Awatar użytkownika
Ovation
Lutnik
Posty: 141
Rejestracja: śr 14 kwie, 2010

ndz 10 kwie, 2011

:mrgreen: Witam !! :-)
Wróciłem w nocy z Frankfurtu, gdzie odbywały się targi muzyczne MusicMesse 2011!!! Zaprezentowało się tam 1,496 wystawców z całego świata, w tym licząc ok 100 firm zajmujących się instrumentami smyczkowymi. Co ciekawe 70% z nich to Chińczycy, Japończycy, Koreańczycy itd. Dominowali oni na Hali z instrumentami smyczkowymi. Było też wiele firm zajmujących się sprzedażą materiału na instrumenty , dla zainteresowanych dodam ze jedna z kremońskich firm za materiał klasy AAAA, (czyli najlepszy) woła sobie 1000 euro, a nie była to najdroższa firma!!! Coraz więcej firm zajmuje się sprzedażą instrumentów nielakierowanych, argumentując, „Jeśli lutnik ma dużo zamówień kupuje instrument u nas, sam go wykańcza, i sygnuje swoją kartką”, Co ciekawe stoiska te cieszyły się BAAAARDZO dużym zainteresowaniem…, ale czy to nadal instrument lutniczy?? Co mnie najbardziej interesowało były tam też wystawione na sprzedaż instrumenty 200 a nawet 300 letnie, które mogłem zbadać z każdej strony i porozmawiać z ich właścicielami bądź muzykami na nich grającymi? Wstawiam parę najciekawszych zdjęć, które mogą was zainteresować! Na wszystkie pytania z przyjemnością odpowiem!! ;-)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 10 kwie, 2011

Umieram, gdy patrzę na piąte zdjęcie! Co to za skrzypce? Są tak piękne, że ciężko wzrok oderwać... :shock:
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Ovation
Lutnik
Posty: 141
Rejestracja: śr 14 kwie, 2010

wt 12 kwie, 2011

:))
Prawda, piękny instrument (jawor oczkowy), :-) ale niestety to kolejny chińczyk, których była tam cała masa. :-D Technicznie pozostawia wiele do życzenia (Wykonanie), a i jawor oczkowy nie sprawdza się brzmieniowo... Jednak co by nie mówić materiał cudowny. :-)

AnnaKarenina
Posty: 81
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

wt 12 kwie, 2011

Ja mam pytanie o to, jaki instrument najbardziej Pana zachwycił? Czy rzeczywiście był jednym z najstarszych? Głównie interesuje mnie brzmienie.

Awatar użytkownika
Ovation
Lutnik
Posty: 141
Rejestracja: śr 14 kwie, 2010

śr 13 kwie, 2011

Najbardziej interesowały mnie jak mówiłem najstarsze instrumenty :) Brzmieniowo i wizualnie były wspaniałe. Cóż trudno powiedzieć coś złego na 200 letni instrument, szacunek trzeba mieć, kiepski instrument nie będzie grał tak długo :).

Wróć do „Kącik lutniczy”