Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

Jako że forum zostało właśnie oficjalnie otwarte, chcę wszystkich serdecznie i gorąco powitać! :)

Pragnę również Was zachęcić do powiedzenia w tym kąciku kilku słów o sobie i przywitania się z tubylcami.

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

hej jestem IZA:)
Mam nadzieje że mnie trochę znacie,
kończę w tym roku SM II stopnia i mam nadzieje dostać się do AM,
w czwartek dyplom! Trzymajcie kciuki!:)
Mogę odsłonić również rąbka tajemnicy że gram na tych skrzypeczkach troszkę inaczej ;)
niektórzy wiedzą o co chodzi :P
POZDRAWIAM!:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

.
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

Witam,
na imię mi Agnieszka.Na SM jest już dla mnie za późno,ale ucząc się prywatnie usiłuje łamać stereotyp że skrzypce to instrument ,na którym trzeba uczyć się grac od dziecka.
Na co dzień usiłuje połączyć grę na skrzypcach i pracę wśród oparów kawy i naleśników.

yamada-poszukaj na starym forum a poznasz Tajny Sekret izahe
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

.
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

Chciałam Cię sprawdzić :mrgreen:
To może pierwszy nowy który odnajdzie jej sekret będzie mógł w nagrodę zamieścić swoje nagranie w odpowiednim temacie,a my go łaskawie wysłuchamy bez zatykania uszu ;D
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 11 kwie, 2010

Mimo, że jestem już nie najmłodsza, nadal moją uczuciową ostoją jest SM I stopnia w Krakowie.
Poza graniem próbuję skończyć szkołę i uzupełnić braki magnezu, ponieważ po obowiązkach, a nawet! w ich trakcie przenoszę się na kawiarniany fotel z książką na kolanach i kawą w dłoni.
I to cały mój świat z drobnymi poprawkami cenzuralnymi ;-)

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 11 kwie, 2010

CHCĘ!:)
A w miarę rozwoju forum i mam nadzieje WIELU NOWYCH użytkowników może coś zachęci ich do częstszych odwiedzin i udowodni że też TAK MOŻNA GRAĆ:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Cee
Posty: 23
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

Witam.
Cee jestem, i już.
Cee. Czytaj: Sii.
Instrukcja obsługi:
1. Nie drażnić.
2. Nie zadawać za dużo pracy domowej.
3. Z całą resztą sobie poradzi.
Ostatnio zmieniony pn 06 wrz, 2010 przez Cee, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maaniek
Posty: 40
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

ah. ten tajemniczy sekret izy.. ;)

a ja jestem majka, jestem w piątej klasie sm w cieszynie. na skrzypcach gram 10 lat [robiłam ostatnie dwie klasy w rok], a na fortepianie 13 [i bardzo lubię] :) kocham koty, kawę i rower. nienawidzę fizyki i matematyki. próbuję sobie radzić z dwiema szkołami i dojazdami. a w przyszłości pragnę się dostać na am ! no i chyba tyle.:)
skrzypce to kumple, nie żarcie.

Awatar użytkownika
burzuj
Posty: 29
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

Hej! Jestem Adam, w maju będę się borykał ze zdaniem matury, a tymczasem........ laba :mrgreen:
chodzę do II klasy II st. PSM, gram na przezacnym instrumencie jakim jest altówka ;-)
moje stare hobby to rysowanie i takie tam, ale niestety już się tym nie zajmuję
"(...) a oni szli w tych łunach wolno, że aż się w oczach mieniło od tych wstążek, piór pawich, kwiatów, czerwonych portek, pomarańczowych wełniaków, chustek, kapot białych - jakoby ten zagon, rozkwitłymi kwiatami pokryty (...)"
/W. Reymont, "Chłopi"/

Jadamusek
Posty: 54
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

czas na mnie :D
na imię mam Dawid, mam lat 17 w maju :D
gram na skrzypcach 8 rok, a chodzę do 4 klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach :)
mam zamiar wiązać życie z muzyka :) AM i te sprawy :)

pozdrawiam forumowiczów :D
"Jak ćwiczysz - tak grasz" :)

Awatar użytkownika
Lan Hikari
Moderator
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

Witam i ja, bardzo serdecznie :-)

