ggs
Posty: 7
Rejestracja: wt 25 maja, 2010

wt 25 maja, 2010

Chciałabym zacząć nosić aparat ortodontyczny, ale zastanawiam się, czy nie będzie mi przeszkadzał w grze na skrzypcach. Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia związane z tym tematem?

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 25 maja, 2010

Koleżanka miala,raczej nie bylo problemu;)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 25 maja, 2010

Zaskakujące pytanie! Nie mogę sobie żadnego problemu wyobrazić. Chyba, że zamierzasz grać jak Hendrix zębami :P

Awatar użytkownika
zoom
Posty: 85
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 26 maja, 2010

paranoja pisze:Zaskakujące pytanie! Nie mogę sobie żadnego problemu wyobrazić. Chyba, że zamierzasz grać jak Hendrix zębami :P


... :lol: nie ma to jak dobry humor na noc... haha :-D

ale nie bagatelizuj! słyszałaś o czymś takim jak rezonans? zgodność amplitudy i fazy i... po zębach! Także należy wybierać aparaty mające rezonans poza pasmem skrzypiec;p
SP2GIT, zapraszam do łączności! ;)

ggs
Posty: 7
Rejestracja: wt 25 maja, 2010

śr 26 maja, 2010

paranoja pisze:Zaskakujące pytanie! Nie mogę sobie żadnego problemu wyobrazić. Chyba, że zamierzasz grać jak Hendrix zębami :P


Pytanie może wydać się dziwne, ale jak zaczynam grać, mam jakiś "szczękościsk" (czy jak to inaczej nazwać) i czasem ząb mnie boli, jeśli w porę się nie rozluźnię :P dlatego wolałam zapytać o jakieś nieprzewidziane sytuacje związane z aparatem. a grać zamierzam dalej palcami :-D

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 27 maja, 2010

Prawdopodobnie z aparatem nie pozwolisz sobie na 'szczękościsk'. Jak ci założą 'druciak' przez kilka dni będziesz pewnie mieć problemy z jedzeniem, no i po każdej wizycie zęby trochę bolą. Norma chyba. Niektórzy odczuwają bardziej, inni mniej. Sama jeszcze mam jakiś drut założony, ale teraz już mnie nie męczy ból ;)
Mam nadzieję, że cię nie nastraszyłam, ale takie są realia, w każdym razie nie powinno to przeszkadzać w grze w żaden sposób ;)
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

ggs
Posty: 7
Rejestracja: wt 25 maja, 2010

czw 27 maja, 2010

Tak tak, zdaję sobie sprawę z tego, że zęby mogą boleć, szczególnie na początku i po wizytach, kiedy ten aparat jest regulowany. Także nie wystraszyłaś mnie ;) Dzięki za odpowiedzi.

Wróć do „Edukacja”