brian
Moderator
Posty: 266
Rejestracja: czw 04 cze, 2015

pn 17 sie, 2015

Czy śpiewanie jest trudne? To zależy. Jednym przychodzi to bez trudu, inni znają swoje ograniczenia, a jeszcze inni sa mylnie przekonani o tym, że potrafią śpiewać. Struny głosowe są najdoskonalszym znanym nam instrumentem i choć używamy ich codziennie od urodzenia, to musimy poświęcić wiele czasu na trening wokalny jesli chcemy myśleć o poważniejszym śpiewaniu. W przypadku ćwiczeń wokalnych najlepiej jest zwrócić sie do szkoły muzycznej, ponieważ w takim miejscu najlepiej będzie można nam doradzić i wskazać jakie popełniamy błędy i jak duże postepy zrobiliśmy od początku naszej nauki. Jest wiele szkół muzycznych, które nam pomoga, ale jednym z najlepszych wyborów jest szkoła StudioArte, a dlaczego jest ona tak dobra? Wystarczy spojrzeć na to jak bardzo wykwalifikowana jest kadra nauczycielska tej szkoły.
http://www.studioarte.eu/o-nas/kadra/wokal

Boroxo3x
Posty: 1
Rejestracja: pt 22 lip, 2016

pt 22 lip, 2016

Nie wszyscy mogą śpiewać... do tego jest potrzebny głos chociaż w dzisiejszych czasach głos można zmienić bardzo łatwo na komputerze.

agakowalska
Posty: 1
Rejestracja: pn 25 lip, 2016

pn 25 lip, 2016

Jest to bardzo popularne pytanie wśród ludzi, którzy naprawdę chcą nauczyć się śpiewać, ale nie wiedzą od czego zacząć. Nie popieram teorię, że tylko człowiek, który ma głos, może śpiewać. Dlaczego? Ponieważ moim zdaniem głos i słuch mają absolutnie wszyscy.
Nikt nie rodzi się z wrodzoną umiejętnością śpiewu, doprowadzoną do przyzwoitego stanu. Wszyscy wokaliści dużo uczą się, podnosząc swoje umiejętności, a najlepsi z nich uczą się najwięcej.
Fakt, że wszystkie te umiejętności mamy z natury, ale różnych poziomach, więc ktoś musi pracować przez 2 lata, a inny potrzebuje 5 lat. Oczywiście, najważniejsze jest chęć do rozwoju, motywacja i miłość do śpiewu ;-)
Odkrywamy surowe piękno drewna, wsłuchujemy się w jego puls. Niepowtarzalny, nowoczesny stół loft ożywi twoje wnętrze.

jjusti18
Posty: 2
Rejestracja: śr 10 maja, 2017

sob 25 lis, 2017

Moim zdaniem można w życiu naprawdę wszystko osiągnąć. Skoro chcesz się nauczyć śpiewania to najpierw trzeba zapisać się do jakiegoś kółka wokalnego, instruktora itp. Zanim jednak podejmiesz się takiego kroku zapoznaj się z blogiem motywacja do działania . Myślę, że pomoże Ci też w pewnym stopniu, ponieważ często mamy to do siebie że na początku jak zaczynam jakieś działania to się zniechęcamy. Tutaj dowiesz się jak się zmotywować i dążyć do osiagniecia celów.

veronea0987
Posty: 1
Rejestracja: czw 07 gru, 2017

czw 07 gru, 2017

To bardzo ciekawe pytanie i interesujące jest to, co piszecie. Czyli jest możliwe, że osoba, która zawsze uważała, że nie najlepiej śpiewa, może się nauczyć śpiewać chociaż poprawnie? Nie mówię od razu o tym, żeby zostać gwiazdą muzyki pop :P

Wróć do „Poradniki”