Dullboy91
Posty: 2
Rejestracja: śr 02 sty, 2013

śr 02 sty, 2013

Witam. Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem skrzypiec. W temacie instrumentów smyczkowych jestem całkiem zielony, ale bardzo chciałbym spróbować czegoś nowego, ponieważ od 4 lat gram na gitarze elektrycznej. Prosił bym o porady odnośnie wyboru instrumentu (budżet mały- maksymalnie 400zł), rodzaju (4/4 ?(cokolwiek to znaczy)), oraz wskazanie jakichś porządnych internetowych kursów gry. Coś o mnie: słaby słuch, podstawowo-średnia znajomość teorii muzycznej, a przynajmniej tak mi się wydaję :), całkowity samouk na pewno bez talentu, ale i tak będę grał :). Jeśli wzrost jest ważny to 175cm. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

adamar
Posty: 94
Rejestracja: czw 29 wrz, 2011

czw 03 sty, 2013

Nie obraź się, ale taki budżet pozwala na kupno skrzypiec na zasadzie Lotto. Trafisz to Twój sukces. Nie trafisz to porażka. Na dodatek lutnik, by je usprawnić skasuje kolejne 200 zł. Mówię to na przykładzie uczennicy, która zakupiła skrzypce na allegro firmy oczywiście no name i wyglądały tak, jakby Chińczyk obrabiał je siekierą, a potem grubo pomalował lakierem bezbarwnym. Koszmar. Skrzypce jako tako nadające się do gry to Strunal, za ok 800-900 zł. Jeśli tak jak piszesz Twój słuch jest słaby, na skrzypcach będziesz miał duże trudności z grą. By grać czysto na instrumencie gdzie nie ma "gotowego" dźwięku, trzeba umieć wyobrazić sobie wysokość dźwięku, by go potem poprawnie odtworzyć na instrumencie. Przy słabym słuchu jest to bardziej niż trudne...
Pozdrawiam!
Adam

kasiak
Posty: 36
Rejestracja: pn 03 maja, 2010

czw 03 sty, 2013

Witam, nie zgodze sie z poprzedniczka. za 400 zl mozna kupic grajace skrzypce. Przeciez na poczatek cudu nie trzeba ja swoim dzieciakom polecam verona custom ew. ever play. i wyobrazcie sobie ze graja! wygladaja tez przyzwoicie.. a za 400 zl mozna znalezc skrzypeczki uzywane:) i sa duzo lepsze od nowych poniewaz sa rozegrane.. a nie oszukujmy sie ktos kto zaczyna nauke na skrzypcach nie jest w stanie rozegrac skrzypiec... no bo jak? na pustych strunach;) dobrze zadbane skrzypeczki mozna kupic uzywane. sluze porada na priv.

Dullboy91
Posty: 2
Rejestracja: śr 02 sty, 2013

czw 03 sty, 2013

Oczywiście rozumiem, że to naprawdę marny budżet, ale jeżeli wiesz czego szukać a czego unikać to można znaleźć coś na czym da się grać (przynajmniej tak jest z gitarami:)). Też właśnie zastanawiałem się nad używanymi. Słuch? Wyćwiczyć można. Są do tego całkiem niezłe programy jak Ear Master. Do tej pory grałem bardziej polegając na dźwiękach wchodzących w skład skal, więc trening słuchu zaniedbałem, ale na pewno nie zaczynam od zera. Dziękuję za sugestię i proszę jeszcze o jakieś kursy internetowe, bądź książkowe.

adamar
Posty: 94
Rejestracja: czw 29 wrz, 2011

czw 03 sty, 2013

kasiak pisze:Witam, nie zgodze sie z poprzedniczka. za 400 zl mozna kupic grajace skrzypce.

Ależ oczywiście! Pod warunkiem, że zasada Lotto się sprawdzi (trafisz) i na dodatek nie kupisz na aukcji internetowej gdzie instrumentu nie można wcześniej dotknąć. Zgadzam się natomiast w całej rozciągłości z tym, że kupisz skrzypce używane za tą kwotę i nie będą to skrzypce z dykty. Nie wolno wierzyć w zapewnienia sprzedawców, że gryf hebanowy, że lite drewno itd. za 300 zł. Taki gryf "hebanowy" okazał się w tanich skrzypcach kawałkiem białego drewna polakierowanym na błyszcząco na czarno i na dodatek miał kupę nierówności (dużych), które trzeba było szlifować.
Pozdrawiam!
Adam

Wróć do „Skrzypce”