sAkej
Posty: 2
Rejestracja: wt 31 mar, 2015

ndz 17 maja, 2015

Witajcie przyjaciele :) Jestem tu nowy i wybaczcie że od razu narobię trochę bałaganu :D
Mam pytanie związane ze zdawaniem na AM. Czy ktoś z tu obecnych kiedykolwiek zdawał do Katowic na ,,kierpce" na jazz ? Mam zamiar tam startować i nie wiem czego się spodziewać. Rozmawiałem co prawda z paroma znajomymi którzy zdawali ( na inne instrumenty ) i mniej więcej wiem jak przebiegają wstępne. Ale chodzi mi wyłącznie o skrzypce. Jaka jest komisja ( i czy duża ), jak zróżnicować impro żeby nie zanudzić publiki :D Czy profesor tam uczący ma jakiegoś Adiunkta czy może jest jeszcze jakiś inny profesor dojeżdżający ? I najważniejsze, ile mniej więcej skrzypków zdaje a ile przyjmują :)

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

PS. Czy osoba po licencjacie z instrumentalistyki ma jakieś dodatkowe punkty ??????

maciejafanasjew
Posty: 11
Rejestracja: pn 05 sty, 2015

śr 06 sty, 2016

Skrzypce jazzowe są również na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Uczy tam Maciej Afanasjew:

Link do strony:
http://maciejafanasjew.pl/pl/

Kanał YT:
https://www.youtube.com/user/maciekafanasjew/videos?spfreload=10

zamiroquai
Posty: 18
Rejestracja: pn 10 lut, 2014

pn 08 lut, 2016

Cześć!

Ja studiuję skrzypce na jazzie, na AM w Katowicach, mam również ukończony licencjat z instrumentalistyki "zwykłej".
Po kolei:

1. "Jaka jest komisja ( i czy duża )" - o ile pamiętam, na moich wstępnych były jakieś trzy osoby :)

2. "jak zróżnicować impro żeby nie zanudzić publiki :D" - to jest temat na dłuższą dyskusję, ale generalnie dużo rad jest w Aebersoldzie, vol. 001 "How to play jazz". jeśli chcesz tu zdawać, to powinieneś umieć zbudować napięcie w solówce:)

3. "Czy profesor tam uczący ma jakiegoś Adiunkta czy może jest jeszcze jakiś inny profesor dojeżdżający ?" - Nie. jest jeden, jedyny wykładowca od skrzypiec jazzowych. Ma stopień doktora.

4. "I najważniejsze, ile mniej więcej skrzypków zdaje a ile przyjmują :)" - z tym jest różnie, zdaje tak 8-10 osób przeważnie, przyjmują jedną.


5. "PS. Czy osoba po licencjacie z instrumentalistyki ma jakieś dodatkowe punkty ??????" Hmm, raczej to nie ma znaczenia... Na pewno doceniane jest to, że masz technikę i dużo łatwiej się z Tobą pracuje, niż z osobą, mającą podstawowe braki. (niektórym studentom profesor zadaje kaprysy, jeśli widzi, że technika jest do dopracowania)

Jak masz jeszcze jakieś pytania, pisz:)

Wróć do „Edukacja”