monikatoja
Posty: 4
Rejestracja: sob 19 lut, 2011

ndz 13 mar, 2011

Witam.Prosze o pomoc w zwiazku z postawa wiolonczelisty.Chcialabym sie dowiedziec jak ustawione sa nogi , jak rece, gdzie i w jaki sposob zaciskaja sie palce,jakie ruchy wykonywane sa prze rece,jak ustawiona jest glowa, kregoslup.Dziekuje z gory za pomoc.

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 13 mar, 2011

.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2012 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
rimedio
Posty: 15
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

pt 15 kwie, 2011

Ja gram na trzy sposoby, zależne od tego co i gdzie gram.

Otóż:
(1)jak chcę klasycznie lub ...romantycznie, to najczęściej robię to (: na pufie lub kanapie. Nóżka ma wtedy długość jakieś do 30 cm (niestety - smyk czasem zaczepia o kolana, garbię się wtedy). (2)Mam specjalny stołek barowy, na którym nóżkę wyciągam na maksa - pozycja (nogi, plecy) najbardziej chwalona przez nauczycieli i wiolonczelistów (wtedy gram róznie). (3)Gram też na stojąco http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... k_2009.jpg - np tak, gdy chcę się wyszaleć (: emocje wyciekają "efkami"...

Nev
Posty: 1
Rejestracja: sob 16 kwie, 2011

sob 16 kwie, 2011

Do rimedio: jak podtrzymujesz wiolkę podczas grania na stojąco? Jakieś specjalne techniki, czy po prostu mocno dociskasz struny? I jak wyciągniesz maksymalnie nóżkę, nie buja Ci się cały instrument? Pytam, bo nie raz już próbowałam brzdąkać na stojąco i o ile puste struny wychodzą jako-tako, to zagranie innego dźwięku nie wchodzi w ogóle w rachubę i nie wiem, czy to kwestia wprawy, czy może coś robię źle ;-)

Wróć do „Wiolonczela”