Amator
Posty: 1
Rejestracja: czw 20 paź, 2016

czw 20 paź, 2016

Witam,
Jakiś czas temu rozpoczęłam grę na skrzypcach. Z góry mówię że jeszcze na bardzo wielu rzeczach w tym temacie się nie znam więc moje pytania mogą wydać się komuś śmieszne, jednak proszę o wyrozumiałość. Dźwięk skrzypiec wydaje mi się dosyć głośny (co nie jest zbyt odkrywcze ;) ), a nie chce przecież moim graniem denerwować sąsiadów (mieszkam w bloku). Próbowałam grać z "samorobnym" tłumikiem który chociaż ścisza skrzypce dosyć mocno to nadal nie robi tego wystarczająco. Słyszałam o tłumiku hotelowym czy mógłby mi ktoś za pomocą porównania opisać jak bardzo on wyciszy skrzypce? Jest też możliwość zakupu skrzypiec elektrycznych i grania ze słuchawkami ale podobno pomimo tego że gra się ze słuchawkami to one wydają dźwięki słyszalne dla otoczenia, wiec chciałam zapytać jak głośne one są. No i ostatnie pytanie, lepiej kupić skrzypce elektryczne czy tłumik?

michqq
Posty: 41
Rejestracja: ndz 05 mar, 2017

sob 01 kwie, 2017

Z moich doświadczeń: Tłumik nie stłumi w takim stopniu żebyś był zadowolony, a równocześnie zniekształci dźwięk skrzypiec w takim stopniu że będziesz niezadowolony.

Ludzie stosują prowizoryczne tłumiki, niektórzy zwyczajnie ostrugiwują drewniane klamerki do bielizny, uzyskując substytut takiego fabrycznego tłumika:

Obrazek

Czy pomaga?
Coż, patrz pierwsza linijka mojej odpowiedzi...
;-)
Że niby jak?
Na pudełko drzewniane, puste i dziurawe,
naczepiają kiszki baranie,
i przecierają w poprzek końskim ogonem?

filip988
Posty: 5
Rejestracja: wt 12 gru, 2017

wt 12 gru, 2017

to pierwsze jest lepsze


_____________________________________________
wózki inwalidzkie elektryczne

Wróć do „Kącik lutniczy”