wykupić więcej lekcji. Lekki niedosyt mam po 5 spotkaniach:)
http://www.4shared.com/file/8c4ImTFi/Koobrzeg_2011.html - zdjęcia

Narcyz211
Posty: 0
Rejestracja: śr 13 gru, 2017

pt 12 paź, 2018

Tego rodzaju wakacje są bardzo dobrym pomysłem, ja również tak planowałem, tylko przed wyjazdem zapoznałem się z pogodą tu żeby nie być zaskoczonym na miejscu :-o

arek565
Posty: 28
Rejestracja: pt 24 lis, 2017

śr 25 maja, 2022

Według mnie warto również zapoznać się z możliwością spędzenia urlopu w Polskich górach. Jakiś czas temu trafiłem na Karkonosze , jest to strona na której dowiecie się wielu ciekawostek na temat Karkonoszy. Dowiecie się jakie atrakcje warto zabaczyć.

Wróć do „Hyde Park”