Awatar użytkownika
Cee
Posty: 23
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

czw 15 kwie, 2010

.
Ostatnio zmieniony pn 06 wrz, 2010 przez Cee, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 15 kwie, 2010

Pokażcie swoje cudeńka ;) Miłości jest przecież w nas tak dużo, że innych można również nią zarazić :lol:

Awatar użytkownika
Lan Hikari
Moderator
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

pt 16 kwie, 2010

W takim razie i ja zaprezentuje swoje smyczkowe instrumenty:

Skrzypce klasyczne, które męczę :-)
http://i42.tinypic.com/5owdnp.jpg

Skrzypce elektryczne - Yamaha Silent Violin
http://i44.tinypic.com/w4ilz.jpg

Wiolonczela, póki co fabrykat, ale dosyć fajny ;-)
http://i40.tinypic.com/jrz9lw.jpg
http://i40.tinypic.com/2i9kcy.jpg

PS te dziwne dziadostwa przy instrumentach klasycznych to przystawki, piszę jakby się ktoś zdziwił :->

Kyszka
Posty: 37
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pt 16 kwie, 2010

To ja się swoim cudem też pochwalę. :-) Niestety, na zdjęciu drewno wyszło jak plastik (po części to zasługa światła, po części chyba Pana fotografa, który może przy nich majstrował w jakimś programie). pozdrawiam!
.

Obrazek

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 17 kwie, 2010

Moja altówka, zdjęcie z konkursu foto, więc po paru przeróbkach kolorystycznych, w rzeczywistości jest bardziej kasztanowa :-) planuję zrobić jej jeszcze kilka zdjęć, więc pewnie coś jeszcze zapodam

http://img196.imageshack.us/img196/9083/stycze.jpg
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Awatar użytkownika
smyczek24
Posty: 43
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pt 23 kwie, 2010

A to moje dwuletnie cudo (w rzeczywistości troszeczkę jaśniejsze):
http://www.4shared.com/file/8c4ImTFi/Koobrzeg_2011.html - zdjęcia


tijgertje
Posty: 40
Rejestracja: pn 19 kwie, 2010

pt 21 maja, 2010

Ja z moja malutka, prawie 300-letnia Klementyna :-D
http://www.plantreproduction.nl/fols/005f.html
Musze jej wiecej wyraznych zdjec zrobic, biedna polamana i popekana byla, poobgryzana przez robale, ale jakos sie trzyma, robi wrazenie i ludzie zawsze mnie zaczepiaja pytajac, skad mam taki wyjatkowy instrument. Szczeny im zazwyczaj opadaja, jak przyznaje, ze kupilam na aukcji internetowej :lol:

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pt 21 maja, 2010

Na aukcji? Napiszesz coś więcej na temat historii tego zakupu? ;-)
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

tijgertje
Posty: 40
Rejestracja: pn 19 kwie, 2010

pt 21 maja, 2010

jfk pisze:Na aukcji? Napiszesz coś więcej na temat historii tego zakupu? ;-)



