MateOGuitarCello
Posty: 2
Rejestracja: czw 23 sie, 2012

czw 01 sie, 2013

Dzień dobry forumowicze!
Zacznę od tego, że jestem wiolonczelistą, który chciałby poprawić wygląd swojej sylwetki. Po kontuzji kolana i konieczności zrezygnowania z lekcji w-f' u przez 2 lata stałem się "grubaskiem" i czuję się w swoim ciele niezbyt dobrze. Bardzo mi zależy, aby zmienić swój wygląd. Jednak, aby mi się to udało muszę chodzić na siłownię, basen i wdrążyć odpowiednią dietę. Niestety jako, że kocham swój instrument i wiążę z nim przyszłość boję się, że siłownia może "odebrać" mi talent lub zniszczyć mój aparat czyli ręce, a w szczególności nadgarstek prawej ręki, który wykonuje bardzo ważną rolę w operowaniu smyczkiem. Niestety są to tylko moje domysły. Nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie w internecie, bo chyba nigdy nikt nie miał takiego problemu. Poradziłem się mojego profesora, który uczy mnie grać na wiolonczeli. Niestety nie wypowiedział się on na ten temat zbyt jasno. Bąknął tylko, że lepiej nie chodzić na siłownię. Ale dlaczego? Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na to pytanie? Czy siłownia nie sprzyja osobie grającej na instrumencie smyczkowym? A może wręcz przeciwnie? Może wzmocnienie nadgarstków pozytywnie wpłynie na grę? Czy ktoś z Was ćwiczy na siłowni?

viola
Posty: 5
Rejestracja: czw 17 lut, 2011

pt 08 lis, 2013

chłopie ,
mięśnuie musisz mieć wiotkie ,
inaczej z grania nici

Mr_Skrzyp
Posty: 24
Rejestracja: śr 20 lut, 2013

sob 09 lis, 2013

Kompletnie się z tym nie zgodzę. Uprawiam kalistenikę dłużej niż gram na skrzypcach, a gram już ponad 9 miesięcy. Nie przeszkadza mi to w graniu na skrzypcach. Trzeba tylko pamiętać o rozluźnieniu się poprzez rozciąganie żeby ręka nie była spięta ;) Lepiej dobrze wyglądać, mieć mięsień duży, silny i elastyczny niż mały i wiotki, a do tego zarastać tłuszczem (pamiętajmy że ruch to naturalne bypassy) :P Tak więc nie ma co się martwić, można uprawiać sporty siłowe i grać na instrumencie ;]
"Potykając się można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się." - Johann Wolfgang von Goethe

kilof231
Posty: 5
Rejestracja: pt 10 lis, 2017

pt 10 lis, 2017

a co jest z tą pomocą
______________________
wizytówki Gdańsk

aleksander341
Posty: 1
Rejestracja: pt 19 sty, 2018

pt 19 sty, 2018

a o jaką pomoc chodzi

___________________________
see this link

artur443
Posty: 3
Rejestracja: pt 05 paź, 2018

pt 05 paź, 2018

Czy ktoś panu pomógł czy dalej ma pan jakieś problemy z tym. Może ja bym pomógł z tym.

Alojzy32
Posty: 1
Rejestracja: czw 22 lis, 2018

czw 22 lis, 2018

Myśle, że każda osoba może nauczyć się na wszystkim grać. Jest to po prostu kwestia wytrwałości.
___
http://bankinginvestment.pl/dlaczego-wa ... ozliwosci/

Wróć do „Wiolonczela”