bogna99
Posty: 6
Rejestracja: ndz 28 lip, 2013

ndz 28 lip, 2013

Witam, jestem tu nowa :-) ale na skrzypcach gram już dwa lata. Chciałam się zapytać czy można zostawiać skrzypce np. na noc nie w futerale? Czy to grozi szybszym rozstrojeniem się instrumentu? Czy może jeszcze czymś gorszym? Moje kolejne pytanie dotyczy stojaka na skrzypce. Jest sporo propozycji w internecie, ale chciałam się zapytać jakie są najlepsze, czy korkowe, czy gumowe. I fajnie by było gdybyście podali w linku jakas ofertę :->

adamar
Posty: 94
Rejestracja: czw 29 wrz, 2011

pn 29 lip, 2013

Dobrym nawykiem jest chowanie instrumentu zawsze do futerału. Co do stojaków, sam używam stojaka gitarowego (taki niski) i sprawdza się to nieźle. Instrument stoi w nim zwykle podczas przerwy w koncercie. Dbam jednak o to, by w tych przerwach nikt nie kręcił się po scenie. Po graniu, gdziekolwiek to nie jest, zawsze chowam skrzypce do futerału i go zamykam.
Pozdrawiam!
Adam

bogna99
Posty: 6
Rejestracja: ndz 28 lip, 2013

pn 29 lip, 2013

Dziękuje za odpowiedź. Kupię sobie stojak, tylko muszę uzbierać kasę :-) ale będę stawiać w nim skrzypce w przerwach w ćwiczeniach, a na dłuższy czas będę odkładać je do futerału :-)

adamar
Posty: 94
Rejestracja: czw 29 wrz, 2011

wt 30 lip, 2013

Taki stojak np taki jak ten: http://allegro.pl/statyw-gitarowy-stoja ... 88621.html to wydatek 45 zł. z przesyłką
Tutaj: http://allegro.pl/statyw-stojak-na-skrz ... 51894.html masz stojak do skrzypiec z uchwytem na smyczek - z przesyłką 66 zł.
Nie kupuj przypadkiem tego: http://allegro.pl/statyw-stojak-do-skrz ... 27595.html bo nie wstawisz skrzypiec razem z żeberkiem.
Pozdrawiam!
A.

bogna99
Posty: 6
Rejestracja: ndz 28 lip, 2013

wt 30 lip, 2013


houslistka
Posty: 15
Rejestracja: wt 17 mar, 2015

śr 18 mar, 2015

Kupiłam kiedyś stojak na skrzypce. Z czego on jest? Nie wiem, ale dość ciekawy. Tata mój pomógł mi go skręcić, bo ja nie bardzo wiedziałam jak. Tylko jakoś dla mnie był on niezbyt wygodny. Nie bardzo miałam gdzie te skrzypce razem ze smyczkiem postawić, bo nie dało się wstawić tych skrzypiec z żeberkiem i smyczkiem tam, tylko same skrzypce. No w sumie tak powinno być, bo niby czego się spodziewałam?
Rzecz ironiczna, teraz na stojaku stoi ukulele, a skrzypce leżą w futerale, bo tak najwygodniej. :d
No, ale chyba jednak polecam, bo po co ciągle chować je do futerału?
Gdy nie miałam stojaka to kładłam instrument na pianinie i przykrywałam go czymś. W futerale teraz mają wygodnie, bo miękko i również mają tam takie przykrycie.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

wt 07 kwie, 2015

W futerale bezpieczniej.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

josicka
Posty: 1
Rejestracja: czw 10 sty, 2019

ndz 25 sie, 2019

houslistka pisze:Rzecz ironiczna, teraz na stojaku stoi ukulele, a skrzypce leżą w futerale, bo tak najwygodniej. :d


Haha :D! Ukulele to bardzo przyjemny instrument :D. W wolnym czasie często mi się zdarza grać na ukulele sopranowym, który nawiasem mówiąc jest idealny dla osób, które zaczynają swoją przygodę z tym instrumentem :D.
A co do stojaku na skrzypce to... Ja osobiście polecam wbić do głowy sobie nawyk chowania skrzypiec do futerału. A tak to używam stojaka gitarowego, który sprawdza się bardzo dobrze.

Wróć do „Skrzypce”