Moge napisac;) Gralam pol roku na pozyczanych wiolonczelach, cala okazala sie dla mnie za duza, wiec przeszlam na 7/8. Okazuje sie,ze to wcale nie taki popularny rozmiar,dzieci najczewsciej z 3/4 przechodza od razu na cala. Mamy w Wiatrakowie taka stronke ze wszystkim, cos innego jak allegro, raczej tablica ogloszen,mozna licytowac,ale aukcje nie sa wiazace do momentu zaplacenia, sprzedajacy moze sie wycofac w kazdym momencie.Popularne to strasznie i czasem naprawde cuda za grosze mozna znalezc. Kazdy za darmo (z wyjatkiem niektorych rubryk) moze zamiescic ogloszenie. Instrumenty sie pojawiaja,ale zazwyczaj nic specjalnego. Kiedys tak przegladalam w poszukiwaniu jakis ciekawych nut i trafilam na ogloszenie z wiolonczela 7/8. Na zdjeciu wygladala niezle, miala byc staaaara, a cena byla znosna, 2000€ za komplet z futeralem, 2 smyczkami,tasma,zeby nozka nie jezdzila po podlodze i paroma drobiazgami. natychmiast dzwonilam do lutnika i nauczycielki, zeby sie poradzic, ale na oko niewiele mi mogli pomoc, radzili zaplacic zaliczke i wziasc na tydzien do wyprobowania. Umowilam sie z ludzmi na ogledziny, mieli inna oferte, wiec walka byla zacieta, musialam zaplacic cene wywolawcza. Pojechalam, zobaczylam, siadlam przy niej i sie zakochalam. Byla jak stworzona dla mnie. Ma bardzo waskie pudlo co przy moim wzroscie jest idealne, nie musze szpagatow wyczyniac i doslownie przytulic instrument;) Brzmienie mnie urzeklo, jeden smyczek idelanie mi lezal w dloni. Troche mnie martwily liczne uszkodzenia, ale wiedzialam, ze to MOJ instrument. Zaplacilam, podpisalismy kontrakt, ze w ciagu miesiaca moge go zwrocic( na co liczyl kolejny w kolejce). Wiolonczela nalezala wczesniej do dziewczyny, ktora grala na kilku innych instrumentach, na wiolonczeli zaczela jako 16-latka i bardzo szybko osiagnela spore sukcesy, po pol roku nauki wygrala konkurs dla swojego poziomu. Miala 26 lat jak zginela potracona na przejsciu dla pieszych przez pijanego kierowce :-( Jej rodzice rok pozniej sprzedali jej wszystkie instrumenty (akordeon, 2 wiolonczele i oboj). Wczesniej Hanneke kupila moja wiolonczele u jakiegos starszego pana, emerytowanego muzykaz Amsterdamu, ktory przenosil sie do mniejszego mieszkania i pozbywal sie w sumie kilkunastu skrzypiec, altowek i wiolonczel, ta akurat byla w rodzinie przez kilka pokolen. wedlug etykietyZbudowana jest przez Tecchlera w Rzymie w 1724, jednak w zasadzie pewne jest, ze pochodzi z innego kraju i jest falsyfikatem, choc najprawdopodobniej data sie zgadza. Niedawno wymienialam struny i w szoku jestem do tej pory, jakie ma niesamowite brzmienie. Dostalam przysiegla taksacje dla ubezpieczalni na 1500€ za wiolonczele, 200€ za smyczek paesolda i 350€ za drugi z nieczytelna sygnatura, okazuje sie, z e jak sie dobrze pryjrzec, to mozna ja odczytac, Pfretschner (czy jakos tak) z drewna pernambucco i faktycznie jest wart ok. 600€. Tak, ze zlych interesow niby nie zrobilam, nie zalowalam przez sekunde, przez 4 dni festiwalu wszedzie ja ze soba taszczylam, bo sie strasznie ludziom podobala, choc lutnicy nie sa tak entuzjastycni. Ma tyle napraw, ze jesli sie rozsypie, prawdopodobnie bedzie to juz ostatnie uszkodzenie, wiec gadam do niej, obchodze sie lepiej niz z jajkiem, glaszcze i rozpieszczam, zeby wytrzymala jak najdluzej :-D Hehe, instrument nie tylko z dusza, ale i barwna historia, zaluje, ze nie jestem w stanie dotrzec do poprzedniego wlasciciela, zeby sie wiecej dowiedziec :-(
Ostatnio zmieniony pn 14 cze, 2010 przez tijgertje, łącznie zmieniany 1 raz.

Pulatom
Posty: 7
Rejestracja: śr 02 cze, 2010

pn 07 cze, 2010

A to mój instrument, fotka troszkę nieudana bo ciemno było :-P. Oskar E. Heinel z 1932 roku, nie jestem specem w tej dziedzinie, ale na moje ucho brzmią nieporównywalnie ładniej i tak "delikatniej" niż współczesne fabrykaty, które też miałem okazję wypróbować. Mają troszkę obrzępiony lakier, ale w żaden sposób mi to nie przeszkadza :-D.