Na imię mi Bartłomiej. W marcu skończyłem 16 lat, ale jako, że poszedłem do szkoły rok wcześniej, jestem obecnie uczniem 1 klasy technikum - profil informatyk. Nie było mi dane uczęszczać do szkoły muzycznej. Mieszkam w południowej Polsce, gdzie mamy "górali" i dzięki zespołowi regionalnemu, w którym miałem grać udało mi się rozpocząć naukę na instrumencie, jakim są skrzypce. W zespole o którym wspomniałem nie miałem okazji ani razu zagrać, ale gra na skrzypcach pozostała. Uczony byłem przez 3 lata bez styczności z nutami, później dostałem dawkę teorii. Obecnie trenuję grę na skrzypcach sam, z powodu braku sensownego nauczyciela w moim miasteczku. Od niedawna gram również na wiolonczeli. Poza instrumentami smyczkowymi rozwijam się w kierunku gitar (elektryczna, klasyczna, basowa), fletów (poprzeczny, irlandzki, chiński), perkusji i oczywiście pianina (choć więcej czasu spędzam przy syntezatorze). Moje preferencje muzyczne to głównie jazz, blues, rock i metal. Komponując własne utwory łączę te style razem ze wstawkami folkowymi. W mojej grze na skrzypcach charakterystyczne są improwizowane wstawki. Na co dzień udzielam się w kilku zespołach grając na różnych instrumentach. Na koniec dodam, że mój wcześniejszy nick to Lan_Hikari, ale bardzo mądry pan admin nie dopuścił znaku "_" w loginie :roll:

Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
Tokyonobiora
Posty: 93
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 15 kwie, 2010

Powitać, powitać ;)

Mam na imię Magda, lat 16 ukończyłam w lutym. Jestem w III kl. II st w Łodzi, od dwóch lat pogrywam na mojej kochanej altówce, wcześniej harfa i skrzypce. Nieustannie pianino no i oczywiście Domra ;) Udzielam się artystycznie i nie tylko w różnych miejscach. Uczę się japońskiego, staram się trenować kyudo. Wciąż walczę z moim lenistwem i niechęcią do wysiłku ;P
Liście
Padają na kamień
Koło wody.

Awatar użytkownika
Ovation
Lutnik
Posty: 141
Rejestracja: śr 14 kwie, 2010

czw 15 kwie, 2010

Cześć :mrgreen: :mrgreen:

Mam na imię Daniel :) mam 24 lata :) razem z ojcem reprezentujemy rodzinna pracownie lutnicza :)
Ja gram na skrzypcach i gitarze :) Moje zainteresowania to muzyka i sztuka :) a szczególnie praca ;D
Więcej znajdziecie na naszej stronie http://www.lutnik.eu/index.php?strona=biografia ZAPRASZAM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i życzę miłego dnia :)

Awatar użytkownika
smyczek24
Posty: 43
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pt 16 kwie, 2010

Witam wszystkich.
Jestem Paulina, lat 18. W tym roku kończę Ognisko Muzyczne w Kaliszu :) Skrzypce oprócz książek to moje ukochane hooby, jednak nie wiążę z nimi przyszłości i wtym roku planuję zakończyć edukacje. Moje najwieksze marzenie to...dostać się na studia na wydział lekarski :)
http://www.4shared.com/file/8c4ImTFi/Koobrzeg_2011.html - zdjęcia

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 17 kwie, 2010

Powitałam już wszystkich w innym temacie, ale nie zaszkodzi zrobić to po raz kolejny. Jestem Kasia i mam prawie 19 lat, grać na skrzypcach uczę się od września. Bardzo sobie cenię pomoc użytkowników tego forum :).
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 17 kwie, 2010

Hej :D
Mam na imię Alicja, 3 lata temu skończyłam szkołę muzyczną I stopnia grając na altówce (a właściwie to 2 lata na skrzypcach i 2 lata na altówce, 4-letni tryb nauczania), teraz planuję wrócić do szkoły muzycznej, na II stopień, na altówkę, z racji tego, że jakiś czas temu kupiłam ten instrument.
No i tak w ogóle, to w wolnym czasie robię zdjęcia (link do mojej galerii w podpisie), słucham muzyki (aktualnie Evanescence, Within Temptation i Epica) i oglądam seriale, a właściwie to jeden, od któego jestem uzależniona mimo tego iż coraz częściej odcinki są nudne :( a ten serial to 'Kości', czasem też ogladam 'House M.D.' i 'CSI:NY'. :D
Mam nadzieję, że znajdę tu coś ciekawego ;)
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Vekk
Posty: 17
Rejestracja: ndz 18 kwie, 2010

ndz 18 kwie, 2010

Hej, mam na imię Krzysiek, gram na altówce. Teraz jestem w II kl. w PSM II st. i studiuję na AGHu. Czasem coś pisałem na poprzednim forum :roll:

