Marecki_
Posty: 16
Rejestracja: pt 19 lis, 2010

pn 23 maja, 2011

Mam dobre struny altówkowe Pirastro Eudoxa ale gram na skrzypcach. Zastanawiam się czy można je wykorzystać zakładając na skrzypce. Ktoś już tak robił? Chodzi o to że mam niepotrzebne dwa komplety i szkoda żeby się zmarnowały. Mam struny C, D i A. Może D i A da się jakoś wykorzystać? Teoretycznie gdyby grubość np altówkowej D była podobna jak w skrzypcowej eudoxa to może ale nie podają grubości struny tylko chyba siłę naciągu. Altówkowa D Eudoxa to 15 3/4.

EDIT: No więc podzielę się wrażeniami po. Założyłem altówkową strunę Eudoxa A o grubości 14 PM na skrzypce. Dla altówki to jest średnia z trzech grubości, natomiast ta sama grubość struny tylko ze skrzypcowego kompletu jest najgrubsza z czterech grubości. Struna jest o około centymetr dłuższa od normalnej skrzypcowej A (porównałem z A Gold) i nie trzeba było jej obcinać. Poprzednio miałem na skrzypcach właśnie A gold i ta A Eudoxa altówkowa wydaje mi się trochę bardziej miękka od Gold, mimo, że ta A altówkowa w/g listy grubości skrzypcowych jest najgrubsza. Ta A gold jakoś mi nie pasowała, była za twarda, ponieważ G i D mam miękkie skrzypcowe Oliv. Może ktoś wie jaka jest grubość A gold skrzypcowej? Nigdzie na stronie Pirastro nie podają, na liście są grubości jelitowych Passione, Oliv, Eudoxa, Chorda a Gold nie ma bo chyba są tylko w jednej grubości.
Jeden post pod drugim. rzępoła

Wróć do „Skrzypce”