agatha26
Posty: 61
Rejestracja: sob 07 sie, 2010

pt 27 sie, 2010

Drodzy forumowicze, chciałabym poznac Waszą opinię. Zakupiłam nowe struny CORELLI CRYSTAL , dałam lutnikowi aby mi je założyl. Od razu zauwazylam, ze strunę D cięzko jest nastroić. Lutnik nasmarował kołek kalafonią z kredą, naciągał i nagle pękła. Założył mi swoje struny uzywane pol roku PIRASTRO. Mowil ze sa lepsze, zreszta nawet widac po ich wygladzie ze Corelli jakies dziwne. Pirastro załozy szybko i jeszcze szybciej nastroił. Moje pytanie, czy pozostac przy uzywanych Pirastro? czy jednak dokupic tamta strunke i wymienic na nowe? lutnik mowil, ze te pierwsze z pewnoscia beda bardziej dzwieczne. Nie wiem tylko dlaczego tamta struna tak szybko "poszła". Kupowalam je przez internet, reklamacji nie uwzgledniono..Lutnik jak najbardziej zachował sie bardzo dobrze, chcac odkupic peknieta strune, ale nie wiem czy jest taka potrzeba, skoro dał mi swoje tez dobre. Mam wiec teraz dwa komplety (jeden oczywiscie z brakujacą struną) i nie wiem co wybrac

pk_grajek
Posty: 9
Rejestracja: czw 27 maja, 2010

pt 27 sie, 2010

wiesz to zależy jak ci sie gra, na razie mozesz pograc na tych co masz założone przez lutnika. Co do tego kompletu co masz bez jednej struny, wielu ze skrzypków robi tak ze prawie każda struna jest innej firmy lub poprostu z innego materiał złote czy z jelita itp, tak wiec mozesz sobie dokupic jedna strune ta ktora ci brakuje i jak ci nie beda pasowaly te co masz teraz, to je sobie zmienisz na nowe. Tak naprawde kazdemu podoba sie co innego wiec to juz zalezy od ciebie

Mam nadzieje, że nie zakręciłem za bardzo :-) pozdrawiam

Artibeus
Posty: 43
Rejestracja: wt 01 cze, 2010

pt 27 sie, 2010

Ja polecam Ci raczej zostanie przy tej od lutnika. Corelli D i G to nie są dobre struny, mnie ich brzmienie tak nie odpowiadało, że wymieniłam je sobie bardzo szybko. Tylko jaka jest ta Pirastro? bo różne mają różną żywotność. Także Corelli odradzam, bo mój romans z nimi trwał najwyżej dwa tyg i się na zawsze skończył. :lol:

agatha26
Posty: 61
Rejestracja: sob 07 sie, 2010

sob 28 sie, 2010

dziekuje za odpowiedzi, bardzo mi pomogliscie:)

Wróć do „Skrzypce”