Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 02 gru, 2015

Sprzedam używane skrzypce firmy Stagg, ustawione przez lutnika (dusza, podstawek), ze strunami Thomastic Infeld Red. Skrzypce są rozegrane, grałam na nich m. in. przez prawie pięć lat w szkole muzycznej drugiego stopnia. Teraz mam dużo lepszy instrument i dojrzałam do pożegnania się ze starym. Skrzypce fabryczne mają to do siebie, że nigdy nie wiadomo, na jaki instrument się trafi, natomiast ja już wiem, że ten egzemplarz jest jednym z lepszych, jakie można kupić za tę cenę. Myślę, że z całą pracą lutniczą włożoną w instrument i rozegranie, a także ze względu na porządne struny, cena plasowałaby się w okolicach 600zł, ale ze względu na konieczność wymiany gryfu i kupna nowej struny A (może być równie dobrze z innego kompletu), spuszczam do 500 zł. W komplecie ze skrzypcami dołączam futerał (po przejściach) i smyczek (trochę lepszy niż ten w tradycyjnym zestawie Staggów).
Od razu chcę zaznaczyć, że to nie są jakieś dobre skrzypce, ale na początek jak najbardziej mogą być. Grałam na nich koncerty Vieuxtempsa i Mendelssohna, i czułam, że już nie wystarczają, ale jednak grałam. Na pewno skrzypce są gorsze niż jakieś manufaktury za 1200 zł, 1500 zł, ale też lepsze niż fabryki ze sklepu, bo już ustawione przez lutnika. Polecam! :-)
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Wróć do „Sprzedam UŻYWANE”