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 19 kwie, 2010

Witam! Mam na imię Dorota i jestem mamą Małgosi, która od września 2009 uczy się grać na skrzypcach w ogólnokształcącej szkole muzycznej. Z racji młodego wieku córki jestem mocno zaangażowana w jej muzyczną edukację. Chętnie służę pomocą i doświadczeniem innym rodzicom małych skrzypków. :-D
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

tijgertje
Posty: 40
Rejestracja: pn 19 kwie, 2010

pn 19 kwie, 2010

Witam :-D Jestem Ania, weteranka ;-) Mam 35 lat, dawno temu zaczelam SM I stopnia na fortepianie, ktora skonczylam na flecie poprzecznym, po kilku latach przerwy uznalam,z e nie ma to jak muzyka i po wojnie stulecia w domu poszlam na wychowanie muzyczne, gdzie zaczelam grac na fletach prostych, w ktorych po uszy sie zakochalam. Po dyplomie zamiast jechac na stypendium na Wegry totalnie wsiaklam w Wiatrakowie, gdzie nikt nie twierdzi, ze mozna byc na cokolwiek za starym, wiec od poltora roku gram na wiolonczeli i ponoc niezle mi idzie ;-) W ubieglym roku dowiedzialam sie, ze mam autyzm, co bardzo wiele tlumaczy, m.in. fakt, ze jak sie na cos upre, to zapominam o calym swiecie. W chwili obecnej nie pracuje, glownie zajmuje sie tresowaniem meza i 6-letniego syna i pilnowanie, zeby mlody otrzymal odpoweidnia pomoc (ma autyzm klasyczny), co samo w sobie juz jest praca na ponad etat, ale nie narzekam. Na liscie do zrobienia w przyszlosci mam jeszcze nauczenie sie gry na oboju i harfie (nad reszta jeszcze pomysle). Od kilku miesiecy gram w orkiestrze symfonicznej i mimo stresu zwiazanego ze swiadomoscia wlasnych brakow i wyjatkowo ambitnego dyrygenta w konc nie tylko zaczelam nadarzac za reszta, ale okazalo sie, ze jestem jedyna wiolonczelistka, ktora nie ma problemow z czytaniem klucza tenorowego i wiolinowego :-D Nooo. to sie pochwalilam. Pisalam, ze chwialipieta jestem? :lol:

Awatar użytkownika
SkrzypekP
Posty: 21
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 19 kwie, 2010

Cześć, jestem Piotrek - wredny moderator ze starego forum ;-). Na skrzypcach gram od jakiegoś czasu denerwując swoich sąsiadów :).
Skrzypce - to nieustająca walka z samym sobą i ze swoimi nawykami w dążeniu do doskonałości

basiabarbara
Posty: 9
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 19 kwie, 2010

Witam. Na imię mi Barbara i jestem mamą Magdy, która gra na wiolonczeli I rok w szkole muzycznej.
Pozdrawiam serdecznie.

lutnikirena
Lutnik
Posty: 40
Rejestracja: pn 26 kwie, 2010

śr 28 kwie, 2010

Witam, mam na imię Irena i z lektury innych wpisów wynika że najstarsza wiekiem.
I to jest suuuuuper.
Jestem lutnikiem i mając w pamięci maksymę mojego dziadka - cokolwiek mówią o Tobie jest dobre - bo jak przestaną - znaczy że umarłaś. Dlatego pracuję tak, żeby zawsze o mnie mówiono ;)
Mam już około 250 instrumentów (skrzypce, altówki, wiolonczele) w mojej skromnej wypożyczalni z czego 75 procent to moje wykonanie, a reszta to odkupione stare manufakturowe skrzypeczki lub wiolonczelki.
Historia mojego wykształcenia na http://www.sobecka.com w którejś podstronie.
Moim hobbby jest NLP i przekazywanie wiedzy jak szybciej, lepiej, i łatwiej się uczyć.
Ostatnio zmieniony pn 11 mar, 2013 przez lutnikirena, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdego stać na lutniczy instrument
www.sobecka.com

tijgertje
Posty: 40
Rejestracja: pn 19 kwie, 2010

śr 28 kwie, 2010

Hej Irena, Sprawdz ustawienia, bo nie moge wyslac do ciebie prywatnej wiadomosci. Temat mnie interesuje, choc wiem , ze mozna sie wiele nauczyc, ale nie da sie ZA wyleczyc. To tak jak z drzewem. Mozna je wiazac i przycinac nadajac mu jakis tam ksztalt, ale nie da sie go zmusic, zeby roslo korzeniami do gory i galeziami wglab ziemi ;-) Jesli mozesz cos wiecej napisac, to chetnie poczytam. Krytycznie ;-)

