nikolas
Posty: 2
Rejestracja: ndz 12 wrz, 2010

ndz 12 wrz, 2010

Mój wnuczek uczy się juz od roku gry na skrzypcach(3/4). Obecnie potrzebuje już pełnych skrzypiec.
Czy ktoś mógłby mi udzielić rad, czym powinienem się kierować dokonując zakupu instrumentu?

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 13 wrz, 2010

Najlepiej doradzi nauczyciel. Jest taka możliwość, żeby go o to zapytać?
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

nikolas
Posty: 2
Rejestracja: ndz 12 wrz, 2010

pn 13 wrz, 2010

Dori,

niestety nie, musze zdac sie na siebie

dziekuje Nikolas

kasiak
Posty: 36
Rejestracja: pn 03 maja, 2010

wt 14 wrz, 2010

Wszystko zalezy od tego, ile mozna przeznaczyc na taki instrument pieniedzy i czy wnuczek bedzie grac i cwiczyc.. warto zainwestowac wiecej pieniedzy i kupic skrzypce lutnicze- w tym celu najlepiej byloby udac sie do lutnika- zawsze maja jakies skrzypceczki do sprzedania;) pozniej pokazac nauczycielow, ktory je oceni:) jesli mamy tylko np. 500 zl to wtedy kupujemy jakies fabrycne.. np. z allegro.

Artibeus
Posty: 43
Rejestracja: wt 01 cze, 2010

wt 14 wrz, 2010

http://www.szkolasuzuki.pl tam można ponoć znaleźć dobre skrzypce, to jest taki komis.
A czym się kierować to trudno mi powiedzieć, bo to zależy jak dobre skrzypce i w jakich granicach finansowych chce pan dla wnuka. No muszą mieć dźwięk produkujący czystą gamę alikwotów. Ciężko mi to określić, bo to się czuje po prostu kiedy to są TE skrzypce.

Awatar użytkownika
Tokyonobiora
Posty: 93
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 14 wrz, 2010

kasiak, nie zgodzę się z tobą. Nie można kupować instrumentów na allegro, gdyż jest to jak kupowanie kota w worku. Już lepiej udać się do sklepu muzycznego czy do lutnika. Z pewnością będzie miał jakąś manufakturę np. przygotowaną lutniczo :).
Liście
Padają na kamień
Koło wody.

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 14 wrz, 2010

Odpowiadając na zadane pytanie CZYM NALEŻY SIĘ KIEROWAĆ
Przede wszystkim czy instrument nie jest pęknięty,
to bardzo ważny aspekt, jeśli chodzi o dźwięk. Należy dokładnie obejrzeć instrument, by zauważyć ślady sklejania, lub pęknięcia (nie każde pęknięcie widać, więc należy udać się do lutnika, on ma swoje sposoby;)
Najgorsze pęknięcie jakie może być to na wysokości duszy.
Trzeba zwrócić też uwagę na rozklejenia,
ważne jest też drewno,
to w jakim jest stanie lakier,
jaki to jest lakier, spirytusowy chyba najlepszy - ale o takie rzeczy trzeba pytać lutnika, bo zwykły człowiek tak się nie zna.
Niektórzy mówią o ryzyku zakupu NOWEGO instrumentu, i nie chodzi tu o instrumenty wyłącznie fabryczne, ale i lutnicze mistrzowskie! Twierdzą oni że jest niebezpieczeństwo że po kilku latach wymarzony barwowo instrumenty traci swój dźwięk, dosłownie.
Może się tak zdarzyć, ale tego nikt nie przewidzi, dlatego STARE sprawdzone, niekiedy po przejściach instrumenty są już w 100% dźwiękowo PEWNE
Wiadomo, barwa instrumentu to podstawa, trzeba znaleźć "swój" instrument, korzystając z jak najwięcej ilości wypróbowania instrumentów.
Wiadomo też że najlepsze instrumenty są to instrumenty mistrzowskie, lutnicze, jednakże można znaleźć bardzo dobrą manufakturę, w przystępnej (bardzo przystępnej) cenie i grać na niej długo. Ja grając ponad 12 lat już, idę na studia ze średniej klasy manufakturą, ale jak mówią i jak ja twierdzę, brzmi świetnie;)
Powodzenia życzę,
Jednak samemu, człowiek dobrze nie oceni, bezcenna jest tu rada fachowca LUTNIKA!:)
Pozdrawiam;)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

kasiak
Posty: 36
Rejestracja: pn 03 maja, 2010

wt 14 wrz, 2010

Tokyonobiora uwazam, ze nie do konca masz racje..
zakup na allegro jest o wiele tanszy i zawsze mozesz odeslac instrument ktory ci nie podpasuje a poza tym jak dostajesz paczke to masz prawo ja otworzyc i sprawdzic.. wiec nie ma mowy o kupowaniu kota w worku.. ceny tych samych instrumentow z allegro i sklepow roznia sie duzymi skokami sa to kwoty 100- 400 zl a to wcale nie jest malo.

Wróć do „Skrzypce”