Awatar użytkownika
rzepola
Moderator

pt 19 paź, 2012

Ello!
Tak sobie siedzę ostatnio i myślę, że może by tak zrobić sobie jakiś certyfikat, bo żadnego nie mam, a skoro chcę iść na studia, to nie warto się kisić na dodatkowych nudnych zajęciach na akademii. Tylko szkołę jakiś czas temu skończyłam i tak kminię, jak się do tego zabrać? To się trzeba na jakiś kurs zapisać, czy coś? Do jakiejś szkoły językowej na cały rok? Czy można za egzamin sam w sobie zapłacić? Macie doświadczenia w związku z tym? Myślałam o CAE (do CPE musiałabym się trochę więcej pouczyć, bo właśnie w trakcie nauki do tego egzaminu zakończyłam szkołę, do CAE to w większości będzie przypomnienie).
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Derry

sob 20 paź, 2012

Możesz zdać sam egzamin, z tego co pamiętam.

Biegas

śr 27 lut, 2013

Nie musisz kończyć żadnej szkoły wystarczy zapisać się na sam egzamin, sam tak zrobiłem.
wirtualne biuro

ElPatron

pt 01 gru, 2017

Jeśli ktoś jest na tyle ambitny i zdolny, by samemu nauczyć się jakiegoś  języka, to przecież nie ma problemu, by certyfikat zrobić na własną rękę. Ja tak zrobiłem i pozwoliło mi to rozłożyć skrzydła i ułatwić prowadzenie własnej firmy. Na chwilę obecną mam wirtualne biuro (za sprawą https://www.cubecentre.com/wirtualne-biuro/) i nieźle mi się wiedzie. Cały czas trzeba się uczyć i szkolić, jeśli tylko chce ktoś osiągnąć sukces. ;)

MydelkoFa

pt 01 gru, 2017

Najważniejsze to faktycznie dobrze język znać, certyfikaty to rzecz całkowicie drugorzędna

Wróć do „Hyde Park”