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 28 kwie, 2010

Ja pisałam na maila z www.sobecka.com. Tam jest w kontaktach.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
Di1996
Posty: 23
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010

czw 29 kwie, 2010

Ooo... to my nawet mamy taki wątek XD
Ok... to teraz ja... Mam na imię Daria, ale wolę jak ludzie mówią mi "Di" ^^ Mieszkam w Gdyni i od baaardzo niedawna gram na skrzypcach ( wcześniej był tylko chór) zastanawiam się też, czy nie pójść na 4 lata do szkoły muzycznej na wiolonczelę I st., ale mam wyrzuty, bo nie chcę zdradzać moich ukochanych skrzypeczek dla kwitku... ^^
A teraz niech pan z Gdyni powie coś o sobie XD :mrgreen:

Awatar użytkownika
rimedio
Posty: 15
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

wt 04 maja, 2010

Wiolonczelisto-gitarzysta, chwilami klawiszowiec. Niestety, potrójny amator, na szczęście świadomy swoich potrzeb, muzykant nie z przymusu i podchodzący z sercem do grania.
Imię: Konrad, wiek: 25 lat. Orientacja muzyczna (w odsłuchu i wykonawstwie oczywiście): alternatywa każdego gatunku (od rocka, przez elektronikę "na poziomie", po klasykę, minimalnie uwspółcześnioną, "odświeżoną").
Miłość do gitary - 4 lata, miłość do wiolonczeli - 3 lata, klawisze - dorywczo/nie-miłość. Perkusista przy blacie stołu:) Wkrótce już osoba pracująca, ewentualnie: bezrobotny. A przez najbliższe dwa miesiące student administracji na uczelni niepaństwowej w Białymstoku.
Zarejestrowany na http://www.wiolonczelistyka.fora.pl/ - stamtąd przyszedłem. Ale teraz jestem tutaj i pewnie co jeszcze napiszę:)

Awatar użytkownika
luk
Posty: 0
Rejestracja: pt 07 maja, 2010

pt 07 maja, 2010

O, takiego tematu właśnie szukałem :)
Łukasz jestem. 16 lat mam i całe życie przed sobą :P Moje zamiłowanie do skrzypiec trwa już osiem lat, choć nie jest zbyt owocne. Talentu to ja raczej nie mam. Właściwie odkąd odkryłem klawiaturę fortepianu (a nie zdarzyło się to wcale tak wcześnie), to więcej czasu spędzam grając na swoim pianinie niż na skrzypcach. Skończyłem pierwszy stopień, zacząłem drugi, zaocznie w Polskim Instytucie Muzycznym i zamierzam teraz od nowego roku wyemigrować do klasy fortepianu.
Co do zainteresowań muzycznych, to lekki rock, coś w stylu U2, Kings of Leon, Blackfield i ogólnie Steven Wilson. Porcupine Tree też, choć nie zawsze, bo to już przeważnie nie jest lekki rock. Jednak moją największą muzyczną pasją jest muzyka filmowa. Hans Zimmer, Clint Mansell, ostatnio popularny Alexandre Desplat i inni. Dokładnie wymieniał nie będę, bo dużo ich jest :) a spora część zapewne zupełnie nieznana.
Fanem kina również jestem. Czasem bywam w nim nawet kilka razy w miesiącu. Swoją przyszłość wiążę z reżyserią filmową lub reżyserią dźwięku. Ulubiony film? Star Wars, cała saga. Lucas jest geniuszem :)

O forum dowiedziałem się ze starego forum ;) A właściwie to dzięki temu, że doszedł do mnie email o tym, że PW dostałem. Miałem tam na starym forum konto, chociaż z niego nie korzystałem. Tu mam nadzieję, do czegoś mi się przyda ;)
Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu

