olga
Posty: 1
Rejestracja: pt 29 paź, 2010

pt 29 paź, 2010

W wieku 15 lat ukończyłam I stopień szkoły muzycznej i postanowiłam przestać grać na skrzypcach. Teraz żałuję mojej decyzji i chciałabym wrócić na II stopień. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe i czy jest jeszcze sens (chciałabym grać profesjonalnie i nie wiem czy nie jest za późno, w styczniu skończę osiemnaście lat). Czy ktoś może mi coś poradzić?

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 29 paź, 2010

Ja mogę Ci tylko podsunąć info iż z tego co wiem II stopień jest dostępny do 21 roku życia.
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 29 paź, 2010

Ja wróciłam po 4 latach do szkoły muzycznej, wcześniej skończyłąm I st., teraz zaczęłam II, więc takie coś jest możliwe, ale czy ma sens jeszcze nie wiem, jeżeli wiążesz z tym przyszłość to na pewno ma ;)
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Vekk
Posty: 17
Rejestracja: ndz 18 kwie, 2010

sob 30 paź, 2010

Też wróciłem po przerwie. Da siętylko trzeba sporo ćwiczyć

Zuzanna1125
Posty: 1
Rejestracja: pt 24 gru, 2010

pt 24 gru, 2010

Mam 15 lat i jestem w 3gim. Chciałabym pójść do liceum muzycznego na skrzypce ale nigdy wcześniej nie chodziłam do szkoły muzycznej. Czy istnieje jakaś szansa że moge sie dostać? Tyle że ja nie moge chodzić do normalnego LO i wieczorami do muzycznej. Gram troche na gitarze a jeśli chodzi o skrzypce to dopiero wzięłma kilka lekcji prywatnie. Prosze o szybką odpowiedz. Zdaje sobie sprawę, że troche za późno zorientowałam się co chce w życiu robić... :oops:

Awatar użytkownika
Tokyonobiora
Posty: 93
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 24 gru, 2010

Nie rozumiem jednego: dlaczego nie możesz chodzić do "normalnego" LO i wieczorami do muzycznej? M.in. ja tak robię i daję radę, chociaż fakt, czasem jest ciężko (jestem w 3 klasie II stopnia), to spokojnie da radę skończyć jedno i drugie z dobrymi wynikami. Zastanów się nad tym poważnie, jeśli chcesz chodzić do muzycznej. Szczerze mówiąc, wątpię, żeby ci się udało. Liceum muzyczne to tak naprawdę 4 klasa II stopnia, czyli 10-ty rok nauki. uważam, że jest to niemalże niemożliwe, żeby aż tyle czasu samodzielnie nadrobić i to w tak krótkim czasie. Tym bardziej jeśli chodzi o skrzypce. Domyślam się, że z gitarą byłoby bardzo podobnie jeśli nie tak samo. Grać na skrzypcach możesz, jak najbardziej, jeśli tylko chcesz, ale naprawdę uważam, że jest to niemożliwe, żebyś od września poszła do pierwszej klasy liceum muzycznego. Szczególnie jeśli tych lekcji było dosłownie kilka. Jeśli się mylę- niech mnie ktoś poprawi.
Liście
Padają na kamień
Koło wody.

kasiak
Posty: 36
Rejestracja: pn 03 maja, 2010

sob 25 gru, 2010

moim zdaniem nie przyjmuja do II st. na skrzypce "tak po prostu z ulicy" trzeba GRAC!
pamietam jak ja zdawalam, to bylo ok 70 chetnych a przyjeli 7(w tym 2 na rezerwowa..)
moze lepiej zdaj do 1-go stopinia? Powiedza Ci na jakim poziomie jestes.. Albo idz na jakies konsultacje... zawsze w maj-czerwiec jest cos takiego jak dni otwarte.. niech ktos cie poslucha i oceni...

Agugu99
Posty: 31
Rejestracja: sob 13 lis, 2010

czw 09 cze, 2011

Za rok idę do piątej klasy I st. i moja nauczycielka oraz dyrektorka namawiają mnie do dalszej edukacji i ja bardzo chcę. Gram na skrzypcach. Jest jeden mały szkopuł poszłam do szkoły muzycznej jak zaczynałam drugą klasę podstawówki i musiałabym za rok robić dwa lata w jednym lub za dwa lata zdawałabym do drugiej klasy II st. Co mam zrobić? Opowiedzcie także swoje doświadczenia.

Awatar użytkownika
miy
Posty: 119
Rejestracja: ndz 11 lip, 2010

pt 10 cze, 2011

Nie wiem czy chodzisz do ogólnej muzycznej czy popołudniowej ale może opowiem że u mnie w klasie koleżanka też później zaczęła i miała zaległości muzyczne (chodziła do popołudniowej) i przychodząc do mojej szkoły ogólnokształcącej poprostu zamiast iść do 2gimnazjum przyszła do 1.
Także zawsze mnożna ten rok poświęcić. Lepsze to niż na gwałtu przeskakiwanie klasy i robienie dwóch w jeden rok ;)
" (...) Prędkość wibracji jest sprawą osobistą i bardzo intymną "
-doc.R.Grainer

Bądźmy wyrozumiali !:x


http://www.youtube.com/watch?v=KL6qKA0pyLU&feature=related

Nodame Cantabile
Megumi-chan - Schubert, Sonata a-moll *.*

Agugu99
Posty: 31
Rejestracja: sob 13 lis, 2010

ndz 12 cze, 2011

Właśnie w tym problem. Mieszkam w niewielkim mieście, w którym jest tylko I st., a do drugiego stopnia mam 2 godz. drogi, więc musiałabym mieszkać w szkole z internatem, a tam niestety jest tylko taka opcja, że równo masz szkołą "zwyczajną" i szkołę muzyczną...

Awatar użytkownika
Rose
Posty: 30
Rejestracja: pn 16 sty, 2012

wt 17 sty, 2012

Chciałabym zadać pytanie odnośnie II stopnia. Czy ktoś z Was wie coś o OSM im.Z.Brzewskiego w Warszawie? Jakie trzeba mieć oceny żeby się dostać itd. Szukałam już na stronie, ale chciałabym wiedzieć coś więcej. Z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam jeśli zadałam pytanie w złym dziale. Jestem tu nowa i chociaż przeczytałam regulamin jeszcze nie za bardzo się oientuję.. :oops:

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 18 sty, 2012

Myślę, że dział jest odpowiedni. Żeby się tam dostać trzeba przede wszystkim dobrze grać. Jak spełniasz ten warunek, to wątpię, żeby Cię mieli nie przyjąć, bez względu na jakiekolwiek oceny. Z tego, co wiem, trzba zagrać egzamin na 23 pkt i voila ;-) .
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Rose
Posty: 30
Rejestracja: pn 16 sty, 2012

śr 18 sty, 2012

Trochę mnie to uspokoiło, bo w tym roku jestem w pierwszej gimnazjum i po podstawówce przeżyłam pewien szok w związku z ocenami. Ale chyba to normalne :-D

Wróć do „Edukacja”