Youngviol
Posty: 1
Rejestracja: czw 15 mar, 2018

czw 15 mar, 2018

Witam,
Gram na skrzypcach od półtora roku (mam 18 lat) i przychodzę do was z pewnym problemem. Mianowicie przez pierwsze dwa miesiące uczyłam się sama. Wyrobiłam sobie odpowiednią postawę jak i chwyt smyczka. Później zaczęłam się uczyć prywatnie, ale mój nauczyciel przestaje spełniać kryteria (często go nie ma oraz prowadzi ze mną zajęcia jak z dzieckiem). Postanowiłam, że wrócę do samodzielnej nauki i tu teraz prośba do Was. Mam słuch muzyczny, chwyt i postawę dobrą, umiem grać w pozycjach oraz umiem tremolo, try i glissando. Co jeszcze mi zostało, by się nauczyć?

Wlodzimierz
Posty: 1
Rejestracja: wt 01 maja, 2018

wt 01 maja, 2018

Witaj,
Po prostu jak najwięcej graj, a wszelkie problemy jakie się pojawią pokonuj sukcesywnie. W ciągu roku czy dwu nie nauczysz się wszystkiego.
Skrzypce (a szerzej muzyka) to nie przedmiot ścisły którego możesz się nauczyć w określonym czasie. Spróbuj grać jak najwięcej z akompaniamentem
(osadzisz się intonacyjnie). Teraz w internecie znajdziesz wiele stron oferujących akompaniamenty na zróżnicowanym poziomie. Moi uczniowie
korzystają ze strony https://e-classica.net. Oni są zadowoleni i ja również bo daje to bardzo dobre efekty.
Pozdrowienia ;-)

Wróć do „Edukacja”