Kesp
Posty: 1
Rejestracja: pt 07 maja, 2010

pt 07 maja, 2010

Mam na imię Krystian i chodzę do I kl. II ST. Gram na skrzypcach. W przyszłości.. hmmm... chciałbym zostać skrzypkiem i kompozytorem :). W mojej rodzinie moja siostra gra na skrzypcach. i podobnie jak izahe kończy w tym roku SM i chce się dostać na Akademie. Lubie na necie posłuchać Davida Garretta, i pograć "razem z nim". Mój ulubiony grany utwór to Melodie Cygańskie :)
Skrzypiec nie oszukasz. Jak zagrasz tak usłyszysz.

martii
Posty: 13
Rejestracja: pt 07 maja, 2010

śr 12 maja, 2010

-
Ostatnio zmieniony śr 11 gru, 2013 przez martii, łącznie zmieniany 2 razy.
"Prawdziwe życie to spojrzeć sobie w twarz, bez oszukiwania samego siebie, posłuchać tej muzyki, która jest w nas... zobaczyć partyturę. Musimy ją odszyfrować i dodać słowa, nasze słowa."

Awatar użytkownika
bielka
Posty: 18
Rejestracja: ndz 09 maja, 2010

śr 02 cze, 2010

Weronika mi na imię. Mieszkam w Krakowie. W lipcu kończę 16 lat. Jestem w trakcie mojej edukacji skrzypcowej, która trwa od dziewięciu lat. Pianino w moim życiorysie też niestety się pojawiło. Piszę 'niestety', ponieważ nie cierpię tego instrumentu. Czasem pogrywam sobie jakieś rozrywkowe kawałki, ale na tym poprzestaję.(Pomyśleć, że na egzaminach wstępnych do SM I stopnia, chciałam grać na tym instrumencie :mrgreen: ) Co jeszcze...? Cały czas się śmieję, jestem optymistką. Znajomi żartują sobie że śmieję się 24/7. Lubię sobie czasem podmuchać w waltornię (to takie podniecające :mrgreen: :-D :-P ). Historią muzyki, też się trochę interesuję, lubię ten przedmiot. I kocham grać w orkiestrze. Oczywiście swoją przyszłość wiążę z AM.
"Muzyka, cokolwiek by mówić, nie jest językiem zrozumiałym ogólnie; konieczny jest łuk słowa, by strzała dźwięku mogła wniknąć do wszystkich serc."

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 02 cze, 2010

Zadziwiające jak to wielu skrzypków nienawidzi fortepianu;P ja fortepian bardzo lubilam ale jak mi przyszla jedna kobiecina na miesiąc zastępstwa... to po prostu nie moglam na ten instrument patrzeć... moja pani od fortepianu to cudowny czlowiek! Cudowny muzyk! Dlatego bardzo szanuje fortepian ale już tak często nie grywam...
Witamy witamy i zapraszamy:) super że nas coraz więcej!:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 02 cze, 2010

izahe pisze:...jak mi przyszla jedna kobiecina na miesiąc zastępstwa... to po prostu nie moglam na ten instrument patrzeć...

A co takiego robiła? Twierdziła, że nie tymi palcami grasz, co trzeba? Pytam, bo dla syna właśnie wybieram nauczyciela i zastanawiam się, czy lepszy taki, co od razu przepisowo uczy, czy taki, który na wiele pozwala.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 02 cze, 2010

