agatha26
Posty: 61
Rejestracja: sob 07 sie, 2010

sob 16 kwie, 2011

Zakupilam na allegro-najtansza jaka tylko była- przystawkę do skrzypiec. Mam problem z podlaczeniem jej do wzacniacza. Zakonczona jest duzym jackiem, takie tez wyjscie znajduje się w mojej starej jak swiat wiezy-jest to wyjscie słuchawkowe. W nowych wiezach sa juz małe otworki i tam nie pasuje. Skrzypce jednak wcale nie są wzmocnione, nic nie działa:( Czy winny jest stary sprzet? czy potrzebuje specjalnego wzmacniacza do instrumentów? czy jakiekolwiek głosniki???? prosze o odp.jesli ktos zna sie na takich rzeczach

jahu88
Posty: 1
Rejestracja: pn 18 kwie, 2011

pn 18 kwie, 2011

http://allegro.pl/przystawka-do-skrzypi ... 07485.html

coś takiego? :)

Sam to niedawno kupiłem i szału nie ma ale po podłączeniu do piecyka coś tam daje, zastanawiam się tylko nad sensem tego bo skrzypce są same w sobie bardzo głośne, chyba że na jakiś ogromny koncert outdoorowy :D

Podłączałem to do komputera wejściem mikrofonowym i jedyne co było słychać to tylko jak pukałem w tą przystawkę palcem, samego grania w ogóle. Potrzeba do tego prawdopodobnie takiego programiku jak do gitary elektrycznej który symuluje wzmacniacz :)

A co do podłączania do wieży to sie nei dziwie ze Ci nei dziala jak chcesz to podlaczyc WYJŚCIEM słuchawkowym hehe :D Jak chcesz cokolwiek podlaczyc do wiezy to musisz podlaczyc WEJSCIEM :) Prawdopodobnie jest z tylu, chyba ze masz jakis lepszy sprzet to wtedy moze byc z przodu. Nie wiem szczerze mowiac jednak czy zadziala w ten sposob, nie znam sie na elektronice :) Wydaje mi sie ze jedyne opcje to tylko piecyk albo komputer + programik.

agatha26
Posty: 61
Rejestracja: sob 07 sie, 2010

wt 19 kwie, 2011

Dokładnie o to cacko chodzi:) Udało mi się podlączyc do wiezy, ale juz nowszej generacji ktora ma wyjscie AUX, podlączylam jedynie mocniejsze glosniki no i powiem szczerze, ze nawet efekt fajny, czuje się, jakbym grała w kosciele:) Skrzypce mają mocniejszy dzwięk no i to echo.podoba mi sie, chociaz myslalam ze bedzie jeszcze lepiej, ale za te pieniądze to i tak niezle.

//edit:

Ps: chyba znowu pomylilam WEJSCIE Z WYJSCIEM:) mowisz o programie...mozliwe jest sciagniecie go bezplatnie...? a co do tego piecyka, jak to wyglada i ile trzeba za cos takiego zaplacic? patrzylam na allegro, ale ta sa tylko wmzacniecze gitarowe, czy bedzie pasowal do skrzypiec...? jej nie znam sie na ty wcaaaale:) z gory dzieki za info

//Proszę edytować swoje posty. Kafar

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 23 kwie, 2011

Do skrzypiec polecam wzmacniacz akustyczny, te do gitar elektrycznych nie mają szerokopasmowego głośnika (co wynika z charakterystyki brzmieniowej gitar elektrycznych).

Do wieży możesz je podpiąć do wejścia AUX, wystarczy kupić przejściówkę z dużego jacka na jacka (w każdym elektronicznym dostaniesz)

Ale na początek musimy się zastanowić, czy potrzebny ci wzmacniacz, czy bardziej lepsza przystawka. Przystawki zaczynają się cenowo od kilkuset złotych, to, co Ty masz, to raczej taka zabawka.

No i poza tym - po co Ci nagłośnienie? Żeby grać w domu? Odpuścił bym to sobie i skupił się na artykulacji i wyciągnięciu lepszego brzmienia akustycznego z instrumentu.

Sabella
Posty: 1
Rejestracja: śr 28 gru, 2011

śr 28 gru, 2011

Witam, mam pewien problem i prosiłabym ślicznie o pomoc ;)
Dawno dawno temu uczyłam się gry na skrzypcach, chociaż przeglądając forum zastanawiam się czy chociażby kiedykolwiek miałam je w dłoniach, tyle tu dla mnie nowych informacji.
Przestałam grać bo po kilku latach byłam zwyczajnie znudzona i zniechęcona, potem szkoła średnia, ponadto bardzo nie podobała mi się barwa mojego instrumentu i nadal nie podoba, stać mnie na inny nie było, a gdy miałam okazję zagrać na innych skrzypcach okazało się, że nie muszą one 'skrzypieć', a potrafię wydobyć całkiem ładny dźwięk.

Potrzebuję jakichś nowości, zastanawiałam się nad kupnem elektryków (jednak w grę wchodzą tanie modele jak staggi czy dimavery, ale opinii za ciekawych to one nie mają) bądź przystawki. W obu tematach jestem zielona i stąd mam wiele pytać.

Nie dysponuję zbyt wielkimi funduszami, gram dla własnej przyjemności, zdarzało się grać w knajpkach, na imprezach rodzinnych, bez żadnego nagłośnienia, więc efekt marny :P

Chciałabym z tych moich nieciekawych skrzypiec wydobyć inne brzmienie, przystawka będzie dobrą opcją? Czy spowoduje to tylko wzrost głośności i lekkie echo? Czy za pomocą przystawki mogę uzyskać jakieś inne efekty dźwiękowe?
Czym się kierować przy wyborze przetwornika (prócz ceną)? Np. model Shadow SHSV1- przyklejany na rzep?!

Co jeszcze dokładnie potrzebuję oprócz przetwornika, by móc z nim grać? Czy w tym momencie mając słuchawki+ inne elementy o których nie mam pojęcia mogę grać by inni mnie nie słyszeli? (kluczowa sprawa, mieszkam w akademiku)
Przepraszam za głupie pytania, może są jeszcze jakieś inne opcje dla mnie? ;)

Pozdrawiam, z góry dziekuję i licze na jakieś wskazówki :)

adamar
Posty: 94
Rejestracja: czw 29 wrz, 2011

wt 03 sty, 2012

Sabella pisze:Pozdrawiam, z góry dziekuję i licze na jakieś wskazówki :)

skrzypce-elektryczne-t17760.html
Tam w większości znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
skrzypce-elektryczne-t17760-15.html
Na tej stronie dość szczegółowo napisałem o moich doświadczeniach z nagłośnieniem skrzypiec.
Pytasz czy zmieni się barwa skrzypiec podłączonych do wzmacniacza? Oczywiście. Przez tanią przystawkę będzie gorsza. Jedyne co może subiektywnie polepszyć brzmienie to możliwość zastosowania różnego rodzaju pogłosów - oczywiście jeśli piecyk ma je w sobie, lub podłączysz przystawkę poprzez jakieś urządzenie do tych celów. Jeśli oczekujesz zniekształconego dźwięku poprzez przester czy chorus to oczywiście taki efekt uzyskasz. Niezłym rozwiązaniem wydaje mi się nagranie własnego instrumentu w dowolny sposób z zachowaniem maksymalnie możliwej wierności dźwięku i poeksperymentowanie w dowolnym programie umożliwiającym obróbkę dźwięku. (Ja używam Cool Edit) Tam można po prostu spróbować co da się z takimi skrzypeczkami zrobić.
Pozdrawiam!
Adam

Wróć do „Skrzypce”