Awatar użytkownika
Aguz
Posty: 3
Rejestracja: śr 15 lip, 2015

śr 15 lip, 2015

Witam,
Jestem tu nowa i niedawno na urodziny dostałam skrzypce ( takie za ponad 300 zł) i mam kilka pytań...
Ogólnie to skrzypce nie mają dźwięku, tak, tak wiem, że żeby miały trzeba nasmarować kalafonią, ale tak już smaruję długo i smaruję i nic...
Kalafonia była w zestawie - mała, jasnobrązowa, może jakaś za tania, nie dobra? Nie znam się na tym za bardzo... Może powinnam kupić jakąś droższą? Lepszą? Ile czasu zajmuje wam smarowanie smyczka? Jak powinnam go smarować? Jakaś technika czy coś?
Z góry WSZYSTKIM dziękuję za odpowiedź. ;)
"Dro­ga zda­je się długa gdy nad­to czekasz jej celu"

OlaGd
Posty: 7
Rejestracja: ndz 27 gru, 2015

ndz 27 gru, 2015

I jak sobie poradziłaś, bo już dużo czasu minęło?
Na pewno trzeba było przede wszystkim sprawdzić elementy budowy, czy coś się nie przesunęło i naciągnąć struny. Problem nie leżał w kalafonii skoro skrzypce nie wydawały dźwięku.
A naciągnięty smyczek pociera się kalafonią, to jest metoda.

darospl
Posty: 3
Rejestracja: wt 12 sty, 2016

wt 12 sty, 2016

Witam.

Moje skrzypce za 300zł grają. Kalafonie (tą brązową co była w komplecie ze skrzypcami i z futerałem) pocieram smyczek, dymek leci, po graniu jest biały osad więc chyba działa (ważne że dźwięk jest :) ). Może masz nie nastrojone skrzypce. Mam taką aplikację na telefon z androidem gStrings która pomaga nastroić instrument. Inna sprawa że skrzypce szybko się rozstrajają. Ale to chyba problem z tym że kolki nie są dobrze dociśnięte.

Awatar użytkownika
Aguz
Posty: 3
Rejestracja: śr 15 lip, 2015

ndz 07 lut, 2016

Wszystko już jest w jak najlepszym porządku. Skrzypce grają, kilka piosenek opanowałam. Okazało się, że smarować musiałam mocno przyciskając kalafonię do smyczka. I wszystko gra jak należy ( pomijając dziwne charczenie struny G) ;_;
"Dro­ga zda­je się długa gdy nad­to czekasz jej celu"

Wróć do „Skrzypce”