micpop
Posty: 1
Rejestracja: pt 02 mar, 2018

pt 02 mar, 2018

Sprzedam w dobre ręce altówkę. Jest to instrument mistrzowski, na którym mój pradziadek przez kilkadziesiąt lat grał jako muzyk w Filharmonii Poznańskiej. Instrument sprzedaję, ponieważ jako rodzina chcemy, aby instrument grał, a nie jak dotychczas milczał schowany w futerale.

Jest to instrument niemiecki, wykonany w XVIII wieku w Passau przez lutnika Johanna Benedicta Wasnera. Altówka posiada ekspertyzę wykonaną przez renomowaną pracownię Niewczyk & Synowie, której tradycja sięga 1885 roku. Z pełną specyfikacją oraz treścią ekspertyzy można zapoznać się na jednym ze zdjęć poniżej.

Proponowana cena to 20 000 zł (wynika ona z ekspertyzy), jestem jednak skłonny do negocjacji.

Altówka przeszła niedawno gruntowną renowację w pracowni lutniczej p. Marcina Krupy w Poznaniu. Wymieniono mostek, struny, strunociąg, kołki, pudło zostało miejscami podklejone, dusza skorygowana, wygładzona podstrunnica. Całość została również wyczyszczona. Altówka jest specyficzna, ponieważ jest naprawdę małych rozmiarów (niektórzy twierdzą, że rozmiarem przypomina raczej większe skrzypce). Stąd szczególnie wygodna powinna być dla kobiet.

Zależy nam aby instrument trafił w dobre ręce i aby przestał "milczeć". W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszam do kontaktu, najlepiej pod numer telefonu 661 785 988 .

Janiolo1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 15 lip, 2018

ndz 15 lip, 2018

Witam zadz to porozmawiamy temat altówka tel 604947182

Wróć do „Sprzedam UŻYWANE”