Obrazek

Awatar użytkownika
betka
Posty: 2
Rejestracja: ndz 09 maja, 2010

czw 21 paź, 2010

No to ja w ramach integracji też pokażę mój skarb :)

Chińszczyzna z allegro, ale na początek może być :P

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

pn 25 paź, 2010

Chińszczyzna z tłumikiem hotelowym :)

Awatar użytkownika
betka
Posty: 2
Rejestracja: ndz 09 maja, 2010

wt 26 paź, 2010

Hihi a pewnie, zapomniałam zdjąć do fotki:P

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 12 lis, 2010

.
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 2 razy.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 15 lis, 2010

Yamada! Ja nie widzę zdjęcia, tylko nieokreśloną ikonkę.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

agatha26
Posty: 61
Rejestracja: sob 07 sie, 2010

sob 18 gru, 2010

W takim razie ja również pokażę moj ( czeski) sprzęcior:) zakupiony na aukcji. Sprawuje się swietnie

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 29 cze, 2011

To ja się pochwalę swoją nową altówką, znaczy się mam ją już jakiś czas, ale miałam wczesniej inną :)

http://img600.imageshack.us/img600/4519/75805117.jpg

i teraz wiadomo skąd się biorą altówki ^^
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 29 cze, 2011

Jaka przepiękna altówka, sledzik!! ^^ Zakochałam się! I to naprawdę Twoja? Ty robiłaś zdjęcie?
Kto by przypuszczał, że instrumenty rosną na grządkach?! :mrgreen:
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 29 cze, 2011

Moja ^^ i ja robiłam zdjęcie ^^
I teraz już mam kompletne dowody na to, że dzieci biorą się z kapusty, a altówki ze zboża :lol: :lol:
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Awatar użytkownika
miy
Posty: 119
Rejestracja: ndz 11 lip, 2010

czw 30 cze, 2011

Ale słodkie *_* czy to jest pawlikowski? Taki, podobny do jego ^^
" (...) Prędkość wibracji jest sprawą osobistą i bardzo intymną "
-doc.R.Grainer

Bądźmy wyrozumiali !:x


http://www.youtube.com/watch?v=KL6qKA0pyLU&feature=related

Nodame Cantabile
Megumi-chan - Schubert, Sonata a-moll *.*

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 30 cze, 2011

Nie, to nie Pawlikowski, nie pamietam czyja, a nie chce mi sie teraz sprawdzać, w każdym razie z tego co pamiętam z kartki w środku to niemiecka przedwojenna altówka :)
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pn 11 cze, 2012

http://i47.tinypic.com/j7xhfd.jpg

Jako że yamada powiedziała, że instrumentami też się chwalić wolno, to ukazuję moje nowe cudo! <3


Móc można, ale w odpowiednim wątku ;-) . rzępoła

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 11 cze, 2012

Dywan faktycznie ładny,nie wiem czemu go skrzypcami zasłaniasz skoro chcesz się nim chwalić!!

A tak serio serio to są urocze.Musiałabym was zobaczyć ale sądzę że wizualnie do siebie pasujecie :)
Jedyne "ale"-mostek wygląda na zbyt nowy :P
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pn 11 cze, 2012

Nami... Podstawek to ja jeszcze pogryzę. Nie bój się :mrgreen:

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 11 cze, 2012

Ufff to dobrze bo on... On jest jak białe trampki.Za idealny :P
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

wt 12 cze, 2012

Nie zgodzę się z Nami. Kontrast między podstawkiem a barwą pudła jest powalający. Są naprawdę piękne. A jakieś parametry, wrażenia? Barwa jasna czy nosowa? :->
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

wt 12 cze, 2012

Jak trochę je rozegram, to udostępnię nagranie, żebyście zobaczyli jak brzmią :-)
Na razie po prostu za leniwy jestem na to :P

PS Temat tak długo był nieodświeżany, że go przeoczyłem ;p

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

wt 12 cze, 2012

Temat był w ogóle w innym dziale, teraz go przeniosłam, więc miałeś prawo nie zauważyć (a raczek miałbyś, gdybym kilka postów wyżej nie zwróciła już jednej użytkowniczce uwagi w związku z tym :-P ).
Nie mogę się doczekać, kiedy usłyszę jak brzmią. Najlepiej zagraj coś na starych i nowych dla porównania, bo jakość pewnie i tak nie pozwoli nam dostatecznie delektować się ich barwą.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Wróć do „Hyde Park”