Jeśli chodzi o mnie to po pięciu latach przesympatycznej atmosfery na lekcjach nastal miesiąc jakiejś takiej zimnej atmosfery... pani kazala mi przyjeżdżać na godzinę 7:30... ogólnie byla gra... poprawianie co już nie ma sensu przed dyplomem (przestawianie) i w ogóle bylo zupelnie inaczej niż na lekcjach z moją kochaną panią! Sala też byla jakaś mniej przyjemna... i jeszcze ta godzina... ogólnie czulam się fatalnie na lekcjach, nie bylo tak sympatycznie jak z panią Mirką, która zawsze pytala co w domu, jak tam siostry itd... zawsze byly żarty, zawsze mila serdeczna, pomocna, i te egzaminy zimowe przy lampkach, choinkach przy poczęstunku i z prezentami od kochanej pani, czuliśmy się jak w podstawówce, ale i poziom byl:) dostalam z dyplomu 22:D no i gralo się fajne dueciki rozrywkowe, często kawalki z bajek Disney'a jakiś jazz czy ragi. Cudownie;) Takiej Pani szukać jak ze świecą, tak więc ten miesiąc z innym nauczyciele (zupelnie innym) nie byl tak mily...
Ale Dori nie przejmuj się, to zależy wszystko od przyzwyczajenia... ja w I st. mialam okropną nauczycielkę, znaczy się która miala okropny poziom:P ale za to bylam najlepsza:P przyszlam do niej to już umialam grać zapomnianego Walca Chopina (jako tako:P) i Poloneza Ogińskiego uproszczoną wersję:P Bardzo lubilam fortepian i często gralam różne ciekawe rzeczy, tak dla siebie, np. Straussa Nad pięknym modrym Dunajem:P skoro mialam pianino w pokoju to korzystalam...:P
Ta nauczycielka z I st. to byla pani od KS... żal!! Gralam u niej utworki na 3 linijki typu hip-hop...czyli nic mnie nie rozwijala... żadnych gam nie kazala grać... nic mnie nie nauczyla... ale w II st. się wyrobilam i zawsze mialam 5 mimo że poziom byl dużo wyższy;)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

śr 02 cze, 2010

Dori. Najlepszy jest nauczyciel, który nie leci z programem i nie trzyma się ściśle zasad. Musi być przecież elastyczny, aby dopasować się do ucznia. Szczególnie zdolnego. Jak do tego leniwego to i przycisnąć trzeba nieco, ale z tego, co mówisz, Twój syn sam chętnie się uczy (przynajmniej muzyki ^^).

Moja nauczycielka klawisza dostosowuje się do każdego... W moim ognisku natomiast leci się z programem. Efekty u mojej są super... W ognisku - tragiczne.

(przepraszam za offtop w offtopie ;P)

Pulatom
Posty: 7
Rejestracja: śr 02 cze, 2010

czw 03 cze, 2010

Hejka wszystkim, mam na imię Tomek i jestem ciut spóźnionym początkującym :P. Wcześniej była gitara, bas i harmonijka, aż ostatnio pomyślałem żeby spróbować ze skrzypkami, od zawsze mnie ten instrument intrygował i czarował. Kilka dni temu nabyłem w końcu pierwszy instrument i zaczynam naukę :D. Póki co przeglądam filmy na YTbie (bardzo fajne znalazłem u Todda Ehle, nick professorV), ale rozglądam się za kimś kto by mnie poduczył chociaż podstaw na żywo, gdyż boję się żeby nie wyrobić sobie jakichś złych nawyków co mi utrudnią dalszy rozwój :).
Pozdro

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 03 cze, 2010

Witamy na forum :-)
Nawet nie wiesz jak dużo jest nas,spóźnionych początkujących,wśród forumowiczów ;-)
Ze znalezieniem żywego nauczyciela nie zwlekaj,bez niego niby można coś robić ale po co skoro on może to lepiej objaśnić,a co najważniejsze praca z kimś lepiej motywuje do osiągania postępów.
powodzenia ;-)
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 03 cze, 2010

Szukaj nauczyciela! Nie ma co tracić czasu:P Znam dwie studentki we Wro:P chyba najlepiej szukać nauczyciela wlaśnie na AMuz, a z tego co wiem to tam dobrze macie;) WIęc powodzenia:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Pulatom
Posty: 7
Rejestracja: śr 02 cze, 2010

czw 03 cze, 2010

Dzięki, będę się na dniach rozglądał, póki co przeglądam forum i jakby co to będę pytał o różne sprawy techniczne. Na razie ledwo wydobywam jakiekolwiek czyste dźwięki (lewa łapa nie najgorzej, ale z prawą tragedia), ale czuję że to jest to i nie odpuszczę póki się nie nauczę wydobywać ze skrzypek tego co chcę :D. Bardzo podobają mi się możliwości ekspresyjne tego instrumentu :D.

