nyckelharper
Posty: 2
Rejestracja: sob 31 gru, 2016

sob 31 gru, 2016

Witam, chciałbym się dostać na Akademie Muzyczną. Problem polega na tym, że jestem za stary żeby się dostać do Szkoły Muzycznej II stopnia, a nic poza ludźmi oferującymi korepetycję we Wrocławiu nie mogę znaleźć. Jedyne "Szkoły" prywatne oferują cotygodniowe lekcje, czyli tak właściwie nie są szkołą.
Gram na skrzypcach przez ok. 4-5 lat, moje umiejętności gry są niezłe, ale z teorii nie wiem dosłownie nic.

I teraz moje pytanie, jak podeszlibyście do tego problemu? Czy mam znaleźć nauczyciela do nauki gry, a samemu się edukować z podręczników? Czy to w ogóle możliwe żeby samemu przerobić materiał z 12 lat szkół muzycznych chodząc raz w tygodniu na lekcje? Jeśli to niemożliwe to czy są we Wrocławiu jakieś prywatne szkoły dla dorosłych?

Jestem dosyć mocno pogubiony, nie wiem co by było rozsądnym planem nauczania, ani z których podręczników/jaki zakres materiału powinienem przerobić. Wiem że to mi może zająć wiele lat i jestem na to gotowy, póki co przerobiłem ABC Skrzypcowe Cofalika, czyli te elementarne sprawy łapie.


Na egzaminie na Akademie Muzyczną we Wrocławiu są takie wymagania:
- Egzamin gry na instrumencie
- Czytanie a vista
- Przygotowanie utworu zadanego przez komisję
- Kształcenie słuchu (egzamin pisemny)
- Kolokwium z wiedzy dot. kierunku studiów (egzamin ustny)

Dyplom ukończenie szkoły muzycznej II stopnia jest niepotrzebny, także jakbym wiedział z czego się przygotować do powyższych zagadnień, to już by mi wiele pomogło.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedźi

is0990
Posty: 3
Rejestracja: wt 18 kwie, 2017

wt 18 kwie, 2017

Polecam ognisko muzyczne w muzycznej. Ze mną do klasy chodzi ok. 35letnia kobieta. Masz instrument raz w tygodniu i możesz chodzic na kształcenie słuch, na audycje, chór itd. Ba! Jak się dogadasz z nauczycielami to możesz robić dwa lata w rok (ja tak robię). Najważniejsze to chęć działania :-)

brian
Moderator
Posty: 275
Rejestracja: czw 04 cze, 2015

czw 06 lip, 2017

Czegokolwiek nie wybierzesz, ćwicz samemu jak najwięcej. Graj z metronomem. Tu masz tego sporo
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/195/gitary-akcesoria-tunery.html
http://drumshop.pl/1739-metronomy

Allie92
Posty: 3
Rejestracja: wt 17 paź, 2017

wt 17 paź, 2017

Ćwicz dużo samodzielnie, bo to jednak jest bardzo ważne. Tak jak ktoś wyżej pisał - dodatkowo możesz zapisać się również na zajęcia.

Wróć do „Edukacja”