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

sob 05 cze, 2010

Jestem Marysia, mam 15 lat i uczę się w OSM II st. w Białymstoku. Od 8 lat gram na skrzypcach :)

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 05 cze, 2010

Witaj! Miło, że do nas dołączyłaś :-D
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

violinpop
Posty: 22
Rejestracja: wt 20 kwie, 2010

sob 05 cze, 2010

Witam :D Jestem Łukasz , pewnie większość nie pamięta mnie ze starego forum :D hehe
obecnie student 2-go roku filologii angielskiej, i europeistyki. Gram na kilku instrumentach: gitara, pianino, organy( 7 lat jako organista w jednej z parafii :P ) prowadzę też diakonię muzyczną na PWSZ, na skrzypcach gram już 3 lata, pod okiem wspaniałej profesorki :)

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 15 lip, 2010

W końcu kotrabasistka!:) Pozdrawiam!:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
miy
Posty: 119
Rejestracja: ndz 11 lip, 2010

pn 19 lip, 2010

Witać ;)

Jestem Agnieszka, idę do IVkl IIst i od 3 lat gram na altówce (wcześniej 6 lat skrzypce) w OSM Bytom ;D
No, jeszcze oczywiście przymusowy fortepian... ale to już inna działka ;)
" (...) Prędkość wibracji jest sprawą osobistą i bardzo intymną "
-doc.R.Grainer

Bądźmy wyrozumiali !:x


http://www.youtube.com/watch?v=KL6qKA0pyLU&feature=related

Nodame Cantabile
Megumi-chan - Schubert, Sonata a-moll *.*

AnnaEpica
Posty: 0
Rejestracja: ndz 08 sie, 2010

wt 10 sie, 2010

Witam wszystkich :)

Na imię mam Ania, mam 18 lat, od 5 lat gram na pianinie i teraz zamierzam zacząć naukę gry na skrzypcach. Nigdy nie chodziłam do szkoły muzycznej, uczęszczam na prywatne lekcje.

Pozdrawiam :)



ps. i przepraszam za zamieszanie, ale byłam taka ciekawska, że napisałam coś, a później przeczytałam. :)
save me from myself.

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 11 sie, 2010

Witaj! Wszytko w porządku. Jesteśmy przyzwyczajeni, że ciągle wpada ktoś nowy i robi zamieszanie. ;-) Poza tym tutaj można usuwać swoje własne posty.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

MarcinS
Posty: 3
Rejestracja: sob 09 paź, 2010

ndz 10 paź, 2010

Witam ,
Jestem Marcin . Od razu przyznam się , że nie gram na skrzypcach , ani na instrumentach smyczkowych , ale interesują mnie one pod względem teoretycznym ( np. pisanie muzyki na te instrumenty tak , by mozna było ja zagrać ;) , a przy tym nie połamać sobie palców ) .
Tak w ogóle gram na pianinie ( http://marcinsrama.wrzuta.pl/audio/akDw ... eux_de_lin ) i trochę na gitarze .
Swoja przyszłość wiążę z dyrygenturą ( na studia dopiero za rok ) .
http://w359.wrzuta.pl/audio/4ywpW2gxvo8/claude_debussy_wyk._marcin_srama_-_claude_debussy_-_la_fille_aux_cheveux_de_lin

aaga8
Posty: 2
Rejestracja: wt 12 paź, 2010

czw 14 paź, 2010

Witam,
jestem mamą 3,5 latki, która patrząc na brata grającego na pianinie bardzo chciała rozpocząć naukę. Na pianino było za wcześnie, więc wybór padł na skrzypce. Zaczęłyśmy parę miesięcy temy gdy miała 3 lata 2 miesiące metodą Suzuki. Jako, że zapał jej nie opuszcza postanowiłam kupić skrzypce i razem z nią wkroczyć w świat instrumentów smyczkowych (choć to dla mnie dużo trudniejsze wyzwanie niż gra na pianinie z synkiem - też Suzuki). Wczoraj, korzystając z rad na forum, kupiłam skrzypce Steinbach i dzisiaj mamy pierwszą wspólną lekcję. Trzymajcie kciuki.
Aga

Apelly
Posty: 0
Rejestracja: ndz 31 paź, 2010

czw 04 lis, 2010

Cześć, jestem Ania. Niestety jeszcze nie miałam okazji grania na skrzypcach, ale w końcu wkrótce mam nadzieję, się to zmieni. Od zawsze mi się podobał dźwięk skrzypiec, już kiedyś chciałam zacząć grę na skrzypcach, ale dopiero od paru dni jestem naprawdę zdecydowana spełnić swoje, bądź co bądź, marzenie :)
Dodam jeszcze, że gram już na pianinie i pogrywam sobie trochę na gitarze. Myślę, że te umiejętności w jakimś stopniu ułatwią mi naukę gry na skrzypcach.

Wróć do „Hyde Park”